Jelenia Góra bez pociągów przez 1,5 roku?

Piotr Słowiński, BT | Utworzono: 2019-08-28 07:06 | Zmodyfikowano: 2019-08-28 07:07
A|A|A

(fot. Bartosz Szarafin)

Wybudowany w latach 1865-1866 tunel kolejowy pod Tunelową Górą koło Wojanowa był pierwszym wykutym na całym Śląsku. Ma 295 metrów długości. Jego remont ma trwać prawie tyle, ile trwała budowa czyli około półtora roku.

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak otrzymał informacje od Kolei Dolnośląskich, że tunel może na ten czas zostać wyłączony z ruchu. Jak mówi oznaczałoby to kolejowy paraliż miasta:

Rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec mówi, że nie ma decyzji o wyłączeniu tunelu z ruchu na czas remontu:

Ma to umożliwić sprawniejsze przeprowadzanie pociągów. Obecnie choć w tunelu są dwa tory, to pociągi nie mogą się na ich mijać, bo są zbyt blisko siebie. W czasie remontu to wąskie gardło ma zostać zlikwidowane. Został już wybrany wykonawca dokumentacji, która ma być gotowa za rok.

Do Jeleniej Góry dociera około 20 par pociągów pasażerskich dziennie, w tym pendolino. Prawdopodobnie wszystkie mogłyby dojeżdżać do Janowic Wielkich, ale dalej podróżni musieliby być dowożeni autobusami. Plan zamknięcia tunelu zaniepokoił też samorządy gmin turystycznych.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Andrzej Sosna
2019-09-10 06:17:17
z adresu IP: (83.97.xxx.xxx)
Ocena: 7
Może by tak marszałek Przybylski wyremontował trasę Jelenia Góra - Lwówek, o którą nie mogą doprosić się mieszkańcy? Doprowadziliście do ruiny linię i teraz będziecie płakać, bo nie będzie alternatywy przy objeździe.
~Fred
2019-09-09 16:43:06
z adresu IP: (185.46.xxx.xxx)
Ocena: -8
Moze pan Siemieniec by najpierw wyremontowac trase Wegliniec - Jelenia Gora, wtedy bylaby znowu alternatywa dla Jeleniej Gory.
~Marek15
2019-09-08 21:50:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -9
Maliny Luzniaka! Sorry
~Marek15
2019-09-08 21:48:16
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -9
Rządy PO w Jeleniej Górze doprowadza miasto do ruiny ale tego chcieli mieszkańcy tak głosując. Tylko Kuźnik się cieszy bo zyskał ciepła posadkę a reszta rowerem do Wrocka
~Auuu07-469
2019-09-05 15:33:52
z adresu IP: (165.231.xxx.xxx)
Ocena: 8
Anema, myślę że zgorzeleccy "mikole" po prostu gdzieś przeczytali, że E-30 jest najważniejsza na Dolnym Śląsku. Tylko nie doczytali, że chodzi o ruch towarowy, a nie pasażerski - w tym drugim 274 bije na głowę nie od dziś zgorzelecką linię. Lata zaniedbań spowodowały, że teraz pasażera trzeba z mozołem odzyskiwać.EOT Co do remontu wiaduktu to z jednej strony dobrze bo po naprawie nie trzeba będzie tam zwalniać. Jednak KKZ będzie uciążliwa, to normalne. Sensowna będzie na odcinku Bolesławiec - .Zgorzelec (w Zebrzydowej bardzo ciężko podjechać pod sam dworzec), problemem jednak zwłaszcza na weekendy będzie wioska Węgliniec. Tam na całej długości miejscowości jest zakaz wjazdu pojazdów cięższych niż 3,5 tony. A na sobotnie wypady w Bory Dolnośląskie to wymarzone miejsce. Pamiętam jak dziś jeden mój wypad z większą grupą właśnie do Węglińca. Jechaliśmy EN71-043, z którego w Węglińcu właśnie oprócz mojej 16-osobowej grupy wysypała się ilość grzybiarzy i kolejarzy przekraczająca pojemność dużego autobusu... Trzydzieści Sprinterów (bo tylko to wjedzie w głąb Węglińca) nie zmieściłoby wszystkich...
~Andrzej
2019-09-03 19:54:57
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -4
Lepiej zamknąć ten tunel na dłużej, a porządniej. Np. na cały rozkład zrobić pociągi do Janowic. Zastępcze busy dadzą sobie radę, w ciągu tygodnia tam jeździ po kilka osób na pociąg. Wiem, bo bardzo często jeżdżę.
~Rozkładowiec
2019-09-03 18:31:58
z adresu IP: (185.253.xxx.xxx)
Ocena: 9
NIE DYSKUTUJCIE Z FRYZJERKĄ NA JEJ BLOGU INFOKOLEJ. PL UDAJĄCYM FORUM O WARIANTACH OBJAZDU TUNELU W WOJANOWIE NA CZAS JEGO REMONTU!!! TA BABA SPECJALNIE WAS PODPUSZCZA ŻEBY PO RAZ KOLEJNY WYLAĆ DAWKĘ HEJTU I FRUSTRACJI NA LINIĘ JELENIOGÓRSKĄ I "UDOWODNIĆ" WSZEM I WOBEC, ŻE JAKIŚ ZAPYZIAŁY WĘGLINIEC TO JEST PĘPEK ŚWIATA PRZEZ KTÓRY POWINNY JEŹDZIĆ WSZYSTKIE POCIĄGI A LINIA E-30 JEST NAJWAŻNIEJSZA W POLSCE! JAK KTOŚ NAPISZE Z SENSEM INNĄ ODPOWIEDŹ NIŻ POGLĄDY FRYZJERKI TO ZARAZ WŁĄCZA SIĘ KTOŚ Z RODZINY FRYZJERKI RIPOSTUJĄCY SENSOWNY GŁOS JAKIMIŚ BZDURAMI A BARDZIEJ NIEWYGODNE OPINIE SĄ USUWANE! NAJLEPIEJ W OGÓLE NIE ZABIERAĆ GŁOSU NA TYM ZMANIPULOWANYM FORUM TO WTEDY UMRZE ONO ŚMIERCIĄ NATURALNĄ. WBREW TEMU CO TEN BABSZTYL CHORY Z NIENAWIŚCI WYPISUJE NIKT POZA GARSTKĄ MIKOLI NIE CZYTA JEJ ŚCIEKU, W KOLEJACH DOLNOŚLĄSKICH I UMWD OD DAWNA TYLKO MAJĄ POLEWKĘ Z WYPISYWANYCH TAM BZDUR, ZA TO DUŻO LUDZI CZYTA POPULARNE PORTALE TAKIE JAK TEN!
~Rozkładowiec
2019-09-03 18:31:47
z adresu IP: (185.253.xxx.xxx)
Ocena: 8
NIE DYSKUTUJCIE Z FRYZJERKĄ NA JEJ BLOGU INFOKOLEJ. PL UDAJĄCYM FORUM O WARIANTACH OBJAZDU TUNELU W WOJANOWIE NA CZAS JEGO REMONTU!!! TA BABA SPECJALNIE WAS PODPUSZCZA ŻEBY PO RAZ KOLEJNY WYLAĆ DAWKĘ HEJTU I FRUSTRACJI NA LINIĘ JELENIOGÓRSKĄ I "UDOWODNIĆ" WSZEM I WOBEC, ŻE JAKIŚ ZAPYZIAŁY WĘGLINIEC TO JEST PĘPEK ŚWIATA PRZEZ KTÓRY POWINNY JEŹDZIĆ WSZYSTKIE POCIĄGI A LINIA E-30 JEST NAJWAŻNIEJSZA W POLSCE! JAK KTOŚ NAPISZE Z SENSEM INNĄ ODPOWIEDŹ NIŻ POGLĄDY FRYZJERKI TO ZARAZ WŁĄCZA SIĘ KTOŚ Z RODZINY FRYZJERKI RIPOSTUJĄCY SENSOWNY GŁOS JAKIMIŚ BZDURAMI A BARDZIEJ NIEWYGODNE OPINIE SĄ USUWANE! NAJLEPIEJ W OGÓLE NIE ZABIERAĆ GŁOSU NA TYM ZMANIPULOWANYM FORUM TO WTEDY UMRZE ONO ŚMIERCIĄ NATURALNĄ. WBREW TEMU CO TEN BABSZTYL CHORY Z NIENAWIŚCI WYPISUJE NIKT POZA GARSTKĄ MIKOLI NIE CZYTA JEJ ŚCIEKU, W KOLEJACH DOLNOŚLĄSKICH I UMWD OD DAWNA TYLKO MAJĄ POLEWKĘ Z WYPISYWANYCH TAM BZDUR, ZA TO DUŻO LUDZI CZYTA POPULARNE PORTALE TAKIE JAK TEN!
~Rozkładowiec
2019-09-03 18:30:14
z adresu IP: (185.253.xxx.xxx)
Ocena: 9
NIE DYSKUTUJCIE Z FRYZJERKĄ NA JEJ BLOGU INFOKOLEJ. PL UDAJĄCYM FORUM O WARIANTACH OBJAZDU TUNELU W WOJANOWIE NA CZAS REMONTU!!! TA BABA SPECJALNIE WAS PODPUSZCZA ŻEBY PO RAZ KOLEJNY WYLAĆ KOLEJNĄ DAWKĘ HEJTU I FRUSTRACJI NA LINIĘ JELENIOGÓRSKĄ I "UDOWODNIĆ" WSZEM I WOBEC, ŻE JAKIŚ ZAPYZIAŁY WĘGLINIEC TO JEST PĘPEK ŚWIATA PRZEZ KTÓRY POWINNY JEŹDZIĆ WSZYSTKIE POCIĄGI A LINIA E-30 JEST NAJWAŻNIEJSZA W POLSCE! JAK KTOŚ NAPISZE Z SENSEM ODPOWIEDŹ INNĄ NIŻ POGLĄDY FRYZJERKI TO ZARAZ WŁĄCZA SIĘ KTOŚ Z RODZINY FRYZJERKI RIPOSTUJĄCY SENSOWNY GŁOS JAKIMIŚ BZDURAMI A BARDZIEJ NIEWYGODNE OPINIE SĄ USUWANE! NAJLEPIEJ W OGÓLE NIE ZABIERAĆ GŁOSU NA TYM ZMANIPULOWANYM FORUM TO WTEDY UMRZE ONO ŚMIERCIĄ NATURALNĄ. WBREW TEMU CO TEN CHORY Z NIENAWIŚCI BABSZTYL WYPISUJE NIKT POZA GARSTKĄ MIKOLI NIE CZYTA JEJ ŚCIEKU, W KOLEJACH DOLNOŚLĄSKICH I UMWD OD DAWNA TYLKO MAJĄ POLEWKĘ Z WYPISYWANYCH TAM BZDUR, ZA TO DUŻO LUDZI CZYTA POPULARNE PORTALE TAKIE JAK TEN!
~Komentarz został usunięty
2019-09-03 14:00:20
z adresu IP: (31.13.xxx.xxx)
Ocena: 9
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-09-03 14:00:07
z adresu IP: (31.13.xxx.xxx)
Ocena: 8
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-09-03 13:59:55
z adresu IP: (31.13.xxx.xxx)
Ocena: 9
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-09-02 15:21:17
z adresu IP: (87.101.xxx.xxx)
Ocena: 9
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-09-02 15:21:08
z adresu IP: (87.101.xxx.xxx)
Ocena: 10
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-09-02 15:20:55
z adresu IP: (87.101.xxx.xxx)
Ocena: 8
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-09-02 14:54:22
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 9
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-09-02 14:54:09
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 8
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-09-02 14:53:55
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 7
Komentarz został usunięty
~Arkadiusz Langier
2019-09-02 00:24:20
z adresu IP: (185.5.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ja pojadę. Przy wyjeździe na weekend (jednodniowe wypady z Wrocławia w Bory Dolnośląskie nie kalkulują się, bo pół dnia spędza się w pociągu) godzina więcej w pociągu nie robi mi różnicy. Zresztą jazda z przesiadką na autobus nie będzie wiele krótsza, a kto wie czy nawet nie dłuższa, jeśli organizacja KKZ w rejonie Bolesławca będzie do przysłowiowej dupy (za mało autobusów, długi czas oczekiwania itp.). Uściślając, IC "Słowacki" jedzie z Wrocławia (odj. 13:27) do Szklarskiej Poręby (przyj. 16:32) 3 godziny i 5 min. Tyle nie mógłby jechać przez Węgliniec przyspieszony pociąg KD. Dla mnie czas nie do zaakceptowania. Wolę nieco krótszą jazdę z przesiadką na autobus niż połączenie bezpośrednie przez dziury typu Węgliniec czy Zgorzelec. Tym bardziej, że KKZ w wykonaniu KD zawsze była bardzo sprawnie zorganizowana. Przez Węgliniec powinny jechać pociągi PKP IC tylko te jadące do Szklarskiej Poręby. Wszystkie do Zgorzelca zlikwidować. Wałbrzych też nie będzie czuł się pominięty. Aczkolwiek sądzę, że na czas remontu wiaduktu w Bolesławcu PKP IC przeorganizuje siatkę połączeń i EIP/IC/TLK jadące do Wrocławia zakończą bieg w Wałbrzychu bo pchanie ich do Wrocławia będzie nieopłacalne - będą to klasyczne muchowozy.
~Katarzyna Artur Kotlarek
2019-09-01 16:36:05
z adresu IP: (185.230.xxx.xxx)
Ocena: 10
W kwestii pociągów do Wrocka przez Lubań to z obecnego rozkładu wynika, że jest około 1 godz. 40 min. różnicy między trasą JG przez Wałbrzych a JG przez Lubań. Nie da się tego przeżyć. Przypuszczam, że w przypadku uruchomienia KKZ na zamkniętym odcinku czas przejazdu pewnie byłby podobny co teraz. W przypadku kursów przyśpieszonych przez Wałbrzych można uzyskać jeszcze lepszy czas. Z resztą w przyszłym roku PLKa miała przeprowadzić prace torowe tak aby prędkość na całym odcinku wynosiła 100km/h. Ale że pianiądze poszły na linię do Sobótki, nic z tego nie będzie. Więc czas przejazdu do Lubania z pewnością się nie skróci. Jeszcze jeden minus takiej zmiany to JG straci bezpośrednie połączenie z Wałbrzychem a Wałbrzych z JG a może i ze Szklarską Porębą. Przy okazji można przetestować czy takie połączenie JG/Wałbrzych /Wrocław miałoby sens na "dłuższą metę".
~Anema z Infotrolluj. pl
2019-08-31 23:19:03
z adresu IP: (210.217.xxx.xxx)
Ocena: 11
Chyba sam w to nie wierzysz. Doniesienia medialne, bynajmniej nie wyssane z brudnego palca, mówią nawet o kilkunastu miesiącach. Wszelkie remonty wiaduktów kolejowych w Polsce ciągną się niemiłosiernie, a terminy nigdy nie są dotrzymywane. Przykłady można mnożyć, także na Dolnym Śląsku (przez ile lat remontowali wiadukt w Nowej Rudzie). Nieudolność PKP PLK w tym względzie jest już legendarna! Za to zyskamy o wiele większe zaplecza pasażerskie w postaci Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego. Oba miasta generują większy ruch pasażerski niż Zgorzelec i Wrocław (dane UTK). Do tego jeszcze Szklarska Poręba i turystyczny Karpacz po reaktywacji. Temat niezwykle niewygodny dla zgorzeleckiego mikolstwa i kompletnie zamilczany przez mikolski „półświatek”, dlatego przypominam: giepe{kropka}wordpress{kropka}com/2011/01/23/stacja-zgorzelec-miasto/ Oczywiście nie da się wszystkich pociągów IC do Zgorzelca przetrasować przez Jelenią Górę i Lwówek, ze względu na ograniczoną przepustowość jednotorowej linii Jelenia Góra - Lwówek - Zebrzydowa. Ale myślę, że z Dartami nie byłoby problemu (reszta do Szklarskiej Poręby). Z punktu widzenia pasażera, szczególnie turysty, lepsza jest nieco dłuższa jazda bez przesiadki, niż z uciążliwą przesiadką na autobus. KKZ powinna być uruchomiona wyłącznie z myślą o lokalsach, w ruchu stricte regionalnym (dojazdy do szkoły, pracy etc.). No bo jak sobie wyobrażasz KKZ wykonaniu PKP IC? Pociągiem do Legnicy, czy nawet Bolesławca, a dalej do Zgorzelca autobusem? Absurd! KKZ będzie dla KD ogromnym wyzwaniem! Autobus ma małą pojemność i na niektóre kursy tych autobusów musiałoby być kilka, żeby zabrać wszystkich pasażerów. Wierzycie w cuda? Zwłaszcza w cuda KD w kwestii KKZ? No to gratuluję wiary. :DD Dlatego minimum trzy pary pociągów relacji Wrocław - Węgliniec powinny w tym czasie jeździć przez Jelenią Górę, żeby grzybiarze mogli spokojnie pojechać w góry i spokojnie z nich wrócić. Zwłaszcza w weekendy i w sezonie grzybowym (październik, listopad).
~Nierealny z dezInfokolej
2019-08-31 23:15:29
z adresu IP: (66.133.xxx.xxx)
Ocena: 12
Anema, pociąg IC i dalej KKZ - takie połączenie zostanie olane przez turystów. Ludzi przyciągają połączenia bezpośrednie, a nie jakieś uciążliwe kombinacje, dlatego słuszne byłoby wytrasowanie niektórych pociągów IC przez Jelenią Górę. Ja w Bory Dolnośląskie koleją nie pojadę jeśli nie będzie z Jeleniej Góry bezpośredniego pociągu do Drezna. Grzybiarze z wiadrami nie będą się wycierać po ciasnych i zatłoczonych busach. Oleją Zgorzelec i Bory Dolnośląskie i pojadą w góry, których wokół Jeleniej Góry nie brakuje.
~Anema z Infotrolluj. pl
2019-08-31 01:42:09
z adresu IP: (185.220.xxx.xxx)
Ocena: 11
Takie rozwiązanie dobre jest lokalsów, ale nie dla turystów. Smród wasabi dobrze kombinuje, ale ja bym to trochę doprecyzowała. Pociągi IC: * Pendolino wydłużyć do Szklarskiej Poręby; * Darty puścić zamiast przez Węgliniec przez Wałbrzych; * składy wagonowe na E30 w ogóle wywalić. Pociągi KD/PR: * Impulsy do Legnicy, dalej KKZ aż do Zgorzelca tak jak piszesz; * pociągi KD wożące grzybiarzy w Bory Dolnośląskie puścić przez Jelenią Górę jako przyspieszone (wystarczą 3 pary Wrocław - Węgliniec - Wrocław); * wagonowy „Kamieńczyk” PR ze Szklarskiej Poręby Górnej skrócić do Wałbrzycha (ewentualnie puścić do Poznania przez Lwówek i Zebrzydową, choć to mało praktyczne ze względu na kilkukrotną zmianę kierunku jazdy i konieczność manewrowania lokomotywami). Bez sprawnej komunikacji kolejowej na czas zamknięcia wiaduktu w Bolesławcu zgorzeleckie busiarstwo znów nabierze wiatru w żagle. Dlatego przedstawiajcie swoje pomysły, bo na mózgi betonu KD tudzież PKP IC bym nie liczyła. Kolejowa wierchuszka uważnie czyta nasze forum, nie bez powodu...
~smród wasabi
2019-08-30 22:25:28
z adresu IP: (185.16.xxx.xxx)
Ocena: 11
I ciekawe dlaczego po wpisaniu w Google nicka "wasabiWKS" i dwóch pierwszych liczb z jego adresu IP (93.175.116.87) ujawnionego niedawno na jednym z portali wyświetlają się wyłącznie strony Polskiego Radia Wrocław na których ten wrocławski świr naparza wyzwiskami na Lwówek, Jelenią Górę, sołtysa Marczowa itd.? Policja i zniesławiane osoby - do roboty! Czy operator Aero2 wie do jakich celów ów osobnik wykorzystuje tę sieć, a przede wszystkim możliwość łatwej zmiany numeru IP za pomocą sieci Aero2? Czy firma PSSK Sp. z o.o. - operator sieci kablowych i dostawca internetu z Wrocławia mający swoją siedzibę przy ul. Zdrowej 22/K2 (prezes zarządu: Michał Krzysztof Ickiewicz), dysponujący numerem IP 93.175.116.87 w domenie h11687{kropka}man{kropka}tk-internet{kropka}pl przydzielonym temu osobnikowi zdaje sobie sprawę, że za pomocą jego sieci od długiego czasu nagminnie łamane jest prawo w internecie?
~buuu
2019-08-30 19:39:59
z adresu IP: (165.231.xxx.xxx)
Ocena: 10
Buuuu, buuuu... Idź się wypłacz do mamusi wsiocławski trollu, że masz przegrane życie, bo przez całe dni wklejasz debilne hejty na Lwówek. IP zmienia sobie dzieciak przez aero2... co zresztą widać po numerach. Z prędkością 512 kb/s i wpisywaniem kapcia do godzinę. Padłem ze śmiechu. Ciekawe czy pomyślałeś swoim kurzym móżdżkiem, że ta karta od aero na kogoś jest zarejestrowana... Ciekawe na kogo? Tak to ja trollowałem w przedszkolu. Beka z upośledzonego dzieciaka i tyle. A z tego twojego tora coś słabo ci idzie. Nie dziwię się, skoro większość węzłów jest na czarnej liście. Pewnie nawet nie wiesz co to jest ta lista. Widzę, że do tej pory nie wpadłeś, że 90% roboty u mnie robią skrypty. I nie chodzi tylko o minusowanie... Jakbyś skończył studia z informatyki to byś już po pierwszym roku wiedział jak taki skrypt zrobić. Tylko na "Wrocławskiej" trochę ostatnio popsuli mi szyki googlowym kapciem, ale łatwo zauważyć, że kapeć nie pojawia się za każdym razem. Tylko w pewnych specyficznych sytuacjach... Mała modyfikacja w skrypcie i już wszystko gra. I wcale nie trzeba na ciebie zarywać nocy. Wystarczy nie mieć IQ na poziomie ameby. Na takiego śmiecia nawet szkoda by było nocy. No nara, ciesz się że do ciebie napisałem... wyjątkowo nie z automatu. Dobrych snów 93.175.116.87. Jak widzisz, twój IP jest znany i nawet aero ci nie pomogło. Parę innych twoich danych też, bo jak się ma pełny numer IP, to już wtedy jest z górki. Po nitce do kłębka... Pomyśl co mogę zrobić z kombinacją tych danych + screeny zanim po raz kolejny kogoś pomówisz albo obrazisz, szczeniaku.
~warszawiak
2019-08-30 19:39:03
z adresu IP: (165.231.xxx.xxx)
Ocena: 10
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie są tu zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~wieprz ze Świniar
2019-08-30 19:38:19
z adresu IP: (165.231.xxx.xxx)
Ocena: 11
Wrocławianie oczekują bazaru, gdzie można kupić tanią marchewkę, używane portki i różne klamoty z szabru, a nie dworca. I tak nikogo tu nie stać na bilety na pociąg.
~sołtys
2019-08-30 17:52:32
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -12
Cekam z kuniem i dryndom. W końcu nowa wuadza da ćwowiekowi zarobić. Te łinformatyki sie nie znajom. Zamykajta tunel na ile chceta.
~smród wasabi - c.d.
2019-08-30 04:31:02
z adresu IP: (190.2.xxx.xxx)
Ocena: 11
Czy operator Aero2 wie do jakich celów ów osobnik wykorzystuje tę sieć, a przede wszystkim możliwość łatwej zmiany numeru IP za pomocą sieci Aero2? Czy firma PSSK Sp. z o.o. - operator sieci kablowych i dostawca internetu z Wrocławia mający swoją siedzibę przy ul. Racławickiej 52a, właściciel numeru IP 93.175.116.87 w domenie h11687{kropka}man{kropka}tk-internet{kropka}pl przedzielonego temuż osobnikowi zdaje sobie sprawę, że za pomocą jego sieci od długiego czasu notorycznie łamane jest prawo w internecie?
~smród wasabi
2019-08-30 04:17:20
z adresu IP: (190.2.xxx.xxx)
Ocena: 10
I ciekawe dlaczego po wpisaniu w Google nicka "wasabiWKS" i połówki jego adresu IP ujawnionego niżej (93.175.116.87) wyświetlają się wyłącznie strony Polskiego Radia Wrocław na których ten wrocławski świr naparza na Lwówek, Jelenią Górę, sołtysa Marczowa itd.? Policja i pomawiane osoby - do roboty!
~wasabi apa stinks
2019-08-30 02:04:10
z adresu IP: (196.196.xxx.xxx)
Ocena: 11
Baru pulang dari seorang doktor - saya mempunyai kanser dubur! Rupa-rupanya melalui kondom yang pelanggan saya tinggalkan di pantat saya dan bukannya membuangnya. Kesalahan saya kerana saya tidak dilempari batu. Saya tidak menyebut sifilis dan ulser yang sakit, anda boleh hidup bersamanya di stesen. Saya sifar dan pengamal, bekas sperma murah!
~Komentarz został usunięty
2019-08-30 00:26:56
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: -6
Komentarz został usunięty
~wasabiWKS IP93.175.116.87
2019-08-29 22:20:33
z adresu IP: (190.2.xxx.xxx)
Ocena: 10
Właśnie wróciłem od lekarza- mam raka odbytu! Podobno przez prezerwatywy, które moi klienci zostawiali mi w tyłku zamiast wyrzucić. Moja wina bo naćpany nie zwracałem na to uwagi. O kile i ropiejących wrzodach na gębie nie wspominam, da się z tym żyć na dworcu. Jestem zerem i penerem, tanim pojemnikiem na spermę!
~KODLKPM
2019-08-29 22:19:53
z adresu IP: (190.2.xxx.xxx)
Ocena: 11
CZARNA LISTA DOLNOŚLĄSKICH MIKOLI Uwaga! Podajemy listę mikoli zidentyfikowanych z imienia i nazwiska aktywnie hejtujących na portalach internetowych starania o reaktywację niektórych lokalnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, gdzie także zniesławiają oraz wulgarnie obrażają różne osoby. Trolle te szczególnie upodobały sobie linię kolejową Jelenia Góra - Lwówek Śląski, gdzie Koleje Dolnośląskie niedawno zlikwidowały wszystkie pociągi a lokalne społeczności aktualnie walczą o ich przywrócenie. Kamil Styrna Krzysztof Czarnecki Maciej Miłosz Wiktor Lis Cztery trolle ze Świdnicy obrażające mieszkańców Lwówka Śląskiego na dolnośląskich portalach i hejtujące pociągi do Lwówka. Pierwszy z wymienionych użytkowników znany jest również z portalu "Rynek Kolejowy", gdzie zakłada dziesiątki fakekont. Radosław Miśta Grzegorz Jóźwicki Rafał Skrzatek Marek Świtalski Jakub Adamczyk Dariusz Wojciechowski Tomasz Warszawski Adam Mikołaj Maćkowiak Bartosz Jewsiewicki Damian Chrustowski Maciej Gorzechowski Robert Mitura Jacek Kaźmierczak Jacek Wielgus Mikole głównie z Wrocławia i okolic, zidentyfikowane z imienia i nazwiska na podstawie komentarzy na Facebooku oraz kolejowych forach, piszące anonimowo też na innych portalach. Wywołują kłótnie i obrażają mieszkańców z okolic Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego. Grzegorz Oleś "Światowid" Troll z Przesieki, przewodniczący Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych (KODLK), który zamiast ratować lokalne linie kolejowe wywołuje albo podsyca w internecie kłótnie mające na celu torpedowanie remontów tych tras. Jakub Madrjas Michał Szymajda Redaktorzy "Rynku Kolejowego", którzy z fikcyjnych kont na "Rynku Kolejowym" rozpowszechniają nieprawdę, sabotują wysiłki o ratowanie niektórych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, obrażają różne osoby, publikują zniesławienia osób zaangażowanych w działalność na rzecz ratowania lokalnych linii kolejowych oraz wykorzystując swoje uprawnienia moderatorskie preparują dyskusje usuwając z portalu komentarze niezgodne z ich poglądami lub odpowiedzi do swoich wpisów, aby nadać dyskusjom określony wydźwięk. Podobna aktywność też na Facebooku i prawdopodobnie też innych portalach. Marcin Medyk Adwokat z Kluczborka (zam. Kluczbork, ul. Krakowska 22), który zamiast dbać o przestrzeganie prawa obraża na różnych portalach osoby, z którymi nie zgadza się w poglądach, nęka te osoby oraz spamuje portale hejtem i wyzwiskami. Andrzej Sosna Mikol z Wrocławia notorycznie zniesławiający na różnych portalach byłego sołtysa Marczowa zaangażowanego dawniej w działalność mającą na celu poprawę dla mieszkańców oferty kolejowej na linii Jelenia Góra - Lwówek Śląski. Pisze m.in. na Facebooku pod imieniem i nazwiskiem, "Rynku Kolejowym" (nick "Zdzisław Skywalker") oraz wielu innych portalach regionalnych i kolejowych pod różnymi pseudonimami. Michał Nadolski Agnieszka Szymkiewicz Pseudodziennikarze świdnickiego szmatławca Swidnica24. pl, którzy odpowiadają za obelżywe wyzwiska pod adresem mieszkańców Lwówka Śląskiego pojawiające się na tym portalu przy artykułach o tematyce kolejowej. Powyższa lista ma charakter informacyjny i ma na celu ostrzeżenie czytelników, miłośników kolei i osoby z branży kolejowej przed trollami, spamerami i hejterami notorycznie wywołującymi kłótnie i publikującymi kłamliwe komentarze, w związku z nasileniem się w ostatnim czasie takich działań w internecie pod artykułami o kolei na Dolnym Śląsku. TAK dla powrotu pociągów na lokalne linie kolejowe Dolnego Śląska, NIE dla hejterstwa, chamstwa i sabotowania wysiłków ludzi o poprawę komunikacji w regionach odległych od Wrocławia! Lista będzie na bieżąco aktualizowana i publikowana. Rozpowszechnianie dozwolone, a nawet wskazane. Kоmitet Obrоny Dolnоśląskich Linii Kolejоwych Przed Mikоlami (KODLKPM)
~wieprz ze Świniar
2019-08-29 22:19:40
z adresu IP: (190.2.xxx.xxx)
Ocena: 11
Pociągi we Wrocławiu są niepotrzebne. A dworzec zostawić na targowisko z szabru i z marchewką dla wrocławskiej biedoty zza Buga.
~Paszczak
2019-08-29 22:18:58
z adresu IP: (190.2.xxx.xxx)
Ocena: 9
Koleje Dolnośląskie lepiej wiedzą od PLK, czy tunel zostanie zamknięty i wyłączony z ruchu? Baardzo ciekawe? Czyżby spółka już się zwijała z dolnośląskich torów? Najpierw polikwidowali swoje najatrakcyjniejsze oferty biletowe (np. Bilet Sudecki który obowiązywał m.in. właśnie na tę linię), albo podnieśli ceny tak, że nikomu teraz nie opłaca się z nich korzystać (bilet Euronysa), a teraz w ogóle likwidują pociągi szukając pretekstu. Może tę spółkę należałoby zlikwidować?
~Marek JG MK informatyk
2019-08-29 20:52:05
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -8
Zamykać śmiało nawet na stałe. Najważniejsza linia z Gorllitz będzie czynna. Z WSIOCŁAWIA PRZECIEŻ NIKT NIE JEZDZI.
~Paweł Kukurowski
2019-08-29 20:39:27
z adresu IP: (185.128.xxx.xxx)
Ocena: 8
Koleje Dolnosląskie to najgorsza spółka kolejowa w Polsce. Takiego chamstwa w internecie nie generują w żadnej innej spółce kolejowej w Polsce. A pociągi jeżdza zawalone gównem. Mamy z naszych podatków opłacać tę patologię?
~wasabiWKS co smrodem wabi
2019-08-29 20:37:59
z adresu IP: (185.128.xxx.xxx)
Ocena: 13
Właśnie wróciłem od lekarza- mam raka odbytu! Podobno przez prezerwatywy, które moi klienci zostawiali mi w tyłku zamiast wyrzucić. Moja wina bo naćpany nie zwracałem na to uwagi. O kile i ropiejących wrzodach na gębie nie wspominam, da się z tym żyć na dworcu. Jestem zerem i penerem, tanim pojemnikiem na spermę!
~warszawiak
2019-08-29 20:37:21
z adresu IP: (185.128.xxx.xxx)
Ocena: 11
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie są tu zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~Paszczak
2019-08-29 20:36:42
z adresu IP: (185.128.xxx.xxx)
Ocena: 9
Koleje Dolnośląskie lepiej wiedzą od PLK, czy tunel zostanie zamknięty i wyłączony z ruchu? Baardzo ciekawe? Czyżby spółka już się zwijała z dolnośląskich torów? Najpierw polikwidowali swoje najatrakcyjniejsze oferty biletowe (np. Bilet Sudecki który obowiązywał m.in. właśnie na tę linię), albo podnieśli ceny tak, że nikomu teraz nie opłaca się z nich korzystać (bilet Euronysa), a teraz w ogóle likwidują pociągi szukając pretekstu. Może tę spółkę należałoby zlikwidować?
~Trol z Kol. Dolnośląskich
2019-08-29 20:36:06
z adresu IP: (185.128.xxx.xxx)
Ocena: 12
Linia do Lwówka jest bardzo niewygodna dla Kolei Dolnośląskich i władz Dolnego Śląska, bo: 1. Obnaża brak zainteresowania u władz województwa lokalnymi liniami kolejowymi (wbrew propagandzie, jaką głoszą, że chciałyby już-teraz wyremontować wszystkie linie kolejowe w województwie, podczas gdy faktycznie obecna ekipa nie reaktywowała ANI JEDNEJ linii kolejowej na Dolnym Śląsku), 2. Nieudolność w dbaniu o lokalną infrastrukturę i transport publiczny (w tym brak umiejętności w zdobyciu funduszy unijnych, które właśnie służą takim celom), 3. Arogancję Kolei Dolnośląskich wobec mieszkańców dalszych części Dolnego Śląska, których zwyczajnie mają gdzieś rozsiewając tylko kłamliwą propagandę jak świetnie funkcjonuje kolej na Dolnym Śląsku na podstawie jedynie wrocławskiej kolejki aglomeracyjnej. Dlatego trolle z Kolei Dolnośląskich i magistratu obszczekują, a nawet wulgarnie obrażają wszystkich, którzy krytycznie piszą o kolei na Dolnym Śląsku podając konkretne przykłady i robią szambo pod artykułami na tematy kolejowe, próbując sprowadzić niewygodną dla władz dyskusję do poziomu rynsztoka. Taki poziom kultury dyskusji jest w UMWD i KD. Zresztą gdy nie mają argumentów, a pijar dla władz jest bardzo ważny, to co innego mogą zrobić?
~Andrzej Sosna
2019-08-29 20:34:36
z adresu IP: (185.128.xxx.xxx)
Ocena: 12
Wydaje ci się Rachwalski, że jesteś groźny pisząc te dziecinne wulgaryzmy? Naprawdę byłbyś skłonny przyjechać do Wrocławia? Zginąłbyś na pierwszym skrzyżowaniu lub ze wstydu, że nie potrafisz skasować biletu w tramwaju. Pytałem o twoją wieś bo chciałem ci paczkę wysłać. Dostałbyś rzeczy których nie znasz- mydło do mycia, oranżadę do picia, gumę do żucia i młotek. Tym młotkiem mógłbyś piznąć się w swój zakuty łeb, na pewno ci nie zaszkodzi a kto wie może by pomogło. Do paczki dorzucę prezerwatywy dla ciebie i rodziny żebyście się już nie rozpleniali jak króliki. Chciałem też wysłać lusterko ale wstrząs na widok swojej mordy mógłby cię zabić a tego bym nie chciał. Wiesz czemu? Bo największą karą dla takiego upośledzonego patola jest życie w świecie którego nie ogarnia. Takie pomyje jak ty są potrzebne- jedni cię biją, inni gwałcą a jeszcze innym ty robisz dobrze. Dobrze, że się z tym pogodziłeś bo na bank nic nie zmienisz. I możesz tu dalej pisać swoje gorzkie żale ale pamiętaj- człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy.
~helelele
2019-08-29 16:53:40
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -15
Rozbawiło mnie do łez. Niby zawodowy informatyk, chyba taki co umie włożyć wtyczkę w gniazdko traci czas na ośmieszanie linii lwóweckiej. Dziś wspominać w urzędzie o Lwówku to obciach. Żyj gruz, tak długo jak plujesz tak długo będziesz ośmieszany. Mamy bekę z tego jak musisz te wszystkie śmieci czytać żeby odpisać. No i te gimnazjalne wrzuty. Poezja. Jak na konferencji jeden z lokalnych decydentów brał serio te komentarze sołtysa Marczowa pokazałem mu na telefonie te rzygi na temat starej, ekstrementów, wulgaryzmy. IP to samo, co "prawda jest taka że urząd". Facet różowy że wstydu. Dziś gra z nami w jednej drużynie i załatwił z pisowskiego funduszu PKS kasę na autobus do Kwieciszowic. A taki był zaangażowany, łykał ten troling i dałby się pociąć że gównojad przepraszam informatyk hahahaha piszę prawdę. Skończysz w szpitalu, albo zachlejesz się z nerwów jak inny mikol z twojej okolicy kilka dni temu. Więc wyluzuj i zapomnij o Lwówku, od natychmiast.
~wasabiWKS IP93.175.116.87
2019-08-29 16:25:56
z adresu IP: (185.169.xxx.xxx)
Ocena: 16
Szczekaj dalej wrocławski trollu, zabawa dopiero teraz się zacznie skoro twoje dane są znane. Mam mnóstwo pomysłów na wykorzystanie tych danych. Na początku przyszła mi do głowy taka zabawa. Wysyłam wszystko co mam na twój temat do byłego sołtysa Marczowa i innych osób, które zniesławiałeś z imienia i nazwiska lub się pod nie podszywałeś. Łącznie z dowodami takich zachowań w postaci screenów. Oni zadecydują co z tobą zrobić. Masz czas do poniedziałku żeby zniknąć z internetu. Jak nie - w poniedziałek przechodzimy na wyższy poziom gry. Tylko nie pisz potem, że cię nie ostrzegałem. Naprawdę myślałeś, że wygrasz z zawodowym informatykiem ze swoim aero2, miszczu internetu?
~KODLKPM
2019-08-29 14:52:40
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 9
CZARNA LISTA DOLNOŚLĄSKICH MIKOLI Uwaga! Podajemy listę mikoli zidentyfikowanych z imienia i nazwiska aktywnie hejtujących na portalach internetowych starania o reaktywację niektórych lokalnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, gdzie także zniesławiają oraz wulgarnie obrażają różne osoby. Trolle te szczególnie upodobały sobie linię kolejową Jelenia Góra - Lwówek Śląski, gdzie Koleje Dolnośląskie niedawno zlikwidowały wszystkie pociągi a lokalne społeczności aktualnie walczą o ich przywrócenie. Kamil Styrna Krzysztof Czarnecki Maciej Miłosz Wiktor Lis Cztery trolle ze Świdnicy obrażające mieszkańców Lwówka Śląskiego na dolnośląskich portalach i hejtujące pociągi do Lwówka. Pierwszy z wymienionych użytkowników znany jest również z portalu "Rynek Kolejowy", gdzie zakłada dziesiątki fakekont. Radosław Miśta Grzegorz Jóźwicki Rafał Skrzatek Marek Świtalski Jakub Adamczyk Dariusz Wojciechowski Tomasz Warszawski Adam Mikołaj Maćkowiak Bartosz Jewsiewicki Damian Chrustowski Maciej Gorzechowski Robert Mitura Jacek Kaźmierczak Jacek Wielgus Mikole głównie z Wrocławia i okolic, zidentyfikowane z imienia i nazwiska na podstawie komentarzy na Facebooku oraz kolejowych forach, piszące anonimowo też na innych portalach. Wywołują kłótnie i obrażają mieszkańców z okolic Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego. Grzegorz Oleś "Światowid" Troll z Przesieki, przewodniczący Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych (KODLK), który zamiast ratować lokalne linie kolejowe wywołuje albo podsyca w internecie kłótnie mające na celu torpedowanie remontów tych tras. Jakub Madrjas Michał Szymajda Redaktorzy "Rynku Kolejowego", którzy z fikcyjnych kont na "Rynku Kolejowym" rozpowszechniają nieprawdę, sabotują wysiłki o ratowanie niektórych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, obrażają różne osoby, publikują zniesławienia osób zaangażowanych w działalność na rzecz ratowania lokalnych linii kolejowych oraz wykorzystując swoje uprawnienia moderatorskie preparują dyskusje usuwając z portalu komentarze niezgodne z ich poglądami lub odpowiedzi do swoich wpisów, aby nadać dyskusjom określony wydźwięk. Podobna aktywność też na Facebooku i prawdopodobnie też innych portalach. Marcin Medyk Adwokat z Kluczborka (zam. Kluczbork, ul. Krakowska 22), który zamiast dbać o przestrzeganie prawa obraża na różnych portalach osoby, z którymi nie zgadza się w poglądach, nęka te osoby oraz spamuje portale hejtem i wyzwiskami. Andrzej Sosna Mikol z Wrocławia notorycznie zniesławiający na różnych portalach byłego sołtysa Marczowa zaangażowanego dawniej w działalność mającą na celu poprawę dla mieszkańców oferty kolejowej na linii Jelenia Góra - Lwówek Śląski. Pisze m.in. na Facebooku pod imieniem i nazwiskiem, "Rynku Kolejowym" (nick "Zdzisław Skywalker") oraz wielu innych portalach regionalnych i kolejowych pod różnymi pseudonimami. Michał Nadolski Agnieszka Szymkiewicz Pseudodziennikarze świdnickiego szmatławca Swidnica24. pl, którzy odpowiadają za obelżywe wyzwiska pod adresem mieszkańców Lwówka Śląskiego pojawiające się na tym portalu przy artykułach o tematyce kolejowej. Powyższa lista ma charakter informacyjny i ma na celu ostrzeżenie czytelników, miłośników kolei i osoby z branży kolejowej przed trollami, spamerami i hejterami notorycznie wywołującymi kłótnie i publikującymi kłamliwe komentarze, w związku z nasileniem się w ostatnim czasie takich działań w internecie pod artykułami o kolei na Dolnym Śląsku. TAK dla powrotu pociągów na lokalne linie kolejowe Dolnego Śląska, NIE dla hejterstwa, chamstwa i sabotowania wysiłków ludzi o poprawę komunikacji w regionach odległych od Wrocławia! Lista będzie na bieżąco aktualizowana i publikowana. Rozpowszechnianie dozwolone, a nawet wskazane. Kоmitet Obrоny Dolnоśląskich Linii Kolejоwych Przed Mikоlami (KODLKPM)
~bystrzak2000
2019-08-29 14:52:11
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 9
Linia z Jeleniej Góry do Lwówka do niedawna była najwolniejszą linią kolejową z pociągami w całej Unii Europejskiej! Pociągi wlekły się tam 10 km/h. Co zrobiły Koleje Dolnośląskie z tym problemem? Całkowicie zlikwidowały pociągi zamiast wyremontować tory! Podejście do kolei gorsze niż w Afryce Równikowej. Cała Polska śmieje się z Dolnego Śląska.
~Dolnoślązak
2019-08-29 14:51:28
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 18
Lepiej wyremontować linię do Lwówka, która jest uważana przez znawców za jedną z najpiękniejszych linii w Polsce! Tymczasem Koleje Dolnośląskie zlikwidowały na niej niedawno wszystkie pociągi. Podejście do kolei jest tu gorsze niż w Afryce Równikowej. Cała Polska kpi z Dolnego Śląska. Odwołać marszałka i prezesa Kolei Dolnośląskiego za niszczenie kolei na Dolnym Śląsku!
~Zdzich z Sobótki
2019-08-29 14:51:01
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 8
Bierzcie przykład z Sobótki. Zburzyć wszystkie dworce kolejowe we Wrocławiu, żeby wrocławianie żyli w spokoju i bez kłótni, czego szczerze wszystkim mieszkańcom Wrocławia życzę.
~wasabi co smrodem wabi
2019-08-29 14:50:07
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 10
Właśnie wróciłem od lekarza- mam raka odbytu! Podobno przez prezerwatywy, które moi klienci zostawiali mi w tyłku zamiast wyrzucić. Moja wina bo naćpany nie zwracałem na to uwagi. O kile i ropiejących wrzodach na gębie nie wspominam, da się z tym żyć na dworcu. Jestem zerem i penerem, tanim pojemnikiem na spermę!
~warszawiak
2019-08-29 14:49:49
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 7
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie tu są zbyt biedni, zaś Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~wieprz ze Świniar
2019-08-29 14:49:32
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 10
Wrocławianie oczekują bazaru, gdzie można kupić tanią marchewkę, używane portki i różne klamoty z szabru, a nie dworca. I tak nikogo tu nie stać na bilety na pociąg.
~Maciej Musiał
2019-08-29 14:49:05
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 9
No cóż, Linia do Lwówka jest bardzo niewygodna dla Kolei Dolnośląskich i władz Dolnego Śląska, bo: 1. Obnaża brak zainteresowania u władz województwa lokalnymi liniami kolejowymi (wbrew propagandzie, jaką głoszą, że chciałyby już-teraz wyremontować wszystkie linie kolejowe w województwie, podczas gdy faktycznie obecna ekipa nie reaktywowała ANI JEDNEJ linii kolejowej na Dolnym Śląsku), 2. Nieudolność w dbaniu o lokalną infrastrukturę i transport publiczny (w tym brak umiejętności w zdobyciu funduszy unijnych, które właśnie służą takim celom), 3. Arogancję Kolei Dolnośląskich wobec mieszkańców dalszych części Dolnego Śląska, których zwyczajnie mają gdzieś rozsiewając tylko kłamliwą propagandę jak świetnie funkcjonuje kolej na Dolnym Śląsku na podstawie jedynie wrocławskiej kolejki aglomeracyjnej. Dlatego trolle z Kolei Dolnośląskich i magistratu obszczekują, a nawet wulgarnie obrażają wszystkich, którzy krytycznie piszą o kolei na Dolnym Śląsku podając konkretne przykłady i robią szambo pod artykułami na tematy kolejowe, próbując sprowadzić niewygodną dla władz dyskusję do poziomu rynsztoka. Taki poziom kultury dyskusji jest w UMWD i KD. Zresztą gdy nie mają argumentów, a pijar dla władz jest bardzo ważny, to co innego mogą zrobić?
~do wsiocławskiego trolla
2019-08-29 14:45:42
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 8
Postaraj się samodzielnie sklecić jakiś tekst a nie korzystasz z moich. Wydaje ci się, że jesteś groźny pisząc te dziecinne wulgaryzmy? Naprawdę byłbyś skłonny przyjechać do Wrocławia? Zginąłbyś na pierwszym skrzyżowaniu lub ze wstydu, że nie potrafisz skasować biletu w tramwaju. Pytałem o twoją wieś bo chciałem ci paczkę wysłać. Dostałbyś rzeczy których nie znasz- mydło do mycia, oranżadę do picia, gumę do żucia i młotek. Tym młotkiem mógłbyś piznąć się w swój zakuty łeb, na pewno ci nie zaszkodzi a kto wie może by pomogło. Do paczki dorzucę prezerwatywy dla ciebie i rodziny żebyście się już nie rozpleniali jak króliki. Chciałem też wysłać lusterko ale wstrząs na widok swojej mordy mógłby cię zabić a tego bym nie chciał. Wiesz czemu? Bo największą karą dla takiego upośledzonego patola jest życie w świecie którego nie ogarnia. Takie pomyje jak ty są potrzebne- jedni cię biją, inni gwałcą a jeszcze innym ty robisz dobrze. Dobrze, że się z tym pogodziłeś bo na bank nic nie zmienisz. I możesz tu dalej pisać swoje gorzkie żale ale pamiętaj- człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy.
~Br01
2019-08-29 10:19:53
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -9
Nie wiem o co ten raban. Przecież Jeleniej Góry nie odetną całkowicie od kolei. Do Wrocławia bezpośrednio ewentualnie będzie można dojechać przez Lubań Śl. Oczywiście pod warunkiem, że KD/IC póści tamtędy swoje składy. Ze Szklarską Porębą większy problem z tym, że da się go również rozwiązać np. przedłużyć pociągi z Liberca do JG.
~Br 01
2019-08-29 10:06:29
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -11
Nie wiem o co ten raban. Przecież nie odetną całkowicie kolejowe Jeleniej Góry. Do Wrocławia bezpośrednio ewentualnie będzie można dojechać przez Lubań Śl. Oczywiście pod warunkiem, że KD/IC póści tamtędy swoje składy.
~do lwóweckiego trolla
2019-08-29 08:21:40
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: -19
Nie dziwota, że nikt, ani PLK ani UMWD nie chce się zabrać za kolej do Lwówka Śląskiego, jak czytają debilne komentarze upośledzonego durnia, w myśl zasady "nie ruszaj gówna, to nie będzie śmierdziało". Gdybym był przedstawicielem jednej z tych instytucji poważnie bym się zastanowił, nad wymianą tam choćby śrubki, patrząc jakie debile tam mieszkają - przez pryzmat tego, co jeden czy kilku wypisuje pod każdym artykułem dotyczącym kolei na Dolnym Śląsku. Teksty typu "Wrocław się zwija", "Wrocław nie potrzebuje pociągów", "Wrocław powinien mieć rozebrane tory", świadczą albo o ciężkiej chorobie umysłowej, kompleksach lub polackiej zawiści, że inni mają pociągi, a my nie. Przykro mi chłopie, że twoja mieścina jest zapomnianym przez Boga, ludzi, PLK, UMWD, KD czy turystów zadupiem, do którego pies z kulawą nogą nie zajrzy ale musisz się z tym stanem rzeczy pogodzić i nie zmieni tego tysiąc czy milion napisanych na internecie bredni. Taką pisaniną wystawiasz tylko świadectwo swojej miejscowości i ludziom tam mieszkającym.
~Magdalena Cywicka
2019-08-29 01:16:51
z adresu IP: (31.171.xxx.xxx)
Ocena: 11
Koleje Dolnosląskie to najgorsza spółka kolejowa w Polsce. Takiego chamstwa w internecie nie generują w żadnej innej spółce kolejowej w Polsce. A pociągi jeżdza zawalone gównem. Mamy z naszych podatków opłacać tę patologię?
~Turysta
2019-08-28 21:39:36
z adresu IP: (95.174.xxx.xxx)
Ocena: 12
Wrocławski troll jak zwykle zarzygał całą dyskusję antylwóweckim hejtem więc zamieszczam jeszcze raz mój komentarz bo zginął w tym spamie. W kolejach Dolnośląskich pracują jacyś nienormalni ludzie !!! W środku wakacji z dnia na dzień praktycznie bez żadnych zapowiedzi podwyższyli cenę biletu ZVON z 25 do 40 zł i grupowego z 75 do 100 zł. Wielu pasażerów było mocno zdziwionych i wkurzonych gdy w pociągu zażądano od nich kwotę o 60 % wyższą !! Szczególnie tych którzy przyszli z odliczoną gotówką. Jakim trzeba być chciwcem, żeby zrobić coś takiego i to jeszcze w czasie gdy najwięcej ludzi korzysta z tego biletu.
~Hehe
2019-08-28 19:19:21
z adresu IP: (81.92.xxx.xxx)
Ocena: 11
Wsiocławski troll z Kolei Dolnośląskich już stracił parę? Czy mama mu zabrała klawiaturę od komputera, bo misek do kolacji dla świń zabrakło?
~Jerzy
2019-08-28 18:07:33
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 10
Linia z Jeleniej Góry do Lwówka do niedawna była najwolniejszą linią kolejową z pociągami w całej Unii Europejskiej! Pociągi wlekły się tam 10 km/h. Co zrobiły Koleje Dolnośląskie z tym problemem? Całkowicie zlikwidowały pociągi zamiast wyremontować tory! Podejście do kolei gorsze niż w Afryce Równikowej. Cała Polska śmieje się z Dolnego Śląska.
~Dolnoślązak
2019-08-28 18:07:17
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 10
Lepiej wyremontować linię do Lwówka, która jest uważana przez znawców za jedną z najpiękniejszych linii w Polsce! Tymczasem Koleje Dolnośląskie zlikwidowały na niej niedawno wszystkie pociągi. Podejście do kolei jest tu gorsze niż w Afryce Równikowej. Cała Polska kpi z Dolnego Śląska. Odwołać marszałka i prezesa Kolei Dolnośląskiego za niszczenie kolei na Dolnym Śląsku!
~Zdzich z Sobótki
2019-08-28 18:07:04
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 11
Bierzcie przykład z Sobótki. Zburzyć wszystkie dworce kolejowe we Wrocławiu, żeby wrocławianie żyli w spokoju i bez kłótni, czego szczerze wszystkim mieszkańcom Wrocławia życzę.
~Lwówecki Troll
2019-08-28 18:07:00
z adresu IP: (87.248.xxx.xxx)
Ocena: -13
Zemsta będzie słodka - zlikwidujemy kolej w całym dolnośląskim. Wszystkie miasta będą pustynią. A Lwówek będzie miał węzeł i trylion szynobusów, które ukradniemy z innych linii. I nie dam ich nikomu, będą jeździć na przedmieścia Lwówka. Płatne tylko w ojro, tylko u nas są atrakcje turystyczne warto wyrzucenia w nie śmieci.
~wasabiWKS
2019-08-28 18:06:45
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 8
Właśnie wróciłem od lekarza- mam raka odbytu! Podobno przez prezerwatywy, które moi klienci zostawiali mi w tyłku zamiast wyrzucić. Moja wina bo naćpany nie zwracałem na to uwagi. O kile i ropiejących wrzodach na gębie nie wspominam, da się z tym żyć na dworcu. Jestem zerem i penerem, tanim pojemnikiem na spermę!
~jeszcze więcej lwufka
2019-08-28 18:01:33
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -8
01:20 wroclaw tvp pl/28053331/kolej-doliny-bobru-do-likwidacji-wyremontujemy-ja
~KODLKPM
2019-08-28 17:52:26
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 14
CZARNA LISTA DOLNOŚLĄSKICH MIKOLI Uwaga! Podajemy listę mikoli zidentyfikowanych z imienia i nazwiska aktywnie hejtujących na portalach internetowych starania o reaktywację niektórych lokalnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, gdzie także zniesławiają oraz wulgarnie obrażają różne osoby. Trolle te szczególnie upodobały sobie linię kolejową Jelenia Góra - Lwówek Śląski, gdzie Koleje Dolnośląskie niedawno zlikwidowały wszystkie pociągi a lokalne społeczności aktualnie walczą o ich przywrócenie. Kamil Styrna Krzysztof Czarnecki Maciej Miłosz Wiktor Lis Cztery trolle ze Świdnicy obrażające mieszkańców Lwówka Śląskiego na dolnośląskich portalach i hejtujące pociągi do Lwówka. Pierwszy z wymienionych użytkowników znany jest również z portalu "Rynek Kolejowy", gdzie zakłada dziesiątki fakekont. Radosław Miśta Grzegorz Jóźwicki Rafał Skrzatek Marek Świtalski Jakub Adamczyk Dariusz Wojciechowski Tomasz Warszawski Adam Mikołaj Maćkowiak Bartosz Jewsiewicki Damian Chrustowski Maciej Gorzechowski Robert Mitura Jacek Kaźmierczak Jacek Wielgus Mikole głównie z Wrocławia i okolic, zidentyfikowane z imienia i nazwiska na podstawie komentarzy na Facebooku oraz kolejowych forach, piszące anonimowo też na innych portalach. Wywołują kłótnie i obrażają mieszkańców z okolic Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego. Grzegorz Oleś "Światowid" Troll z Przesieki, przewodniczący Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych (KODLK), który zamiast ratować lokalne linie kolejowe wywołuje albo podsyca w internecie kłótnie mające na celu torpedowanie remontów tych tras. Jakub Madrjas Michał Szymajda Redaktorzy "Rynku Kolejowego", którzy z fikcyjnych kont na "Rynku Kolejowym" rozpowszechniają nieprawdę, sabotują wysiłki o ratowanie niektórych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, obrażają różne osoby, publikują zniesławienia osób zaangażowanych w działalność na rzecz ratowania lokalnych linii kolejowych oraz wykorzystując swoje uprawnienia moderatorskie preparują dyskusje usuwając z portalu komentarze niezgodne z ich poglądami lub odpowiedzi do swoich wpisów, aby nadać dyskusjom określony wydźwięk. Podobna aktywność też na Facebooku i prawdopodobnie też innych portalach. Marcin Medyk Adwokat z Kluczborka (zam. Kluczbork, ul. Krakowska 22), który zamiast dbać o przestrzeganie prawa obraża na różnych portalach osoby, z którymi nie zgadza się w poglądach, nęka te osoby oraz spamuje portale hejtem i wyzwiskami. Andrzej Sosna Mikol z Wrocławia notorycznie zniesławiający na różnych portalach byłego sołtysa Marczowa zaangażowanego dawniej w działalność mającą na celu poprawę dla mieszkańców oferty kolejowej na linii Jelenia Góra - Lwówek Śląski. Pisze m.in. na Facebooku pod imieniem i nazwiskiem, "Rynku Kolejowym" (nick "Zdzisław Skywalker") oraz wielu innych portalach regionalnych i kolejowych pod różnymi pseudonimami. Michał Nadolski Agnieszka Szymkiewicz Pseudodziennikarze świdnickiego szmatławca Swidnica24. pl, którzy odpowiadają za obelżywe wyzwiska pod adresem mieszkańców Lwówka Śląskiego pojawiające się na tym portalu przy artykułach o tematyce kolejowej. Powyższa lista ma charakter informacyjny i ma na celu ostrzeżenie czytelników, miłośników kolei i osoby z branży kolejowej przed trollami, spamerami i hejterami notorycznie wywołującymi kłótnie i publikującymi kłamliwe komentarze, w związku z nasileniem się w ostatnim czasie takich działań w internecie pod artykułami o kolei na Dolnym Śląsku. TAK dla powrotu pociągów na lokalne linie kolejowe Dolnego Śląska, NIE dla hejterstwa, chamstwa i sabotowania wysiłków ludzi o poprawę komunikacji w regionach odległych od Wrocławia! Lista będzie na bieżąco aktualizowana i publikowana. Rozpowszechnianie dozwolone, a nawet wskazane. Kоmitet Obrоny Dolnоśląskich Linii Kolejоwych Przed Mikоlami (KODLKPM)
~warszawiak
2019-08-28 17:51:08
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 9
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie są tu zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~Krzysztof Czarnecki
2019-08-28 17:50:05
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 14
Pociągi we Wrocławiu są niepotrzebne. A dworzec zostawić na targowisko z szabru i z marchewką dla wrocławskiej biedoty zza Buga.
~Widziałam trola cień
2019-08-28 17:48:42
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -7
01:20 wroclaw tvp pl/28053331/kolej-doliny-bobru-do-likwidacji-wyremontujemy-ja
~warszawiak
2019-08-28 17:46:02
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie są tu zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~wieprz ze Świniar
2019-08-28 17:45:50
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 10
Wrocławianie oczekują bazaru, gdzie można kupić tanią marchewkę, używane portki i różne klamoty z szabru, a nie dworca. I tak nikogo tu nie stać na bilety na pociąg.
~wieśniak z Sobótki
2019-08-28 17:45:35
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 9
W Sobótce również mieszkańcy zbierają podpisy- ludzie chcą żeby rozebrać resztki tej linii bo wszyscy chcą asflatowej ścieżki rowerowej w Góry Kocie.
~Śwagier
2019-08-28 17:45:19
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -13
Jo, budzie zarubek dla kunia i dryndy, boć miejscowe w Marczofie i Wleniu asfalt zwijajom na łikendy i wakacje i nie ma gdzie ani kogu wozić. Teraz panocku mamy zatrzysienie nimieckich turystów z ojro bo te bilety ojronysa takie drugie że tajoj karzdy idzie na dryndę sołtysa.
~Magdalena Cywicka
2019-08-28 17:45:18
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 12
Koleje Dolnosląskie to najgorsza spółka kolejowa w Polsce. Takiego chamstwa w internecie nie generują w żadnej innej spółce kolejowej w Polsce. A pociągi jeżdza zawalone gównem. Mamy z naszych podatków opłacać tę patologię?
~Adam Mikołaj Maćkowiak
2019-08-28 17:44:57
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 11
Rozebrać wszystkie tory we Wrocławiu, z których i tak nikt nie korzysta. Będzie taka sama atrakcja turystyczna jak w Jerzmanicach.Rozebrać wszystkie tory we Wrocławiu, z których i tak nikt nie korzysta. Będzie taka sama atrakcja turystyczna jak w Jerzmanicach.
~Zorientowany
2019-08-28 17:39:50
z adresu IP: (213.128.xxx.xxx)
Ocena: 13
Urząd Marszałkowski NIE CHCE wyremontować tej linii. Napisałem nie chce bo osobiście zbadałem grunt wysyłając pisma do przeróżnych instytucji w tym także do Ministerstwa Infrastruktury, Urzędu Marszałkowskiego. Drugi z Urzędów wielokrotnie utrzymywał że dąży do wyremontowania linii, jednak Ministerstwo Infrastruktury w piśmie z przed dwóch miesięcy kategorycznie zaprzeczyło jakoby takie plany były intencją UMWD we Wrocławiu. W piśmie jakie otrzymałem z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z dnia 07.10.2016 czytamy: "Ze względu na fakt, że linia kolejowa nr 283 ma charakter regionalny, prace inwestycyjne mogą być finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, np. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 (dalej: „RPO WD”). Jednocześnie należy zaznaczyć, że przedmiotowa linia nie została zarekomendowana przez Urząd Marszałkowski do wsparcia ze środków dostępnych w ramach RPO WD, a także nie została uwzględniona w liście intencyjnym zawartym 26.06.2015r. pomiędzy Województwem Dolnośląskim a PKP PLK SA w sprawie przygotowania i zrealizowania priorytetowych liniowych projektów inwestycyjnych." Chwilę wcześniej (05.08.2016) Urząd Marszałkowski w odpowiedzi na zapytanie dot. Przedmiotowej linii odpisał. "Równolegle nadal trwa analiza projektów kolejowych, możliwych do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) dla Dolnego Śląska. Jednym z rozważanych projektów jest rewitalizacja linii z Jeleniej Góry do Lԝóԝka Śl. Należy jednak podkreślić, że rewitalizacja taka była by możliwa w ramach RPO pod warunkiem efektywnego wykorzystania przez Polskie Linie Kolejowe SA dostępnych w alokacji środków dla realizacji innych projektów." Jak widać wrocławski magistrat postanowił sprytnie umyć ręce od sprawy stanu technicznego linii 283 uzależniając przyznanie dotacji od alkokacji środków PKP PLK i jednocześnie nie rekomendując remontu tej linii w MIiB w Warszawie.
~Trol z Kol. Dolnośląskich
2019-08-28 17:23:36
z adresu IP: (84.39.xxx.xxx)
Ocena: 10
Linia do Lwówka jest bardzo niewygodna dla Kolei Dolnośląskich i władz Dolnego Śląska, bo: 1. Obnaża brak zainteresowania u władz województwa lokalnymi liniami kolejowymi (wbrew propagandzie, jaką głoszą, że chciałyby już-teraz wyremontować wszystkie linie kolejowe w województwie, podczas gdy faktycznie obecna ekipa nie reaktywowała ANI JEDNEJ linii kolejowej na Dolnym Śląsku), 2. Nieudolność w dbaniu o lokalną infrastrukturę i transport publiczny (w tym brak umiejętności w zdobyciu funduszy unijnych, które właśnie służą takim celom), 3. Arogancję Kolei Dolnośląskich wobec mieszkańców dalszych części Dolnego Śląska, których zwyczajnie mają gdzieś rozsiewając tylko kłamliwą propagandę jak świetnie funkcjonuje kolej na Dolnym Śląsku na podstawie jedynie wrocławskiej kolejki aglomeracyjnej. Dlatego trolle z Kolei Dolnośląskich i magistratu obszczekują, a nawet wulgarnie obrażają wszystkich, którzy krytycznie piszą o kolei na Dolnym Śląsku podając konkretne przykłady i robią szambo pod artykułami na tematy kolejowe, próbując sprowadzić niewygodną dla władz dyskusję do poziomu rynsztoka. Taki poziom kultury dyskusji jest w UMWD i KD. Zresztą gdy nie mają argumentów, a pijar dla władz jest bardzo ważny, to co innego mogą zrobić?
~Turysta
2019-08-28 17:20:24
z adresu IP: (185.210.xxx.xxx)
Ocena: 9
W kolejach Dolnośląskich pracują jacyś nienormalni ludzie !!! W środku wakacji z dnia na dzień praktycznie bez żadnych zapowiedzi podwyższyli cenę biletu ZVON z 25 do 40 zł i grupowego z 75 do 100 zł. Wielu pasażerów było mocno zdziwionych i wkurzonych gdy w pociągu zażądano od nich kwotę o 60 % wyższą !! Szczególnie tych którzy przyszli z odliczoną gotówką. Jakim trzeba być chciwcem, żeby zrobić coś takiego i to jeszcze w czasie gdy najwięcej ludzi korzysta z tego biletu.
~Lwówecki Troll
2019-08-28 17:19:27
z adresu IP: (87.248.xxx.xxx)
Ocena: -11
Wszystko przez Lwówek, po co komu tory przez Wałbrzych. Likwidować, wszystkich wieszać, byle w Lwówku był szynobus.
~Zorientowany
2019-08-28 16:12:15
z adresu IP: (82.102.xxx.xxx)
Ocena: 8
Czyżby antykolejowe władze województwa szukały pretekstu, żeby zawiesić ruch na kolejnej linii (tym razem magistralnej)? Już jedną linię UMWD i jego spółka Koleje Dolnośląskie zaorały. Mowa o linii do Lwówka uważanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Teraz Urząd Marszałkowski NIE CHCE wyremontować tej linii. Napisałem "nie chce" bo osobiście zbadałem grunt wysyłając pisma do przeróżnych instytucji w tym także do Ministerstwa Infrastruktury, Urzędu Marszałkowskiego. Drugi z Urzędów wielokrotnie utrzymywał że dąży do wyremontowania linii, jednak Ministerstwo Infrastruktury w piśmie z przed dwóch miesięcy kategorycznie zaprzeczyło jakoby takie plany były intencją UMWD we Wrocławiu. W piśmie jakie otrzymałem z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z dnia 07.10.2016 czytamy: "Ze względu na fakt, że linia kolejowa nr 283 ma charakter regionalny, prace inwestycyjne mogą być finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, np. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 (dalej: „RPO WD”). Jednocześnie należy zaznaczyć, że przedmiotowa linia nie została zarekomendowana przez Urząd Marszałkowski do wsparcia ze środków dostępnych w ramach RPO WD, a także nie została uwzględniona w liście intencyjnym zawartym 26.06.2015r. pomiędzy Województwem Dolnośląskim a PKP PLK SA w sprawie przygotowania i zrealizowania priorytetowych liniowych projektów inwestycyjnych." Chwilę wcześniej (05.08.2016) Urząd Marszałkowski w odpowiedzi na zapytanie dot. Przedmiotowej linii odpisał. "Równolegle nadal trwa analiza projektów kolejowych, możliwych do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) dla Dolnego Śląska. Jednym z rozważanych projektów jest rewitalizacja linii z Jeleniej Góry do Lԝóԝka Śl. Należy jednak podkreślić, że rewitalizacja taka była by możliwa w ramach RPO pod warunkiem efektywnego wykorzystania przez Polskie Linie Kolejowe SA dostępnych w alokacji środków dla realizacji innych projektów." Jak widać wrocławski magistrat postanowił sprytnie umyć ręce od sprawy stanu technicznego linii 283 uzależniając przyznanie dotacji od alkokacji środków PKP PLK i jednocześnie nie rekomendując remontu tej linii w MIiB w Warszawie. Więcej: marczow{kropka}bnx{kropka}pl/news{kropka}php?readmore=826
~Paweł
2019-08-28 15:38:55
z adresu IP: (82.102.xxx.xxx)
Ocena: 8
PKS zaciera ręce. Do Wrocławia zresztą i tak pociągami nikt nie jeździ, a turyści z Wrocławia pojadą sobie na Ślężę zamiast w Karkonosze i tam będą robić śmietnik. Natomiast sama Jelenia Góra za dwa lata to już odzyska połączenie kolejowe przez Lwówek z programu Kolej Plus, skąd przyjadą bogatsi i bardziej kulturalni turyści z Wielkopolski.
~Paszczak
2019-08-28 15:34:07
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 13
Koleje Dolnośląskie lepiej wiedzą od PLK, czy tunel zostanie zamknięty i wyłączony z ruchu? Baardzo ciekawe? Czyżby spółka już się zwijała z dolnośląskich torów? Najpierw polikwidowali swoje najatrakcyjniejsze oferty biletowe (np. Bilet Sudecki który obowiązywał m.in. właśnie na tę linię), albo podnieśli ceny tak, że nikomu teraz nie opłaca się z nich korzystać (bilet Euronysa), a teraz w ogóle likwidują pociągi szukając pretekstu. Może tę spółkę należałoby zlikwidować?
~Alex
2019-08-28 15:16:47
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gdyby za czasów Balcerowicza nie zlikwidowali linii kolejowej Marciszów Bolków Jaworzyna Śląska to nie byłoby teraz problemu. Ile to w tym kraju majątku i ludzi poniszczyli
~wasabiWKS
2019-08-28 13:16:29
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: -4
Najpierw niech ukończą remont drogi z Wrocławia do Jeleniej Góry: bo jak jednocześnie będzie rozgrzebane i jedno i drugie to Jelonkę czeka komunikacyjny armageddon. Z przymrużeniem oka - całe szczęście, że nie ruszą linii do Zgorzelca, jak by się wtedy miały dostać te tłumy niemieckich turystów, które codziennie szturmują pociągami Karkonosze?
~mmm
2019-08-28 13:01:50
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
Niech wybudują drugi tunel obok.jak w tamtych latach budowali tunel w 1,5 roku to w 21 wieku można szybciej bez utrudnień i odcinania Jeleniej od turystów i tych kombinacji z autobusami.
~Tomi
2019-08-28 12:57:41
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 9
Jednym słowem od dup...strony robota. Wiedząc że będzie remont, nieudolna służba infrastruktury kolejowej powinna przeprowadzić jakieś konsultacje z samorządami że takie coś jest w planach i można by zorganizować linie objazdową. Legnica-Złotoryja-Lwówek Śląski-Jelenia Góra. Wiadomo że nakłady na tego typu inwestycję były by duże. Odbudowa odcinka Jerzmanice-Zdrój - Lwówek Śląski pochłonęła by dużo wliczając do tego rewitalizację odcinków Legnica-Jerzmanice Zdrój i Lwówek Śląski-Jelenia Góra. Tego typu wariant przecież jest brany pod uwagę w planach samorządu dolnośląskiego w przywracaniu lokalnych połączeń kolejowych. Więc kwestią jest się jakieś dogadanie i współpraca. Kolejne to że przecież burmistrz miasta Wleń bardzo zabiega o rewitalizację odcinka linii Lwówek Śląski-Jelenia Góra i przywróceniu pociągów pasażerskich. Dzięki rewitalizacji odcinka Legnica - Jerzmanice-Zdrój zyskałyby kamieniołomy zlokalizowane koło Złotoryji.
~sera
2019-08-28 12:44:15
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 8
Za niespełna trzy lata pociągiem z Jeleniej przez Lwówek do Złotoryi? Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę wyrażającą zgodę na przejecie pięciu dolnośląskich linii kolejowych. Wśród nich jest nieczynna, zniszczona i zarośnięta samosiejkami linia nr 284 z Jerzmanic Zdroju do Lwówka Śląskiego oraz linia 283 z Lwówka Śląskiego do Jeleniej Góry.
~sera
2019-08-28 12:40:04
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ale jaki był wspaniały układ linii kolejowych do 1955r - w interesie przemysłowców i turystów w górach polska-org. pl / 7543844, foto. html Mapa połączeń kolejowych 1955. Ze Stalinogrodem(!). Porównajcie ile nam zostało linii kolejowych na Dolnym Śląsku : polska-org. pl / 4156719, foto. html linie kolejowe Dolnego Śląska rok 2013
~Tomi
2019-08-28 12:25:05
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 11
Jednym słowem od dup...strony robota. Wiedząc że będzie remont, nieudolna służba infrastruktury kolejowej powinna przeprowadzić jakieś konsultacje z samorządami że takie coś jest w planach i można by zorganizować linie objazdową. Legnica-Złotoryja-Lwówek Śląski-Jelenia Góra, lub Jak wiadomo wiąże się to z dużym wydatkiem. Wiadomo że nakłady na tego typu inwestycję były by duże, odbudowa linii
~d112
2019-08-28 12:01:36
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 10
Koleje Dolnośląskie mogły by puścić część składów przez Legnicę, Bolesławiec, Zebrzydową, Lwówek Śląski. Dziwie się gminą które leżą na tej trasie że nie wykorzystują tego nie naciskają na PKP by zaczęły choć prowizoryczny remont zwłaszcza na odcinku Lwówek Śląski - Jelenia Góra. Kiedyś taki pomysł wypalił gdy był remont odcinka Strzelin - Ziębice i składy w stronę Kudowy Zdroju czy Kłodzka puszczano przez Jaworzynę Śląską, Wałbrzych, Nową Rude. Linia Wałbrzych - Kłodzko pokazała jak ważny to łącznik. Podobnie jest z odcinkiem Zebrzydowa - Jelenia Góra
~Jano
2019-08-28 11:59:31
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jakaś zemsta? Najpierw drog a teraz kolej. Może jesteśmy ulą u nogi Polski więc referendum co dalej z nami.
~bodek
2019-08-28 11:34:48
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 12
A co z linią Legnica-Lwówek Sląski oraz Lwówek-Jelenia Góra.
~d112
2019-08-28 11:32:10
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 9
Jest opcja puszczenia składu przez Legnicę Bolesławiec Lwówek Śląski. Taki pomysł był wykorzystywany zaraz po 1945 gdy zniszczony był most na Bobrze.
~konrad
2019-08-28 11:30:30
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -2
konrad
~Roman
2019-08-28 11:18:35
z adresu IP: (155.133.xxx.xxx)
Ocena: -7
Pendolino i 4 pary KD, co ~6 godzin powinny jechać przez Gryfów, Lubań, Węgliniec. Tak, żeby z ciężkimi plecakami, wózkami inwalidzkimi, rowerami nie trzeba było się przesiadać po drodze do Szklarskiej. Od strony Szklarskiej to dobra okazja, żeby czeski szynobus jeździł nie do Szklarskiej, tylko do Jeleniej Góry.
~Taka prawda.
2019-08-28 11:07:00
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 5
Nie robić jaj, tylko remontować linię przez Kowary i Kamienną Górę, ta linia będzie potem i tak potrzebna. Niedługo będziecie remontować mosty i ponownie zamykać główną linię kolejową. A dawniej pociągi jeździły objazdem przez Kowary i każdy był zadowolony. Czy w strukturach biur kolei pracują same jełopy, barany, co na niczym się nie znają? albo udają, bo z tego co widzę w tym regionie kolej kompletnie się nie rozwija tylko zwija.
~Jojo 2
2019-08-28 10:55:24
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Kiedyś można bylo by przez Kamienną i Kowary ale są mądrzejsi i zlikwidowali
~jarek
2019-08-28 10:18:33
z adresu IP: (109.95.xxx.xxx)
Ocena: -9
jak by pomyśleli trochę z PLK mogliby puścić przez Węgliniec tak jak ic Karkonosze dłuższa trasa ale to zawsze coś najważniejsze żeby do jeleniej góry pociągi przez ten okres remontu mogłyby tam tędy kursować jeśli chodzi o dalekobieżne a regionalne do ostatniej stacji przed tunelem potem autobusem
~Gregor
2019-08-28 10:09:29
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -8
A co tam....rozkopcie wszystko co sie da Drogi, tunele. Niedlugo okaże sie ze moze tylko z lotniska bedzie mozna sie gdzies dostać - i to chyba balonem. Wroci nazwa Jelenia Dziura i wszystko bedzie jak dawniej. Dziwi tylko ze wszyscy robia co chcą, a wladze sa totalnie bezsilne..to po co takie wladze?
~Krystyna
2019-08-28 08:45:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -6
Może zanim zamknie się przejazd tunelem to trzeba skończyć budowę drogi do Wrocławia,żeby była możliwość łatwa komunikacji samochodem a nie po wiejskich drogach z dziurami.Już teraz nigdzie z Jeleniej Ģóry nie można dojechać łatwo
~Poziomica
2019-08-28 08:26:12
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
Kiedyś była możliwość objazdu przez Kamienną Górę,Ogorzelec,Kowary i Mysłakowice ale dzisiaj ta linia jest zniszczona.Szkoda.
~sera
2019-08-28 08:08:46
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 4
150 lat temu, w 1865 roku, rozpoczęto budowę tunelu na linii kolejowej Jelenia Góra – Wrocław. Pomiędzy Trzcińskiem a Wojanowem na odcinku 305 m w skalistej Górze Tunelowej ( 440m n.p.m.). Budowę zakończono w 1867 r. Były to przełomowe lata dla Trzcińska. Po uruchomieniu linii kolejowej i wybudowaniu małej skromnej stacji z przystankami – do dziś jest to dobry punkt wypadowy dla turystów w pobliskie Góry Sokole. Wielu mówiło: San Fran Trzcińsko. Wprawdzie od lat stacja i wiaty były zaniedbane, dziś jednak zmieniają swój wizerunek na bardziej cywilizowany . Jeden tor wraz z peronem przypomina europejskie standardy. Na stronach internetowych można znaleźć informację , że podczas otwarcia tunelu odbyła się huczna uroczystość z orkiestrą , podczas której skalnym korytarzem tłumnie przeszedł pochód wraz z pochodniami. Warto zacytować słowa St. Jachowicza :" Cudze chwalicie , swego nie znacie - sami nie wiecie co posiadacie " Warto więc wybrać się choć raz w kierunku Trzcińska właśnie pociągiem, aby przejechać krótką chwilę na odcinku 305 m - pierwszym takim tunelem kolejowym na Śląsku, wykutym w skale równe 150 lat temu i wyruszyć na wędrówkę w malownicze Góry Sokole .
~sera
2019-08-28 08:04:52
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jednokomorowy tunel kolejowy pod Górą Tunelową (440 m npm.)