Rymy i Bity: Klasyczny, nowojorski rap [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-09-24 10:57 | Zmodyfikowano: 2019-09-24 11:04
A|A|A

fot. Gang Starr - Family and Loyalty

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Zaczniemy od... pogody. Ostatnie ciepłe dni wakacji to proste skojarzenie z refrenem utwory "Deszcz na betonie" Taco Hemingwaya. Gdyby nie słoneczny weekend nie przyniósłbym tego utworu, a zaczął "Kaloryferem" Łony i Webbera, bo w mojej głowie bardziej utkwiły chłodne poranki z zeszłego tygodnia. Ostatecznie zagrałem obie te piosenki, a propozycja od szczecińskiego duetu niech jednocześnie będzie zapowiedzią kolejnej audycji w której wrócę do kultowego albumu "Cztery i pół". 

Za tydzień też na pewno "Muzyka współczesna", czyli zapowiadana na najbliższy piątek nowa płyta Pezeta. Na koniec dzisiejszej audycji zatem nowy singiel "Gorzka woda" z udziałem Palucha, KęKę, Sokoła i Tego Typa Mesa.

Program zdominowały jednak klasyczne brzmienia z Nowego Jorku. Wydarzeniem tygodnia w rapie był bowiem nowy utwór legendarnej grupy Gang Starr. Dostaliśmy niepublikowaną do tej pory zwrotkę nieżyjącego już od 9 lat Guru, a DJ Premier zaprosił do współpracy J. Cole'a. Ten kawałek zwiastuje nową płytę, której szczegółów jednak nie znamy. Doskonale znamy za to hity Gang Starru więc z tej okazji sięgnąłem też po dwa klasyki.

Nowy Jork w "Rymach i Bitach" to też nowy album Skzyoo i Pete Rocka. "Retropolitan" ukazało się w poprzedni piątek i z pewnością zadowoli fanów starego rapu.

Playlista audycji:

Taco Hemingway - Deszcz na betonie
Łona/Webber - Kaloryfer
Gang Starr feat. J. Cole - Family and loyalty
Gang Starr - Mass Apeal

Gang Starr - Full Clip
Skyzoo/Pete Rock - Glorious
Skyzoo/Pete Rock feat. Raheem DeVaughn - One Time
Skyzoo/Pete Rock - Penny Jerseys
Skyzoo/Pete Rock - Richie
Pezet feat. Paluch, Kękę, Sokół, Ten Typ Mes - Gorzka woda

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama