Muzyka w RWK: New Rome i Kroki z nowymi płytami i polsko-chińskie spotkanie muzyczne [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-07-16 15:35 | Zmodyfikowano: 2019-07-16 15:52


Pod koniec czerwca nakładem wytwórni Instant Classic ukazał się nowy album Tomka Bednarczyka znanego lepiej jako New Rome. Wydawnictwo to co najmniej zaskakujące, bo przyzwyczailiśmy się do świetnych ambientowych dźwięków tworzonych przez wrocławskiego muzyka, a tym razem mamy do czynienia z szeroko rozumianą, żwawszą elektroniką i mnóstwem gości.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego
 zaprasza na China-Europe International Culture and Arts Festival 2019. Od 16 do 21 lipca wrocławska uczelnia będzie gościła grupę ponad 150 młodych muzyków z Chin, którzy wezmą udział w kursach muzycznych, konkursach instrumentalnych i wokalnych. O muzyce i interesujących różnicach kulturowych po porozmawiałem z Xiangyu Hai, Zahang Mao i Krzysztofem Furgałą.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


A na koniec spotkaliśmy się z Kubą GoleniewskimPawłem Stachowiakiem czyli 2/3 wrocławskiego zespołu Kroki. W czerwcu wydali swój drugi brzmiący bardzo ciekawie album, ale przyznam, że singlowym "Balonem" zrobili nadzieję na więcej piosenek wyśpiewanych po polsku. Rrozmawialiśmy o tym co słychać na wydanej przez Kayax płycie "Controlled Chaos".

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co poniedziałek w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.