Wygrać na trudnym terenie

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-09-15 07:57
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl/ Krystyna Pączkowska

4. grudnia 2011 roku - piłkarze Śląska Wrocław w Zabrzu wygrywają z Górnikiem 2:0. Bramki dla wrocławian strzelają Piotr Celeban i Waldemar Sobota, w składzie jest jeszcze między innymi Dariusz Sztylka, obecny dyrektor sportowy zespołu. W drużynie rywali z ławki rezerwowych na boisko wchodzi Arkadiusz Milik. Tak wyglądało ostatnie spotkanie, w którym Śląsk triumfował w Zabrzu. W tym samym sezonie wrocławianie sięgnęli po mistrzostwa kraju.

Od tego czasu Śląsk wielokrotnie próbował urwać punkty Górnikowi, nigdy nie udało się jednak wyrwać całej puli. W tym sezonie wrocławianie jednak jeszcze nie przegrali, w meczach wyjazdowych wygrali z Wisłą Kraków i Lechem Poznań, a zremisowali z Legią Warszawa i Lechią Gdańsk. Mecz z Górnikiem będzie więc szansą na podtrzymanie dobrej passy.

Zabrzanie w tym roku grają w kratkę, stadion przy ulicy Roosevelta można jednak nazwać ich twierdzą. W tym sezonie trzy mecze - trzy zwycięstwa. Na tarczy z Zabrza wyjeżdżali piłkarze Zagłębia Lubin, Rakowa Częstochowa oraz Korony Kielce.

Na którego piłkarza muszą najbardziej uważać wrocławianie? Oczywiście na Igora Angulo. Doświadczony Hiszpan w tym sezonie na razie nie zachwyca, ale to wciąż jeden z najlepszych napastników ligi.

Początek meczu o godzinie 17:30.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama