Sztuka w RWK: Madoa, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, Krupa Gallery i Muzeum Teatru [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-08-02 17:51 | Zmodyfikowano: 2019-08-02 18:04
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Finisażem
 w sobotę 10 sierpnia zakończy się ósma edycja projektu MADOA. Zaproszeni artyści działają tym razem pod hasłem "spirytus movens", a efekty ich pracy obejrzymy w galerii Wykwit. W temat wprowadziły nas Anna Biela, Agata Grzych i Magdalena Mądra.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Z okazji Obchodów 75. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Utworzenia Poczt Harcerskich we wtorek 6 sierpnia Muzeum Poczty i Telekomunikacji rozstrzygnie ogólnopolski konkurs na projekt kartki pocztowej dla harcerzy, zorganizuje specjalny przemarsz i otworzy dwie wystawy. Mówili nam o tym Joanna Kuźnik i hm. Marek Stochmiałek.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


"Panorama Horyzontalna" to tytuł wystawy, którą do 11 sierpnia oglądać można w TIFF Center. Tytuł ekspozycji nawiązuje oczywiście do trwającego festiwalu Nowe Horyzonty, a zobaczymy na niej festiwalowe miejsca, sytuacje i przeżycia zaprezentowane w formie wycinanek. opowiedzieli nam o tym wrocławska artystka Kasia Kmita i Łukasz Narożny z Krupa Gallery.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego trwa wystawa "Złote lata Paparazzich". Znajdziemy na niej sześćdziesiąt czarno-białych zdjęć autorstwa Gianfranco Tagliapietra, dokumentujących złote lata Festiwalu Filmowego w Wenecji. O zdjęciach i filmach porozmawiałem z Ewą Plutą.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama