Dawny parking dla urzędników zmieni się w zielony skwer

Joanna Jaros, BT | Utworzono: 2019-08-23 06:32 | Zmodyfikowano: 2019-08-23 06:35
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Miasto wymieni nawierzchnię, postawi toaletę i utworzy tam ekspozycję z kamiennych elementów dawnych budowli Wrocławia, wyjaśnia Agata Chmielowska, Miejska Konserwator Zabytków:

Będzie to pierwszy etap zagospodarowanie terenu. Zapytaliśmy mieszkańców, co jeszcze chcieliby tam zrobić:

Skwer powinien być gotowy w czerwcu przyszłego roku.

POSŁUCHAJ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~popieramPIS
2019-08-24 23:19:30
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 7
Premier Morawiecki na konwencji PISu w Bydgoszczy jako jeden z punktów wyborczego programu podał zwiększenie zieleni w miastach. Brawo!
~Kosfgj
2019-08-24 21:10:50
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
A! A moze rekreacja po Warszawsku! A CO! BEDZIE TAK PO SWIATOWEMU. Paleciarnia! To jest to co nam potrzeba najbardziej. Usiade sobie na takiej palecie, wciagne powietrze z pobliskiego klopa. Mmmmm sama radosc.
~Denis
2019-08-24 21:06:37
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
Alez pan Sutryk hojny. Odda nam troszke miejsca na drzewka. A co, nie da sie tam wybudowac biurowca? A moze jakis hotelik? Albo chociaz mini apartamencikowiec? Nien ok. Klop. Nic innego sie nie zmiesci. No skoro tak to z calego serca dziekujemy za ten placyk. Ciekawe czy urzednicy tez sie ciesza.... Ciekawe...
~do drycka
2019-08-23 13:08:50
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
Do badań przeprowadzonych gdzieś w świecie należą badania leków, którymi się leczysz lub będziesz leczył,
~Mitko
2019-08-23 10:43:20
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
No to pan prezydent zrobił prezent swoim pracownikom. Ciekawe czym teraz dojadą do pracy, bo większość tam parkujących dojeżdżała spoza Wrocławia ?
~Paweł
2019-08-23 08:15:58
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jeśli zrealizują jeden z dwu projektów, o których urzędnicy (ustami Aleksandry Zienkiewicz z ZZM) mówili wcześniej, to będzie to betonowy skwer z elementami zieleni, a nie "zielony skwer"...
~ekoeko
2019-08-23 07:52:01
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 5
Zieleń w bezpośredniej bliskości miejsca zamieszkania wpływa korzystnie na psychikę. Badania naukowe przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że zwiększenie się zieleni o 1 hektar w odległości nie większej niż 300 m od miejsca zamieszkania skutkowało wzrostem zadowolenia z życia o 8 %, poczucia własnej wartości o 7 %, a szczęścia o 5 %. Badania te udało się wiarygodnie przeprowadzić w związku z komputeryzacją danych demograficznych i informacji o terenie.