Pierwsze kłódki miłości zawisły na mostach młyńskich

Beata Makowska, mk | Utworzono: 2019-08-08 14:41 | Zmodyfikowano: 2019-08-08 14:43
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Kilka dni zajęło robotnikom usunięcie kłódek miłości z remontowanego mostu Tumskiego. Do magazynu Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, skąd właściciele tych uczuciowych pamiątek mogli je odbierać, kłódki zwożono ciężarówkami.

Teraz ofiarą zakochanych padła kolejna wrocławska przeprawa. Pierwsze kłódki z wyrytymi inicjałami zaślepionych uczuciem par, zawisły na mostach Młyńskich. Jest ich już kilkanaście i ciągle pojawiają się nowe, a maksymalne obciążenie mostów określono na 10 ton. Wszystkie kłódki, które pojawiają się na wrocławskich mostach będą sukcesywnie ściągane powiedziała nam Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Przypomnijmy, że kłódki zdjęte z mostu Tumskiego ważyły blisko 17 ton.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Nadzieja w Konserwatorze
2019-08-09 07:32:52
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 18
Nie widać działalności Konserwatora Zabytków na forach, oraz w mediach. Proszę o zaangażowanie
~Kazimierz57
2019-08-09 06:19:33
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 13
Niezbadane dokładnie są komos i głupota....
~Wrocławianka
2019-08-08 22:39:42
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 25
Powieś sobie na penisie kretynie jeden z drugim ten swój "dowód". Ciąć i na złom. A straż i policja do roboty! wlepiać mandaty za niszczenie mostu. Nie ma monitoringu? Najpierw oszpecili zardzewiałym syfem Most Tumski prowadzący do najpiękniejszej części Wrocka a urzędnicy cackali się zamiast od razu podjąć właściwe decyzje. Widzieliście jak wyglądał most tuz przed zdejmowaniem kłódek? mostu spod zardzewiałego złomu prawie nie było widać! wandalizm, wiocha i wstyd!!!! Gdzie jest do cholery konserwator zabytków??
~Grzegorz
2019-08-08 21:04:18
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -10
Cudownie... jakie to reumatyczne!
~wrocławianin
2019-08-08 20:09:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 25
gonić i tępić dziadostwo
~Gdzie Rzym - gdzie Krym ?
2019-08-08 20:08:50
z adresu IP: (72.240.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jakże ciężko słoikom zidentyfikować most Piaskowy ?
~xenomorf
2019-08-08 19:45:53
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: 27
Od razu ściągać to żelastwo, żeby buractwo nie przyzwyczaiło się do durnej "tradycji". Czy tam nie jest tak, że na most nie mogą wjechać dwa tramwaje na raz?
~Wroc
2019-08-08 18:41:20
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 36
Może zasadzić drzewko miłości w wyznaczonym miejscu przez miasto a nie dewastować złomem mosty .Drzewka stworzą park miłości i urocze miejsce do wypoczynku dla następnych pokoleń
~PRW
2019-08-08 18:00:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 27
Ukarać kilku przykładnie i się skończy. Co potem? Będą smarować farbą po katedrze?
~L-56
2019-08-08 17:47:15
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 24
A mosty Młyńskie nie podlegają ochronie konserwatora zabytków?
~tylko jedynie
2019-08-08 17:00:34
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: -23
Pis
~Wrocek
2019-08-08 16:40:54
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 33
Walić mandatamii ile wlezie i obciążać kosztami remontu- żeby to chociaż było oryginalne, wrocławskie zjawisko, ale przecież to występuje w wielu innych miastach Europy, i tam rzeczywiście stanowi wieloletnią tradycję a nie ma cech zwykłego śmiecenia pt. "Tu byłem i kocham Cześkę"????
~Super
2019-08-08 16:17:39
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -19
P.JS TO Wrocławska Tradycja. Prosze to uszanowac bo POdKupiony ja zniszczył. Skandal KUPNY