Za nami półmetek wakacji. Dolny Śląsk przyciąga turystów

Bartosz Szarafin, mk | Utworzono: 2019-08-02 08:07 | Zmodyfikowano: 2019-08-02 08:42
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

- Coraz częściej region odwiedzają turyści z zagranicy - mówi Mateusz Jellin - burmistrz Polanicy Zdroju:

- Po rekordowym maju na Twierdzy Kłodzko, przewodnicy spodziewają się ponownego oblężenia turystów w sierpniu. Tym bardziej, że zwiedzający coraz chętniej wracają ponownie - mówi Kornel Drążkiewicz - przewodnik i rekonstruktor:

9 sierpnia wystartują Dni Twierdzy Kłodzko, a całe miasto będzie tętnić życiem. Jak zapewniają organizatorzy: "spokój kłodzkiego lata rozdarty zostanie przez huk armat, wystrzały z muszkietów i szarże konnicy. Wojska napoleońskie po raz kolejny spróbują zdobyć Twierdzę Kłodzko."

Podobne obserwacje mają inne miejscowości. Kłodzko i Lądek Zdrój odnotowują wzrosty. Za sukcesem stoi bogata oferta wydarzeń kulturalnych i festiwali organizowanych w okolicznych zabytkach. Tymczasem o ile lipiec był niezły, o tyle wszyscy liczą na rekordy w sierpniu.

Początek wakacji nie zapowiadał, że Karkonosze będą biły rekordy popularności wśród turystów to z każdym dniem było ich coraz więcej. prawdziwy szturm zauważyć można było od połowy lipca. W największych kurortach nie ma już praktycznie miejsc noclegowych.

- Szklarska Poręba i Karpacz prześcigają się w ofertach wakacyjnych. I tak Szklarska Poręba postawiła na turystykę rowerową i rodzinne spędzanie czasu. Jest dobrze - mówi Agnieszka Rozenek:

- Takiego lipca nie było od lat  - mówi naczelnik karkonoskiej grupy GOPR Sławomir Czubak:

Wiele wskazuje też na to, że Szklarską Porębę w okresie wakacyjnym odwiedzi ponad milion turystów. Bardzo dobrze radzą sobie także okoliczne gminy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama