Wałbrzych inwestuje w opiekę nad osobami starszymi

Bartosz Szarafin, mh | Utworzono: 2019-09-18 06:42 | Zmodyfikowano: 2019-09-18 06:44
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

- Atutem takich miejsc ma być jak najdłuższe utrzymywanie samodzielności osób starszych - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha:

Pilotażową placówkę otwarto na Podzamczu, w listopadzie 2014 roku. Kolejna będzie gotowa w styczniu 2020 roku - lokal powstanie poprzez adaptację parteru ponad stuletniej kamienicy.

- Nie będzie odbiegał standardem od innych takich placówek - mówi Dorota Zarzycka - dyrektor Domu Pomocy Społecznej:

- dodaje Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha. Placówka będzie zapewniać opiekę w dni robocze, w tym dwa posiłki dziennie, rehabilitację, zajęcia edukacyjne i inne.

Będą stoły, wygodne sofy, meble i regały na książki. Pobyt będzie płatny, a koszt uzależniony od dochodów osoby starszej. Podobnie funkcjonuje placówka na Podzamczu, gdzie codziennie przychodzi około dwudziestu seniorów.

Seniorzy z innych dzielnic będą mogli skorzystać z dowozu do placówki. Adresatami są osoby samotne albo takie, których dzieci pracują i nie mogą zajmować się starszymi rodzicami. To również osoby, które z powodu wieku, choroby bądź niepełnosprawności wymagają opieki osób trzecich, a także takie korzystające z pomocy w formie usług opiekuńczych. Placówka będzie czynna od 7.00 do 16.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama