DRJ: Zostań przyjacielem lasu

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 2019-09-14 18:36 | Zmodyfikowano: 2019-09-14 18:36
A|A|A

fot. Justyna Chybalska

Na wyspie Słodowej można było poczuć się jak na łonie natury. Na kilkudziesięciu stoiskach edukacyjnych leśnicy pokazywali jak się dba o drzewa, pod mikroskopem można było obejrzeć najmniejszych mieszkańców lasu. Dzieci mogły same zbudować szałas ze świerkowych gałęzi albo ugotować zupę z błota z nutą mchu i paproci.

Mali goście pokonywali też edukacyjny tor przeszkód, nagrodą były sadzonki drzew. Na scenie można było między innymi usłyszeć jak "rozmawiają" jelenie czy dziki. Zresztą godowe nawoływania jelenia można było też usłyszeć na naszej antenie. Dariusz Rzepka przy pomocy niewielkiej tuby naśladował głosy jelenia szukającego łani. Sokolnik Adrian Nowaczyk przyniósł do naszego wozu satelitarnego samicę sokoła wędrownego. Dzikie ptaki są specjalnie szkolone i pracują między innymi na lotniskach. Jedną z atrakcji Święta Przyjaciół Lasu był pokaz pracy psów myśliwskich.

W tle było słychać dźwięki wygrywane przez sygnalistów myśliwskich. Na stoiskach gastronomicznych pod hasłem "Dobre z lasu" można było kupić dziczyznę czy grzyby. Furorę zrobiły śliwki z Dobrzykowic (rosły koło lasu). Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu przekonywał,że leśnicy dbają o równowagę ekosystemu. Pod opieką Lasów Państwowych jest w Polsce jest 9 milionów hektarów lasów, z czego 530 tysięcy na Dolnym Śląsku. O lasy w regionie dba 2300 leśników.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama