Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (2.09-8.09)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-09-01 19:05 | Zmodyfikowano: 2019-09-01 19:05
A|A|A

fot. solidarnosc.wroc.pl

Przed nami tradycyjne święto sportu w Oleśnicy. W sobotę 7 września odbędzie się tam Festiwal Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega. Głównym punktem programu będzie bieg uliczny 10 kilometrów, który wystartuje o godz. 14.00 z placu Książąt Śląskich. Trasa ma atest PZLA. Imprezie głównej towarzyszyć będą biegi dla dzieci oraz rywalizacja rodzinnych duetów. Można pobiec także na 5-kilometrowym dystansie oraz wystartować w marszu nordic walking. W tym roku biegacze wspierać będą Fundację "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Imprezę zakończy loteria wśród uczestników biegu głównego.

Kolejny debiut na biegowej mapie regionu już 7 września w miejscowości Gruszów k. Świdnicy. Po raz pierwszy odbędzie się tam impreza pod hasłem Gruszka Run. Zawody znalazły się na liście zwycięskich projektów w ramach głosowania w programie Aktywny Dolny Śląsk. W programie biegi przełajowe dla dorosłych na dwóch dystansach – 4,5 i 9 km. Dzieci wystartują w trzech kategoriach wiekowych. Trasa biegu wytyczona została ścieżkami wokół miejscowości. Wspólny start biegów głównych o 12.00 z boiska sportowego w Gruszowie.

Tego samego dnia (7.09) na tradycyjny Bieg Karpia zaprasza Milicz. Do pokonania 10 kilometrów. Trasa składa się z dwóch 5-kilometrowych pętli i prowadzi głównie ulicami miasta. Start imprezy o godz. 10.00 z Rynku w Miliczu. Dzieci i młodzież do lat 16 zmierzą się w rekreacyjnym biegu na 400 metrów.

W sobotę 7 września we Wrocławiu odbędzie się 29. Bieg Solidarności. Start i meta tradycyjnie przy Hotelu Wodnik na Grobli. Do pokonania dystans nieco ponad 5 kilometrów. Już od godz. 9.30 rozgrywane będą natomiast biegi dla najmłodszych. Bieg główny wystartuje o godz. 16.15. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Bieg Charytatywny dla Bezpiecznej Przystani - to impreza, która 7 września odbędzie się w Parku Południowym we Wrocławiu. Zebrane środki z opłat startowych oraz od sponsorów przeznaczone zostaną na budowę stacjonarnego hospicjum Bezpieczna Przystań i zapewnienia kompleksowej opieki specjalistycznej chorym dzieciom. Do pokonania dystans 5 lub 10 km po parkowych ścieżkach. Start krótszego dystansu o godz. 10.00, bieg na 10 kilometrów rozpocznie się o 11.30.W niedzielę 8 września największa w Polsce charytatywna sztafeta kolejny raz pobiegnie we Wrocławiu. Przedstawiciele firm oraz instytucji staną na starcie imprezy Business Run. To charytatywny bieg, który jednocześnie odbywa się w dziewięciu miastach w Polsce. Firmowe sztafety będą rywalizować na trasie liczącej ok. 4 km, która podobnie jak w ubiegłym roku została wytyczona w okolicy wrocławskiej Pergoli. Uczestnicy Wrocław Business Run tym razem pobiegną dla Roberta i Oliwiera. Start o godz. 10.30.

Niedziela to szansa na sprawdzenie się na 5- lub 10-kilometrowym dystansie w Kątach Wrocławskich. 8 września po raz kolejny spotkają się tam uczestnicy Biegu o Puchar Burmistrza. Początek rywalizacji o godz. 10.00 na stadionie GOKiS w Kątach Wrocławskich.

Kolejna niedzielna impreza odbędzie się w Bogatyni. 8 września wystartuje tam Bogatyńska 10. Imprezie głównej towarzyszyć będą biegi rekreacyjne, rywalizacja najmłodszych oraz zmagania nordic walking. A wszystko to po asfaltowych ulicach wokół centrum miasta. Start o godz. 12.00 na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Kusocińskiego.

 

SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama