3. Charytatywny Bieg Stu Bohaterów już 22.09 w Chełmcu

Radio Wrocław, PP | Utworzono: 2019-09-11 16:45 | Zmodyfikowano: 2019-09-11 16:45
A|A|A

fot. mat. organizatora

Bieg Stu Bohaterów jest cykliczną imprezą, która na stałe wpisała się w dolnośląski kalendarz biegowy. Jest częścią realizowanego przez Fundację „Afirmacja Rozwoju” projektu edukacyjnego Stu Bohaterów, a przede wszystkim jego części poświęconej herosom polskiego sportu. Projekt ma na celu opowiedzenie historii zwyczajnych ludzi, często zapomnianych bohaterów Niepodległej.

Patronem tegorocznego biegu jest Jerzy Iwanow-Szajnowicz - polski harcerz, sportowiec, w czasie II wojny światowej agent brytyjskich i polskich służb specjalnych oraz bohater greckiego ruchu oporu, zamordowany przez Niemców 4 stycznia 1943 w Atenach. Jego wizerunek znajdzie się na kolekcjonerskim medalu, który otrzyma każdy uczestnik po ukończeniu biegu.

Każdorazowo bieg organizowany jest pod hasłem pomocy dzieciom z lokalnej społeczności oraz zbiórce pieniędzy na ich leczenie. Tym razem całych dochód z imprezy przeznaczony zostanie dla Julki Drżał, której chore serce wymaga operacji poza granicami naszego kraju.

Odmiennie od pierwszych dwóch poprzednich edycji biegu, które odbywały się po alejkach legnickiego Parku Miejskiego, 3. Bieg Stu Bohaterów będzie rywalizacją przełajową o charakterze górskim. Znacząca część trasy prowadzić będzie duktami leśnymi w wzgórz Zamkowa, Kowalska Czuba i Jeżyca. Różnica wzniesień przy biegu Superbohatera wynosić będzie ponad 60 m. Kolejną różnicą jest wydłużenie biegu Bohatera z 3 do 5 km i wprowadzenie kategorii Marszobiegu - Nordic Walking.

Start zaplanowano 22 września na godz. 11.11 na stadionie w Chełmcu koło Męcinki. Tam też usytuowana jest meta zawodów.

Organizatorem 3 Biegu Stu Bohaterów są Fundacja Afirmacja Rozwoju oraz Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski.

Relacje z wydarzenia będzie można usłyszeć w Radiu Wrocław w naszym Dolnośląskim Rozkładzie Jazdy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama