Korek-gigant na A4. Wypadek i zablokowana trasa Wrocław-Legnica

Gregor Niegowski | Utworzono: 2019-08-26 11:06 | Zmodyfikowano: 2019-08-26 11:09
A|A|A

OSP KSRG Gniechowice

19:20

Odblokowano autostradę A4.

17:55

Nie widać końca problemów na A4. Korek do zablokowanego odcinka ciągnie się od bramek w Karwianach do Pietrzykowic, przytyka się też AOW przy węźle Wrocław Południe.
Bardzo wolno jedzie się przez objazdy drogą 347 do Kątów Wrocławskich, 35 do Gniechowic, a korki są także na 8 aż do Cieszyc. Zator także na 94 - Błonie-Środa Śląska.

Zakończyły się utrudnienia na jezdni w stronę Wrocławia.

15:00

Nadal zablokowana jest autostrada A4 między Pietrzykowicami, a Kątami Wrocławskimi w stronę Zgorzelca. Policja zakończyła już czynności, ale teraz pomoc drogowa będzie próbować podnosić pojazd. Policja wyznaczyła objazdy, a tam utworzyły się korki tak jest na drogach 347 i 35

Utrudnienia także na jezdni w stronę Wrocławia. Między Kostomłotami, a Kątami awarii uległa ciężarówka. Na 131 kilometrze ruch odbywa się tylko lewym pasem.

11:06

Ogromne utrudnienia na autostradzie A4. Wszystko po dwóch zdarzeniach na trasie do Legnicy. Do wypadku doszło na 127. przed Kostomłotami, a chwile później przewrócił się TIR na 143. kilometrze za Pietrzykowicami. Jezdnia za węzłem Pietrzykowice jest zablokowana. 

Jak informuje Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji: "Jeden z kierowców, w związku z doznanymi obrażeniami ciała, został przetransportowany do szpitala śmigłowcem. Służby pracują nad wyznaczeniem objazdów".

Kierowcy powinni zjechać już na węźle Wrocław Południe i kierować się na DW347 przez Pietrzykowice, Kąty Wrocławskie, gdzie można znów wjechać na A4.

Najlepiej jednak kierować się na DK94 i jechać przez Środę Śląską w kierunku Legnicy.

Kierowcy zwalniają też na A4 na trasie Legnica-Wrocław. Korek ma kilka kilometrów. Służby blokują jeden pas.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Fred
2019-09-02 08:11:04
z adresu IP: (165.225.xxx.xxx)
Ocena: 2
Austrostrada do nieba, albo bardziej dosadnie Autostrada smierci...
~dziecko we mgle
2019-08-29 10:04:18
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 3
Komu zależy na tak fatalnym funkcjonowaniu tej trasy ?A może nikt tym nie jest zainteresowany?
~Budować trzeci i czwarty
2019-08-28 09:58:23
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Najciaszniejsza droga na świecie milion ograniczeń Ale 50 miliardów samochodów gigantyczne przychody do Państwa tam już dawno powinno być 4 pasy ruchu
~Skubi
2019-08-26 18:19:52
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Czy tak ciezko jest na stronę Radia podac info jak dlugo bedzie zsblokowana jeszcze a4....to jest masakra jak przeplyw info tak duzo was dziennikarzyn kosztuje.....od 4 godz zadnych swiezych info tylko ...jest zablokowana
~Spider
2019-08-26 16:46:57
z adresu IP: (77.115.xxx.xxx)
Ocena: 11
Miałem okazję dzisiaj ta trasą jechać z Legnicy do Wrocławia ale odbiłem na kąty i to też był błąd teraz już wiem dla czego tak wszyscy uciekali bokami
~ada
2019-08-26 16:17:53
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Legnica - Wrocław to nie autostrada, droga śmieci. codziennie wypadek, raz w tygodniu śmiertelny. Władzo co ty na to ludzie giną.
~info
2019-08-26 16:04:05
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 8
to nie jest autostrada!
~1000 km
2019-08-26 15:40:03
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 8
Kiedy powstanie RÓWNOLEGŁA autostrada do tej A4?
~PRW
2019-08-26 14:04:21
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 14
Bez wyrzucenia tranzytu na tory (TIRy na lawetach) nic się nie zmieni. Wyobraźcie sobie, że na A4 jest 50% mniej ciężarówek...
~ona
2019-08-26 12:44:56
z adresu IP: (46.170.xxx.xxx)
Ocena: 3
współczuje....
~Danusia
2019-08-26 11:55:13
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ja w nim właśnie stoję... Mam dziś wolne, kiepski pomysł na spędzenie dnia wolnego. I brak wody ????
~qUqU
2019-08-26 11:51:10
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 1
Polscy kierowcy jadą sobie pod prąd żeby znaleźć zjazd z autostrady. Nie patrzą na to czy blokują policję, karetkę lub straż jadącą w kierunku zdarzenia. Ciągle widać kierowców zawracających i jadących pod prąd.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.