Zagłębie przegrywa w Krakowie. Ben van Dael zwolniony

BT, PAP | Utworzono: 2019-09-01 07:15 | Zmodyfikowano: 2019-09-01 07:17

Tymczasowo obowiązki przejmie jego asystent Paweł Karmelita. Jak poinformował klub w komunikacie, Holender został "zwolniony z obowiązku prowadzenia pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Lubin" decyzją zarządu oraz pionu sportowego Zagłębia Lubin S.A. Nazwisko następcy ma zostać podane przez lubiński klub w oddzielnym komunikacie.

Lubinianie ponieśli w sobotę trzecią porażkę z rzędu. W tabeli ekstraklasy z dorobkiem pięciu punktów zajmują 13. miejsce.

Van Dael był trenerem Zagłębia od końca października 2018 roku. Zastąpił wówczas Mariusza Lewandowskiego. Holender wcześniej pracował jako szef miejscowej Akademii Piłkarskiej.

Mecz w Krakowie zaczął się od prowadzenia gospodarzy. W 19. minucie Vukan Savicevic dośrodkował z prawego skrzydła, a Michał Mak, który pod dwóch meczach przerwy, powrócił do podstawowego składu dołożył tylko nogę i piłka wpadła do siatki. To był pierwszy gol tego skrzydłowego po letnim transferze do Wisły z Lechii Gdańsk.

Gospodarze poszli za ciosem i chwilę później prowadzili już 2:0. Tym razem Mak wystąpił w roku asystenta, a jego podanie z zimną krwią wykorzystał Brożek.

Wydawało się, że Wisła w pełni kontroluje wydarzenia na boisku, gdy koszmarny błąd popełnił Jean Carlos. Brazylijczyk, osaczony przez trzech rywali, stracił piłkę przed własnym polem karnym. Michał Buchalik zdołał wprawdzie obronić strzał Filipa Starzyńskiego, ale ten podał głową do Sasy Zivca, który również głową zdobył kontaktową bramkę.

Dziesięć minut później był już remis. Tym razem Starzyński dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Sasy Balica i było 2:2.

W 58 minucie Wisła znów objęła prowadzenie. Mak przedarł się lewym skrzydłem, podał do Kamila Wojtkowskiego, który strzałem z około 14 metrów pokonał Konrada Forenca. W 84 minucie po kontrze ostatniego gola zdobył Paweł Brożek.

Wisła Kraków – KGHM Zagłębie Lubin 4:2 (2:2).

Gole: 1:0 Michał Mak (19), 2:0 Paweł Brożek (23), 2:1 Sasa Zivec (27-głową), 2:2 Sasa Balic (37-glową), 3:2 Kamil Wojtkowski (58), 4:2 Paweł Brożek (84).
Żółta kartka – Wisła Kraków: Maciej Sadlok, Vukan Savicevic, Jakub Błaszczykowski. KGHM Zagłębie Lubin: Jakub Tosik, Sasa Balic.

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Widzów: 14 616.

Wisła Kraków: Michał Buchalik - David Niepsuj, Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Maciej Sadlok – Vukan Savicevic (65. Rafał Boguski), Jean Carlos Silva, Kamil Wojtkowski – Jakub Błaszczykowski, Paweł Brożek (89. Przemysław Zdybowicz), Michał Mak (85. Chuca).
KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Damian Oko, Sasa Balic – Bartosz Slisz, Jakub Tosik (75. Rok Sirk) – Alan Czerwiński (85. Damjan Bohar), Filip Starzyński, Sasa Zivec (85. Łukasz Poręba) – Bartosz Ślisz.P)