Eurobasket2009: Polacy rozbici przez Turcję

| Utworzono: 2009-09-09 21:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Spotkanie nie układało się po myśli Polaków od samego początku. Koszykarze z Turcji, po gładkim zwycięstwie we wtorek nad Bułgarią, zachowali dużo więcej sił niż Polacy. Przewaga szybkości i świeżości była widoczna gołym okiem.

Na ekipie Muli Katzurina zemściło się granie wąskim składem w dwóch zwycięskich meczach. Słabiej grał Marcin Gortat i Maciej Lampe, a pozostali zawodnicy byli dużo mniej skuteczni. Rywale z łatwością zdobywali punkty i szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Do przerwy przegrywaliśmy różnicą 11 punktów dzięki kilku skutecznym akcjom w końcówce drugiej kwarty.

Po przerwie niestety nie było lepiej. Turcja grała mądrze i pewnie wykorzystywała luki w defensywie Polaków. Przez moment tylko nasza drużyna zbliżyła się na 6 punktów, ale nie była w stanie nastraszyć rywali. Nasz zespół był nieskuteczny i przegrywał walkę o zbiórki. W efekcie rywale odskoczyli na 28 punktów i było już jasne, że z Halą Stulecia we Wrocławiu Polacy pożegnają się porażką. Ostatecznie Turcja wygrała 87:69.

Biało-czerwoni mają teraz dwa dni przerwy przed decydującymi meczami w drugiej fazie mistrzostw. Trzeba ten czas wykorzystać przede wszystkim na regenerację sił. W Łodzi Polacy rozpoczną walkę o awans do ćwierćfinału z dorobkiem dwóch punktów. I nie stoją na straconej pozycji. Choć rywale będą bardzo wymagający. Hiszpania, Serbia i Słowenia to kandydaci do zdobycia medalu

Polska - Turcja 69:87 (17:24, 17:21, 21:21, 14:21)

Polska: Marcin Gortat 21, Maciej Lampe 14, David Logan 6, Michał Ignerski 6, Krzysztof Szubarga 6, Łukasz Koszarek 5, Szymon Szewczyk 5, Robert Witka 3, Michał Chyliński 3, Krzysztof Roszyk 0;

Turcja: Omer Asik 22, Ersan Ilyasova 18, Hidayet Turkoglu 13, Kerem Tunceri 11, Ender Arlsan 10, Oguz Savas 6, Semih Erden 5, Omer Onan 2, Sinan Guler 0, Baris Hersek 0