Rymy i Bity: Nas "The Lost Tapes 2", Raca, BonSoul, Te-Tris [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-07-23 10:26 | Zmodyfikowano: 2019-07-23 10:26
A|A|A

fot. Nas - The Lost Tapes 2"

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Kolejność dziś odwrotna niż w tytule. Zaczniemy od wyjazdu do Portugalii z Te-Trisem. Potem zrobi się niestety dużo poważniej. W wieku 33 lat zmarł Raca. Nigdy nie byłem fanem tego rapera, ale doceniałem zajawkę i jak dobrze pamiętam było kilka numerów, które podobały mi się bardziej niż na 1-2 odsłuchy. Do audycji wybrałem "Zagramy, Panie Szulc?", które otwiera najbardziej znany album w dyskografii nieżyjącego już rapera "Bobby Fischer" z 2010 roku.

Następne utwory to mix nowości i przeszłości. 12 września na półki sklepowe trafi nowy album BonSoul "Restart". Promuje go singiel z Rasem, Janem-rapowanie i Holakiem. Co zapamiętacie z "Małpiego gaju"? Po paru dniach może dopaść was refren, a z miejsca przyklaśniecie kilku wersom Rasa. Piąta płyta duetu Bonson - Soulpete ma mieć trzy motywy - funksoulowe wprowadzenie, mroczniejsze rozwiniecie i nostalgiczne zakończenie. Nostalgicznie postanowiłem przenieść nas do 2010 roku i do pierwszego krążka duetu "Lepiej się witać".

Z zachodniej Polski przeniesiemy się na wschód, gdzie w ostatnich miesiącach wyjątkowo cicho było o Te-Trisie. W zeszłym tygodniu pojawił się jednak utwór "Historie" w ramach cyklu Hip-hop meets Polskie Nagrania. Powiedziałbym, że mimo ciszy, Tet nie wyszedł ze storytellingowej formy, ale... ten kawałek ma już dwa lata. - Nie jest to nowa rzecz, w sumie to przeleżała dobre z dwa lata, ale ktoś to odkopał i postanowił zobrazkować i puścić w świat. Lost n found takie – napisał raper. To jednak nie najważniejsze zdanie. – Wiem, że winien wam jestem wyjaśnienia skąd moja kilkumiesięczna absolutna absencja w zasadzie wszędzie, ale to temat na inny wpis – dodaje Te-Tris. Nie mam żadnych zakulisowych informacji co się dzieje, ale ku pokrzepieniu postanowiłem sięgnąć po "Trzeba żyć" z kultowego "Lotu 2011".

Po polskiej sekcji przeniesiemy się do Stanów Zjednoczonych. W końcu dostaliśmy "The Lost Tapes 2" Nasa! To druga część kompilacji utworów, które nie zmieściły się na poprzednie płyty legendy hip-hopu. "Jedynka" wyszła w 2002 roku. "Dwójka" miała ukazać się najpierw w 2003, potem w 2010, a ostatecznie ujrzała światło dzienne w zeszłym tygodniu. To 16 utworów z okresu czterech ostatnich płyt Nasa, czyli "Hip-hop is dead" z 2006 roku, "Untitled" z 2008, "Life is Good" z 2012 i wydanego w 2018 roku "Nasira".

Playlista audycji:

Te-Tris - Portfimao
Raca - Zagramy, Panie Szulc?
BonSoul feat. Ras, Jan-rapowanie, Holak - Małpi gaj
BonSoul - Cześć! Siema
Te-Tris - Historie
Te-Tris - Trzeba żyć
Nas feat. David Ranier - Who Are You
Nas feat. Swizz Beatz - Adult Film
Nas - War Against Love
Nas - You Mean The World To Me

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama