Rymy i Bity: Freddie Gibbs & Madlib "Bandana", Big K.R.I.T. - "K.R.I.T. iz here" [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-07-16 06:48 | Zmodyfikowano: 2019-07-16 06:44

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

"Rapowa płyta roku", "Jedna z najlepszych rapowych płyt roku". Tak kończą się niemal wszystkie recenzje nowego projektu Freddiego Gibbsa i Madliba. Trudno się z nimi nie zgodzić. Fani klasycznego rapu będą zachwyceni. Nie ma tu zbędnych ozdobników, autotune'ów i innych tego typu historii. Jest mocny rap Gibbsa i klasyczne bity Madliba. Pochodzący z Kalifornii producent zafundował nam kilka perełek "Crime Pays" gdzie "sampel śpiewa" cały refren czy klimatyczne "Practice" to tylko kilka z przykładów. Na "Bandanie" znajdziemy 15 utworów, a trueschoolowcy pewnie nie będą mogli wyjść z podziwu, że wszystkie bity stworzono na... iPadzie. Poprzedni album duetu Gibbs/Madlib został uznany 5 lat temu za jedną z najlepszych rapowych płyt 2014 roku. Na półmetku 2019 roku "Bandana" idzie po tytuł.

Półkę niżej sklasyfikowałbym czwarty legalny album Big. K.R.I.T. To bardziej kwestia wysokiego poziomu płyty Freddiego Gibbsa i Madliba niż słabej formy rapera ze stanu Missisipi. Przyznam szczerze, że podczas przesłuchiwania to po tę płytę sięgnąłem w pierwszej kolejności i po pierwszym utworze... latałem wystrzelony jak w kosmos! "K.R.I.T. iz here" zaczyna się energicznym "K.R.I.T. here" w którym największą pracę wykonał producent DJ Camper w świetny sposób samplując gospelowy utwór z lat osiemdziesiątych. Pozostałych 18 numerów nie trzyma już takiego poziomu, ale jest dobrze. Gospodarzowi pomagają w tym goście, którzy pojawiają się w 7 piosenkach. Ja postawiłem m.in na "Prove it" z udziałem J. Cole'a.

Co poza nowymi płytami? Sprawdzimy także nowy singiel Commona z zapowiadanej na koniec sierpnia płyty "Let Love". Zaczniemy z kolei polskim rapem. Zgodnie z tradycją "letniaków" na początek letnich audycji, cofniemy się do 2011 roku za sprawą utworu "Więcej słońca" Rasa i Wojtaka z "Chonabibe Mikstejp".

Playlista audycji:

Ras i Wojtak - Więcej słońca (Chonabibe Sound)
Common - Hercules ft. Swizz Beatz 
Freddie Gibbs & Madlib - Crime Pays
Freddie Gibbs & Madlib - Cataracts
Freddie Gibbs & Madlib feat. Pusha T & Killer Mike - Palmolive
Freddie Gibbs & Madlib feat. Anderson .Paak - Giannis
Freddie Gibbs & Madlib feat. Yasiin Bey & Black Thought - Education
Freddie Gibbs & Madlib - Practice
Big K.R.I.T. – K.R.I.T. HERE
Big K.R.I.T. feat. Lil Wayne & Saweetie - Addiction
Big K.R.I.T. feat J.Cole – Prove It
Big K.R.I.T. – Make It Easy
Big K.R.I.T. – Energy

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.