Tomasz Kowalski drugim trenerem #VolleyWrocław

WK, inf.prasowa | Utworzono: 2019-07-18 09:49
A|A|A

fot. materiały prasowe

Kowalski swoją karierę zawodniczą rozpoczął w Delic–Pol Norwidzie Częstochowa, gdzie grał w drużynach młodzieżowych i seniorskich. Następnie przeniósł się kolejno do Poznania, Kalisza i Sulęcina. W tym ostatnim mieście osiadł na dłużej. Grę w II lidze łączył z funkcją trenerską w młodzieżowych zespołach STS Olimpii Sulęcin. Po zakończeniu swojej kariery zawodniczej – został drugim trenerem seniorskiego zespołu z Sulęcina.

W nadchodzącym sezonie Kowalski zasiądzie na ławce trenerskiej #VolleyWrocław. Wspólnie z Wojciechem Kurczyńskim poprowadzą dolnośląski zespół w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. Co ciekawe – obaj panowie pochodzą z Bogatyni i ich drogi teraz znów się spotkały.

- Od kiedy zacząłem pracę z dziećmi – już na poziomie minisiatkówki, poczułem, że rola trenera jest dla mnie stworzona. Myślę, że każdy z nas powinien robić w życiu to, co kocha – wtedy sukces jest tylko kwestią czasu. Wybrałem #VolleyWrocław, ponieważ wiem, że to miejsce jest gwarancją mojego rozwoju. Uważam, że doświadczenie, jakie zebrałem w mojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką, pomoże stać się naszej drużynie lepszym zespołem. Wrocław od zawsze jest mi bliskim miastem, w końcu pochodzę z Dolnego Śląska. Pierwszy raz będę miał przyjemność bronić barw klubu z województwa, w którym się urodziłem, co mnie bardzo cieszy – powiedział Tomasz Kowalski, drugi trener #VolleyWrocław.

- Dzisiaj sztab szkoleniowy zyskał kolejnego fachowca. Cieszę się, że w przyszłym sezonie będziemy współpracować z Tomkiem Kowalskim. Jego doświadczenie pozwoli rozwijać się naszej drużynie, będzie z pewnością także dużym wsparciem dla Wojtka Kurczyńskiego, który zadebiutuje w roli pierwszego trenera – dodała Ewa Naryniecka, członek zarządu Volleyball Wrocław S.A.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama