III Festiwal Trzech Kultur w Kępnie

materiały prasowe, jk | Utworzono: 2019-08-21 14:41 | Zmodyfikowano: 2019-08-21 14:42
A|A|A

fot. materiały prasowe

Mieszkańcom i gościom proponujemy cykl wydarzeń, które przybliżą historię miasta i współistnienie trzech narodów. Tegoroczny Festiwal to muzyka, teatr, występy taneczne i film.

Inauguracja Festiwalu odbędzie się 25 sierpnia, w kinie "Sokolnia" projekcją filmu "Austeria" oraz spotkaniem z Tomaszem Raczkiem, krytykiem filmowym ipublicystą. W piątek, 30 sierpnia, na plenerowej scenie obejrzymy spektaklpt. "Szlemiel" w wykonaniu Teatru Studia Sztuki z Cieszyna oraz koncert grupy Accorinet Klezmer Band.

W sobotę, 31 sierpnia, odbędzie się pokaz tańców narodowych. Tego dnia na scenie wystąpi Stanisława Celińska z zespołem. Znakomita aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie, tym razem wystąpi w roli pieśniarki. Ogromy sukces płyty "Atramentowa" oraz najnowszej płyty pt. "Malinowa" przyniósł artystce jeszcze większą popularność.

 

Zupełnie inny styl zaprezentują tego dnia muzycy z zespołu "Klezmafour". Grupa czerpie inspiracje z muzyki klezmerskiej w sposób zupełnie nowatorski,z punk rockową energią i bałkańskim szaleństwem. Więcej TUTAJ.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama