Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (22.07-28.07)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-07-21 13:35 | Zmodyfikowano: 2019-07-21 13:35
A|A|A

fot. citytrail.pl/Tomasz Pawlicki

W środę 24 lipca, na przełajowe bieganie we Wrocławiu zapraszają organizatorzy ogólnopolskiego cyklu City Trail. W letniej edycji zmagań City Trail on Tour uczestnicy ponownie spotkają się w Lesie Osobowickim. Start i meta będą zlokalizowane na ścieżce w okolicy boiska leśnego. 5-kilometrowa trasa jest płaska, szybka i prowadzi leśnymi ścieżkami. Start biegu głównego o godz. 19.00, zawody dla dzieci i młodzieży rozpoczną się o 17.30.

Przed nami jedenasta edycja Maratonu Karkonoskiego. Uczestnicy jednej z najbardziej znanych górskich imprez w kraju 27 lipca pobiegną na trzech dystansach. Oprócz biegu ULTRA na 53 kilometry i 21-kilometrowego PÓŁMARATONU w programie zadebiutuje SIEDEMDZIESIĄTKA NA RATY. Ponad 70-kilometrowy bieg będzie połączeniem dystansów ultra i półmaratonu. Biegacze wystartują spod dolnej stacji wyciągu na Szrenicę w Szklarskiej Porębie i będą rywalizować na górskich szlakach Karkonoszy. Jako pierwsi do zmagań przystąpią uczestnicy na najdłuższym dystansie, którzy na trasę ruszą w sobotę o godz. 6.00.

Po górach będzie można pobiegać także 27 i 28 lipca w Międzygórzu. W najbliższy weekend odbędą się tam tradycyjne Biegi Śnieżnickie. W sobotę w programie niespełna 10-kilometrowy Bieg Alpejski na Śnieżnik, rozgrywany po raz kolejny w randze Mistrzostw Polski. Dzień później na trasę ruszą uczestnicy Półmaratonu Śnieżnickiego. Rozegrane zostaną także Małe Biegi Śnieżnickie dla najmłodszych biegaczy. Początek rywalizacji w sobotę i niedzielę o godz. 10.30 na placu rekreacyjnym przy ul. Sanatoryjnej w Międzygórzu.

27 lipca będziemy mieć debiut na biegowej mapie Dolnego Śląska. W sobotę w Sobótce odbędzie się po raz pierwszy Bieg Świętej Anny, którego współorganizatorem jest parafia pw. św. Jakuba Apostoła. Uczestnicy będą rywalizować na pięciokilometrowej, niełatwej pętli w większości na ścieżkach leśnych. Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km. Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem wynosi 125 metrów. Biuro zawodów, start i meta na stadionie w Sobótce. Początek zmagań o godz. 11.00.

Na koniec coś dla tych, którzy preferują bardziej płaskie dystanse. W niedzielę 28 lipca odbędzie się 7. etap akcji Prusice Biegają. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. Bieg prowadzi ulicami Prusic nawierzchnią asfaltową, brukową i polną. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Początek rywalizacji o 9.30. Zapisy na miejscu zawodów.

 

SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama