Rymy i Bity: Taco Hemingway - Pocztówka z WWA, lato '19 [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-07-30 07:52 | Zmodyfikowano: 2019-07-30 08:24
A|A|A

fot. Taco Hemingway - Pocztówka z WWA, lato '19

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Zapowiadałem w zeszłym tygodniu, że przyniosę do programu nową płytę Chance The Rappera "The Big Day". Wielki dzień nastał w piątek, ale pierwszy od 3 lat album rapera z Chicago jest na razie dla mnie rozczarowujący z perspektywy znakomitego "Coloring Book". Jestem na razie po 3-4 odsłuchach i postanowiłem dać tej płycie szansę dlatego do Stanów Zjednoczonych zajrzymy w kolejnym tygodniu.

To jeden powód dla którego pominąłem Chance'a. Drugi, a w zasadzie pierwszy to nowa płyta Taco Hemingwaya, która... niespodziewanie bardzo mi się podoba. Nie należę do fanów jednego z najpopularniejszych polskich raperów - sprawdzam jego płyty, bardzo cenię niektóre utwory ("Następna stacja" do dziś pozostaje jednym z moich ulubionych kawałków ostatnich lat), ale całość po kilku odsłuchach ląduje w najlepszym wypadku na moim twardym dysku. Tym razem całkiem możliwe, że postawię "Pocztówkę" na półce.

Wracając do komputera - proszę nie kojarzyć tego z piractwem. Taco wszystkie swoje płyty umieszcza za darmo w sieci i jak sam mówi, to forma spłacenia długu, który "zaciągnął" kiedy kupował pirackie płyty na Stadionie Dziesięciolecia. O internecie wspominam nieprzypadkowo, bo w zeszły wtorek trafiła tam nowa płyta Taco "Pocztówka z WWA, Lato '19'" i to mimo, że premiera płyty była zapowiedziana na 9 sierpnia. Na początku przyszłego miesiąca faktycznie pojawi się wersja fizyczna (z dwoma dodatkowymi utworami), ale póki co mamy wersję cyfrową, która robi furorę w serwisach streamingowych. "Pocztówka" pobiła polski rekord otwarcia na Spotify. Przez pierwsze 24 godziny odtworzono ją 3232315 razy!

Nie ze względu na liczby, a jakość poświęcam tej płycie praktycznie całą audycję. Może to lato? To na pewno goście. Może to miejscami Taco? Na pewno jego producenci. Tak skrótowo opisałbym dlaczego ten album nie schodzi od tygodnia z mojej playlisty. Hemingway nietypowo jak na swoje solowe dokonania zaprosił aż 6 gości, co jak na krótką, bo 11-utworową płytę jest sporą liczbą. Gościnnie pojawiają się: Kizo, Pezet, Dawid Podsiadło, Ras, Rosalie., schafter. Kto wypadł najlepiej? Moim zdaniem zaskakująco Dawid Podsiadło w "W piątki leżę w wannie". Piękny klimat utworu "Sanatorium" stworzyła Rosalie. Z rapowych gości wyróżnienie wędruje do Pezeta za udział w "Antysmogowa maska w moim carry-on baggage". W jakiej formie jest sam Taco? Moim zdaniem nierównej. Są bardzo dobre momenty jak "Leci nowy Future" czy końcówka "Kabrioletów". Są też męczące refreny w "Wytrawne (z nutą desperacji)" czy "Alert RCB".

Czy to najlepsza płyta w dyskografii Taco Hemingwaya? Nie umiem odpowiedzieć, bo nie klasyfikowałem nigdy jego poprzednich albumów, ale już sam fakt, że mocno zastanawiam się nad dołączeniem "Pocztówki z WWA, Lato '19" do kolekcji moich krążków mówi wiele.

PLAYLISTA AUDYCJI:

Quebonfaide - Luis Nazario de Lima
Taco Hemingway - Leci nowy Future
Taco Hemingway feat. Pezet - Antysmogowa maska w moim carry-on baggage
Taco Hemingway - Wujek dobra rada
Taco Hemingway feat. Dawid Podsiadło - W piątki leżę w wannie
Taco Hemingway feat. Dawid Podsiadło, Rosalie. - Sanatorium
Taco Hemingway feat. Ras - WWA VHS
Taco Hemingway - Kabriolety
Te-Tris/SoulPete - Co tu dodać?

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama