Centrum naukowo-badawcze w Dobrzykowicach?

Elżbieta Osowicz, d | Utworzono: 2019-08-19 11:27 | Zmodyfikowano: 2019-08-19 11:28
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

- Prawdziwa polityka nie polega na wielkich sporach w Warszawie czy walkach światopoglądowych, tylko na lokalnym działaniu - mówił podczas wizyty w Dobrzykowicach w gminie Czernica wicepremier Jarosław Gowin.

Polityk wysoko ocenił, że działający tam nowoczesny Zespół Szkolno-Przedszkolny. Jako minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdradził, że interesuje się działką, na której może powstać centrum naukowo-badawcze.

- Centrum mogłoby powstać w sąsiedztwie tej placówki, przy ulicy Sukcesu - mówi wójt Włodzimierz Chlebosz.

Rozmowa Dnia: W przypadku wygranej PiS, premierem może zostać Jarosław Kaczyński

Na razie trwają rozmowy z wrocławskimi uczelniami. Być może zainteresowane mogą też być ośrodki badawczo-rozwojowe koncernów działających na Dolnym Śląsku.

Wicepremier pytany o finansowanie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki powiedział, że resort nauki przekazał 100 tysięcy złotych, resztę kosztów w większym stopniu powinny wziąć na siebie uczelnie.

Biuro festiwalu wnioskowało o pół miliona złotych - z powodu mniejszego dofinansowania, odwołano około stu imprez planowanych na wrzesień.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama