Wrocław: Buspasy dla motocyklistów

Malwina Gadawa, mk | Utworzono: 2019-08-12 19:42 | Zmodyfikowano: 2019-08-12 19:45
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

We Wrocławiu z buspasów już korzystają taksówki i karetki pogotowia. Teraz będą również motocykliści. Jacek Sutryk poinformował, że w ramach zrównoważonej mobilności chce dbać o wszystkich użytkowników dróg. Dlatego podjął decyzje o dopuszczeniu motocykli na klasyczne buspasy, czyli na takie, na których nie znajdują się torowiska. Chodzi o odcinek na Podwalu w okolicach Renomy, czy buspas na Robotniczej, który będzie dostępny do końca wakacji.

Warto jednak przypomnieć, że buspasa dla motocyklistów domagali się miejscy radni już w 2017 roku. Wtedy urzędnicy mówili nie. Uważali, że "próba wprowadzenia motocyklistów na buspasy na torowiskach nie jest spójna z założeniami Wrocławskiej Polityki Mobilności. Skierowana byłaby do wąskiego środowiska przemieszczającego się indywidualnie i dając im przywileje niezgodne z założeniami i zasadami obowiązującymi w naszym mieście".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ada tak wypada
2019-08-14 09:59:18
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tak sobie wybraliście- była szansa pozbyć się szkodnictwa firmowanego przez Dutkiewicza ale nie - Wrocław to takie europejskie miasto. To macie - kawalera z kotem i świetnymi pomysłami.
~gratuluję pomysłu
2019-08-13 22:47:46
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 4
Gratuluję pomysłu by na ulicy Grabiszyńskiej od FATu zrobić Buspasy. Na Gądowiance do FATu zawsze korki. Teraz gdy przyblokuje się lewoskręt na Grabiszyńską, gdzie został jeden pas w stronę centrum to w godzinach szczytu Gądowianka stoi. Zamienił Stryjek siekierkę na kijek...
~Jan
2019-08-13 20:56:05
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dopuszczenie ruchu motocykli na buspasy nie ma nic wspólnego z koncepcją "zrównoważonej mobilności". Motocykliści powinni stać korkach tak jak każdy użytkownik drogi.
~BidaWrocław
2019-08-13 07:43:34
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 5
Zaprzyjaźniona firma od puszek z farbą musi na siebie zarabiać. Teraz będą wymieniać oznakowanie, biznes musi się jakoś kręcić. To że te wszystkie zmiany nic nie wnoszą, a poważnych inwestycji drogowych w mieście jak nie było tak nie ma to inna sprawa.
~wrocławianin
2019-08-13 07:14:09
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Żeby $utryk tak dbał o wrocławian jak dba o motocyklistów. Nierozwiązane problemy komunikacji miejskiej, zawalające chodniki hulajnogi elektryczne, nieprzejezdne dla wózków dziecinnych chodniki przez parkujące na nich samochody, samochody parkujące na trawnikach, a ten tu dba o kolegów zza dwukółek.
~And
2019-08-13 04:48:56
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 2
Następna grupa z taxi która łamie przepisy ma przewiduje
~Jacek
2019-08-13 00:56:24
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 9
Żenada - do bus pasów dopuszcza kolejne grupy użytkowników dróg a nie dopuszcza publicznego transportu zbiorowego, autobusy lokalne, międzymiastowe czy dalekobieżne kursujące na regularnych liniach w odróżnieniu od reszty Polski stoją w korkach i godzinami przebijają się przez Wrocław, i to jest chore.
~Wrocławiak
2019-08-13 00:19:36
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 4
To jest jakaś żenada.....
~"Dzięki" wyborc
2019-08-13 00:19:29
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komuś sie we "łbie po-przewracało"!!!
~Nie pies
2019-08-12 23:43:12
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 1
nie wydra hybryda Jacka Wurst
~mobilność równo zważona
2019-08-12 23:05:21
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 4
Teraz rozumiem, dlaczego nocą po Wrocławiu bezkarnie szaleją motocykliści budząc pół miasta.
~Realista
2019-08-12 22:02:02
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 12
Proszę bardzo! Pan Sutryk jeździ motocyklem. Można??? A wy stójcie w korkach "w ramach zrównoważonej mobilności"
~Pablo
2019-08-12 21:31:58
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 10
To kiedy buspasami będzie można jeździć hulajnogami elektrycznymi?
~Dyskryminacja
2019-08-12 21:09:20
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 7
A skutery i te na prąd?
~Grzegorz
2019-08-12 20:18:39
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 12
Jeśli chodzi o ograniczanie emisji, motocykle zdaje się nie wypadaja zbyt dobrze. Pomijam te ns kat. B.
~Sutryk ma kota
2019-08-12 20:14:08
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 9
Gdzieś trzeba ujeżdżać Fat Boya...
~Kazimierz
2019-08-12 19:54:45
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 7
A ja i tak będę zwracał uwagę na prawidłowe zachowanie się na drodze motocyklistów. Filmów i "efektownych" zachowań mam sporo... I sporo z tych filmów jest wysłanych do "niebieskich"...
~Jak
2019-08-12 19:45:19
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -9
BARDZO DOBRZE!!!