Wrocław upamiętnia Powstanie Warszawskie

Piotr Osowicz, mk | Utworzono: 2019-08-01 17:09 | Zmodyfikowano: 2019-08-01 17:12
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

W obecności Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka odczytano apel poległych i złożono pod pomnikiem kwiaty. Licznie na uroczystości przyszli mieszkańcy miasta:

O godzinie 18, w intencji poległych powstańców w kościele garnizonowym Św. Elzbiety została odprawiona msza święta. Obecnie we Wrocławiu mieszka czternaście osób, które uczestniczyło w Powstaniu Warszawskim. Jedenaście z nich to byli członkowie AK, trójka walczyła w strukturach Szarych Szeregów.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kazimierz57
2019-09-15 10:12:42
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
Powstanie? Tylu zwolenników co przeciwników tego....haniebnego czynu. PO WOJNIE OBSZAR DOLNOŚLĄSKI ZOSTAŁ OKRADZIONY Z WIELU DÓBR I PO DZISIEJSZY DZIEŃ, ZNAWCY TEMATU, WIEDZĄ CO I GDZIE ZNAJDUJE SIĘ WE WARSZAWIE !! którą pozdrawiam przez kupę kamieni....Należy jeszcze dodać że wiele miast dolnośląskich dostało "odgórny nakaz" wysyłki cegieł, po rozbiórce wielu domów na terenie Dolnego Śląska !!
~QWD
2019-08-02 05:38:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 105
Jednocześnie należy pamiętać, że powstanie nie osiągnęło żadnego celu - ani politycznego ani militarnego. Ceną zaś było kompletne zrujnowanie miasta, śmierć powstańców i setek tysięcy cywilów. Z tego punktu widzenia powstanie nie było błędem - było zbrodnią. Oczywiście polska "tradycja" nakazuje świętować klęski....
~Komentarz został usunięty
2019-08-02 01:17:36
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 7
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-08-02 00:47:25
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 12
Komentarz został usunięty
~Dno
2019-08-01 21:50:31
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -56
Obywatele SB-KOD-SPOKO opłacani z Moskwy i Berlina demonstracyjnie w sile 10 osób radośnie świętowali rocznicę...
~wrocław nie dla oszołomów
2019-08-01 21:39:01
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -64
Mieszkańcy Wrocławia tradycyjnie obchodzili rocznicę o 17 na placu Dominikańskim, niestety mała grupa lewicowych onanistów (prowokatorów wiadomej proweniencji) musiała być oddzielona kilkuset policjantami. Szkoda patrzeć jak pieniądze podatników są marnotrawione w taki sposób, opłacenie policjantów, paliwa do aut tradycyjnie kosztowało krocie.
~truten.zenobi
2019-08-01 21:14:04
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 17
czy naprawdę osiągnęliśmy taki etap rozpadu społeczeństwa że nawet obchody takiego święta muszą być ochraniane szpalerami policji?
~Paweł
2019-08-01 20:30:44
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 34
Byłem pod pomnikiem rotmistrza Pileckiego i nie napisałbym, że "licznie na uroczystości przyszli mieszkańcy miasta"...
~Zbyszek
2019-08-01 17:32:47
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 17
Cześć i chwała bohaterom.