Zwycięstwo w Pile! PTPS – Impel Gwardia 2:3

| Utworzono: 2009-12-04 20:47 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

To już kolejna niespodzianka w tym sezonie. Gwardia wygrała przecież w Dąbrowie Górniczej i przywiozła punkt z Muszyny. Tym razem wrocławianki pokonały faworyzowaną drużynę z Piły.

Libero Gwardii Aleksandra Krzos mówiła przed meczem, że są trzy powody, dla których jej zespół ten mecz wygra - telewizyjna transmisja, wygodny rywal, drugi mecz w tygodniu.

I rzeczywiście. Kamery, choć nie wiadomo dlaczego, pomagają wrocławiankom. W Pile udało się wygrać w poprzednim sezonie (w rundzie zasadniczej) i udało także tym razem. No i wtorkowy mecz w Twardogórze z Rabitą Baku był słaby, czyli ten miał być dobry.

Był od samego początku. Już pierwszy set pokazał, że Gwardia nie przyjechała do Piły zagrać, tylko wygrać. Partia była bardzo emocjonująca, a siatkarki Błaszczyka po nerwowej końcówce wygrały 27:25. Drugi set był jeszcze lepszy. Wrocławianki grały pewnie i dokładnie, skutecznie w bloku i w ataku. To pozwoliło wygrać do 17.

I niestety stało się to, co w tym sezonie obserwowaliśmy już kilkakrotnie. Zespół przestał grać. Zupełnie jakby ktoś wyciągnął wtyczkę. Gwardia szybko przegrała do 13 i oddała także inicjatywę w czwartym secie. W końcówce zbliżyła się na dwa punkty, ale ostatecznie przegrała 22:25.

Wydawało się, że jest już po meczu i znów przyjdzie nam cieszyć się z jednego punktu. Ale drużyna pokazała charakter. Szybko objęła prowadzenie i choć pilanki walczyły zaciekle, to Gwardia pewnie wygrała seta 15:11, a cały mecz 3:2.

PTPS Piła - Impel Gwardia Wrocław 2:3 (25:27, 17:25, 25:13, 25:22, 11:15)

PTPS: Maja Tokarska, Klaudia Kaczorowska, Gabriela Wojtowicz, Katarzyna Konieczna, Agnieszka Kosmatka, Ewa Matyjaszek, Paulina Maj (libero) oraz Monika Martałek, Ewa Kasprów, Marta Szczygielska

Gwardia: Katarzyna Mroczkowska, Monika Czypiruk, Bogumiła Barańska, Joanna Wołosz, Aleksandra Szafraniec, Dominika Sobolska, Aleksandra Krzos (libero) oraz Marta Czerwińska, Agnieszka Jagiełło, Olga Owczynnikowa, Zuzanna Efimienko