Rymy i Bity: Analogia i rap na bitach Deny [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-08-27 07:36 | Zmodyfikowano: 2019-08-27 07:41
A|A|A

fot. Analogia - Esensja czysta

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Już od dłuższego czasu czekałem na moment w którym rapowy tydzień nie przyniesie zbyt wielu nowości, a typowo tematyczne audycje będą mogły zejść na dalszy plan. Czekałem, żeby zacząć od letniego klasyka od Analogii "Daję rytm", a potem zagrać inne kawałki z wydanej w 2004 roku płyty "Esensja czysta". Wybrałem energetyczne "Za mało godzin w dobie" i wyprodukowane przez członka Analogii - Kaszalota (zrobił 12 z 13 utworów na płycie *14 to skit) "Jedno życie" z bardzo dobrze użytym samplem z Anny Jantar "Poszukaj swojej gwiazdy". Trójmiejski zespół tak szybko jak pojawił się na legalu, tak szybko zniknął ze sceny zostawiając po sobie album ze średniej półki, ale z kilkoma dobrymi momentami - głównie dzięki zwrotkom, które nawija Benio, bo RDW jest jednak momentami męczący.

W tym samym roku co Analogia w Wielkie Joł, swoją płytę w niesławnym UMC Records wydał duet Deobe/Dena. "Deobedena.com" do klasyki rapu się nie zalicza, ale też miała kilka przyjemnych utworów. Jednym z nich było singlowe "Ten czas w tym miejscu" z trafiający w mój gust "śpiewanym samplem" z The Soul Children - I'll Be the Other Woman. Utwor Deobe i Deny w 2012 roku doczekał się kontynuacji. Deobson - bo tak wtedy tytułował się raper - nawinął nowe zwrotki w nawiązaniu do pierwotnego utworu, Denzel - bo tak tytułował się wtedy producent - delikatnie odświeżył bit, a gościnnie pojawili się reprezentant Wrocławia Shot i pochodzący ze Szczecina Bonson.

Potem pozostaniemy przy producencie tamtych numerów, ale zmienimy raperów. W 2004 roku na bicie Deny udany numer nagrał Jimson. W 2001 roku z kolei producent w ramach zespołu Elemer wydał płytę "Poszło w biznes". Za rap odpowiadał tam legendarny Eis, ale w jednym z utworów za mikrofon chwycił... sam Dena.

Końcówka audycji to już dobór utworów, które pasowały mi ze względu na grę skojarzeń i "Halo ziemia" od duetu Mielzky/patr00, czyli kawałek, który chciałem zagrać już przynajmniej od dobrych dwóch miesięcy, ale nigdy nie było okazji.

Playlista audycji:

Analogia - Daję rytm
Analogia - Jedno życie
Analogia - Za mało godzin w dobie
Deobe/Dena - Ten czas w tym miejscu
Deobson feat. Shot, Bonson - Ten czas w tym miejscu (2012)
Jimson - Bakindedej
Elemer - Kilka stów
Eis - Teraz albo nigdy
Jot - Niosę styl
Mielzky/patr00 feat. Ortega Cartel - Halo Ziemia

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama