US Open: Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadli w 1/8 finału debla

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-09-02 06:12 | Zmodyfikowano: 2019-09-02 06:14

Pierwszy set układał się po myśli ubiegłorocznych finalistów - Łukasza Kubota i Marcelo Melo, którzy w dziewiątym gemie przełamali rywali. Za chwilę jednak sami oddali punkt przy serwisie. O losach partii decydował tie-break. W nim Sousa i Mayer szybko ustawili sobie grę przełamując polsko-brazylijski duet. Było 2:0, a potem raz jeszcze rywale doszli do głosu przy serwisie Kubota i Melo. Zrobiło się 5:1, a trzy piłki później było po secie.

W drugiej partii gemy jako returnujący wygrywali tylko Portugalczyk i Argentyńczyk. Najpierw na 2:1, a potem w ostatnich akcjach meczu na 6:3. W dziewiątym gemie Kubot i Melo bronili się od wyniku 15:40, doprowadzili nawet do równowagi, ale zaraz potem przegrali na przewagi.

Wynik meczu 1/8 finału gry podwójnej mężczyzn:

Joao Sousa, Leonardo Mayer (Portugalia, Argentyna) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 2) 7:6 (7-2), 6:3.