Rymy i Bity: Nowości z Polski i USA [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-08-20 07:35 | Zmodyfikowano: 2019-08-20 07:35
A|A|A

fot. Pezet - Intro

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Dziś przede wszystkim nowości. W przyszłym miesiącu pierwszą od 7 lat solową płytę wyda Pezet i po nowoczesnych "Obrazach Pollocka" dostarczył nam w ostatnich dniach bardziej klasycznie brzmiący singiel "Intro". We wrześniu usłyszymy też drugą płytę duetu Bisz/Radex. Podobnie jak u rapera z warszawskiego Ursynowa, tak u reprezentanta Bydgoszczy drugi singiel "Światło wody" mocno rożni się od pierwszego "Lascaux".

Poza uznanymi postaciami na polskiej scenie czeka nas także debiut. Pod koniec września nakładem Asfalt Records ukaże się "Audioportret" duetu Miętha. Tworzą go raper Skip i producent AWGS. Po pierwszym singlu "Star$" na uwagę zasługuje przede wszystkim ten drugi. Promujący utwór brzmi na tyle obiecująco, że z pewnością sięgnę po całość.

W "Rymach i Bitach" zajrzymy też do USA. Sekcję ze Stanów Zjednoczonych zaczniemy od hitu z początku XXI wieku - "Lose Yourself" Eminema. To z okazji udostępnienia na Netflixie filmu "8 mila" gdzie raper z Detroit grał główną rolę.

Potem pozostaniemy na wschodnim wybrzeżu. Nową płytę szykują Skyzoo i Pete Rock. Singlowe "It's all good" to perełka dla fanów oldschoolowego rapu. Bit wykorzystany w tym utworze pochodzi z 1994 roku! Pete Rock zrobił go podczas tej samej sesji, podczas której wyprodukował dla Nasa "The World is Yours".

Na koniec dwie piosenki z płyt które ukazały się pod koniec lipca i na początku sierpnia. Mowa o albumach "1123" BJ the Chicago Kid'a i "Port of Miami 2" Ricka Rossa.

Playlista audycji:

O.S.T.R. feat. Cadillac Dale - Rise of the sun
Pezet - Intro
Bisz/Radex - Światło wody
Miętha - Star$
Eminem - Lose Yourself
Skyzoo/Pete Rock - It's All Good
BJ the Chicago Kid feat. Anderson .Paak - Feel The Vibe
Rick Ross feat. Drake - Gold Roses

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama