Wrocław: Szkoła katolicka zamknięta. Rodzice dowiedzieli się na tydzień przed końcem wakacji

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 2019-09-09 08:33 | Zmodyfikowano: 2019-09-09 08:36
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz


Prowadzący placówkę nie chce rozmawiać na ten temat. Jak mówi Jarosław Delewski, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miejskiego, fundacji prowadzącej placówkę skończyła się umowa dzierżawy:

Rzeczniczka kuratorium Krystyna Kaczorowska wyjaśnia, że dyrekcja szkoły późno poinformowała o problemie, ale zapewniła uczniom miejsca w innych szkołach:

Konkurs na prowadzenie działalności edukacyjnej w budynku przy ulicy Paulińskiej wygrała fundacja należąca do Archidiecezji Wrocławskiej. Warunki remontu i przyszłej działalności są jeszcze ustalane.

W szkole uczyło się blisko 50 uczniów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Sprawiedliwość
2019-09-10 21:53:40
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -2
W tej szkole dziecko znajomych zostało położone krzyżem w pył ziemi, jak pies. Dosłownie Wykonawcy geograf Bogda przy milczącym współudziale polonistki Dąbrowskiej. Tak wyglądało zaliczenie geografii.
~Rodzic
2019-09-10 14:37:01
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Hmm... Jeżeli chodzi do szkołę. Było tam kilkoro naprawdę dobrych nauczycieli. Prawdą jest, że przez sporą część nauki przedmiot religia praktycznie nie istniał. Pani dyrektor zazwyczaj miała ważniejsze zadania, byłem też świadkiem bardzo agresywnej postawy tej pani wobec próby rozwiązywania innych problemów. Podsumowując, pomimo nie najwyższych not osiąganych przez uczniów (a z doświadczenia wiem, że wina leży również po stronie uczniów i rodziców), szkoła była przyjaźnie nastawiona do dzieciaków. Opisuje tu okres kiedy szkoła mieściła się na Nowym Dworze.
~Meg
2019-09-10 12:40:21
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zły to ptak co własne gniazdo kala, najwyraźniej jednak sępów to nie dotyczy. Przedwyborcza Gra o Tron purpurowo-czarnej mafii.
~Rodzic byłego ucznia
2019-09-10 07:51:21
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Rodzice i dzieci cieszcie się, bo na dobre wam zmiana wyjdzie. Wiem, co mówię. To była jakaś kpina, a nie szkoła.
~rodzic niedoszłego ucznia
2019-09-09 18:08:36
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dyrekcja szkoły bardzo późno, bo 29 sierpnia późnym popołudniem SMS-em poinformowała o zamknięciu szkoły, ale miejsc w innych szkołach uczniom nie zapewniła (no chyba, że jakimś pojedynczym pupilom). Przeprowadziła rekrutację, pomimo braku zgody na jej przeprowadzenie, nauczycielom w dniu rozdania świadectw dała wypowiedzenie, a na los zrekrutowanych na rok szkolny 2019/2020 do KLO młodych ludzi nawet nie udała współczucia. To co się stało z KLO nie jest odpowiedzialny ani kurator ani Kuria tylko bezmyślna polityka dyrekcji szkoły. Znam tę szkołę od ponad 10 lat, moje kolejne dziecko chciało się w niej edukować i jestem w szoku na działania państwa J. Akurat w przypadku mojego dziecka pozostałe szkoły katolickie stanęły na wysokości zadania.
~Bylyuczenklo
2019-09-09 16:53:18
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
Śmiech na sali. Jestem byłym uczniem tej szkoły i to co jest tu napisane to jakiś żart. O zamknięciu szkoły dowiedzieliśmy się 3 dni roboczych przed rozpoczęciem szkoły, a nie żaden tydzień. Nikt nam nie zapewnił dalszej edukacji. Na własną rękę musieliśmy jako maturzyści szukać sobie szkoły. Kuria, która przejęła budynek nawet nie pomyślała o tym żeby pomóc.Jeśli ktokolwiek Chcąc uzyskać wiarygodny artykuł osoba pisząca go powinna zgłosić się do uczniów a dopiero potem publikować treść, która odbiega od prawdy.
~Rodzic
2019-09-09 13:24:45
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pomagamy kościołom i parafiom. Niech raz pomoże Archidiecezja Wrocławska
~Marek Kramarz
2019-09-09 11:33:31
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 2
To chyba nieporozumie. KK jest wiarygodny.
~ciekawa
2019-09-09 11:28:35
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 3
a gdzie i kiedy ogłoszono ten ,,konkurs'' ?
~Derektor z torunia
2019-09-09 10:16:46
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
podobno brak wykładowców którzy przebywają obecnie w miejscu odosobnienia!!!!!