Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (16.09-22.09)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-09-15 19:20 | Zmodyfikowano: 2019-09-15 19:20
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

21 i 22 września we Wrocławiu odbędzie się kolejny finał cyklu miejskich biegów z przeszkodami. Areną imprezy Survival Race będzie kąpielisko Morskie Oko przy ul. Szopena. Na uczestników czekają przeszkody takie jak kąpiele błotne, leśne podbiegi, czy przeprawa przez opuszczone baseny. Do wyboru trzy dystanse: od 3 do 12 kilometrów. Początek rywalizacji w sobotę 21 września.Na dwa dni biegania po górach w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady zaprasza Lądek-Zdrój. W sobotę 21.09 odbędzie się tam Annapurna Run. Dzień później na trasę ruszą uczestnicy Kanczendzongi Run. Dystanse obu biegów odpowiadają wysokości szczytów, które dały nazwę imprezie. Start odpowiednio w sobotę o 12.00 i w niedzielę o 11.00 z Parku Zdrojowego im. Jana Pawła II w Lądku-Zdroju.21 września odbędzie się pierwsza edycja Nocnego Biegu Bolka Świdnickiego. Uczestnicy pokonają 5 kilometrów w zmodernizowanym niedawno Parku Centralnym w Świdnicy. Oświetlone ścieżki, schody, fontanny i most będą urozmaiceniem trasy biegowej. Formuła biegu zakłada, że kobiety i mężczyźni pobiegną osobno. Początek biegu pań zaplanowany jest na godzinę 19.00, natomiast panowie wystartują 50 minut później. Start i meta przy Hali Pionierów.

21 września w Wieściszowicach odbędzie się kolejna edycja imprezy pod hasłem Rozbiegana Gmina Marciszów. Przed uczestnikami 10-kilometrowy dystans po szutrowych i leśnych ścieżkach na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Start w niedzielę o godz. 11.00 z parkingu górnego przy wejściu na szlak na Kolorowe Jeziorka. W programie także rywalizacja nordic walking.

Miłośnicy sportowych spacerów z kijkami w niedzielę pojawią się także w Oleśnicy. 22 września odbędą się tam Przełajowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w nordic walking. W programie imprezy zmagania na trzech dystansach, także dla najmłodszych. Start główny to rywalizacja na ponad 11-kilometrowej trasie. Początek zmagań o godz. 11.00 w Parku nad Stawami przy ul. Spacerowej.

W niedzielę 22 września już po raz 25. rozegrany zostanie Międzynarodowy Bieg Uliczny w Twardogórze. Trasa prowadzi asfaltowymi ulicami miasta. Panowie pobiegną na 10 kilometrów, panie na 6-kilometrowym dystansie. Start biegu głównego o godz. 12.00 sprzed Ratusza w Twardogórze. Imprezy towarzyszące rozpoczną się już o 10.00.

Po raz czwarty biegaczki i biegacze powalczą o triumf w Żarowskich Biegach Strefowych. W programie imprezy w Żarowie rywalizacja na dystansach 5 oraz 10 km. Start 22 września o 10.00 i 12.00 przy ul. Armii Krajowej. Biegi dla dzieci odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie.

Lesista Trzydziecha to nazwa nowej imprezy, która 22 września odbędzie się w Mieroszowie. Uczestnicy będą mieć do pokonania 30 km trasa nie tylko utartymi szlakami ale też takimi drogami i górskimi ścieżkami leśnymi w Masywie Lesistej Wielkiej i Małej. Start o godz. 10.00 z Rynku w Mieroszowie. Udział w imprezie jest bezpłatny.Winnica koło Legnicy zaprasza na organizowany po raz pierwszy Bieg Cysterski, który odbędzie się 22 września. Uczestnicy rywalizować będą na crossowej trasie o długości prawie 10,5 kilometra. Prowadzi ona głównie polnymi i leśnymi drogami wokół Winnicy. Start o godz. 12.00 z miejscowego boiska sportowego.

Charytatywna impreza sportowa odbędzie się 22 września w Chełmcu koło Męcinki. 3. Bieg Stu Bohaterów będzie rywalizacją przełajową o charakterze górskim. Uczestnicy biegu głównego pokonają nieco ponad 5 kilometrów. W programie także rywalizacja dla najmłodszych oraz Marszobieg Superbohatera. Start o godz. 11.11 na stadionie w Chełmcu. Tam też usytuowana jest meta zawodów. Całkowity dochód z opłat startowych zostanie przekazany na leczenie Julki Drżał.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama