ME w strzelectwie: Polki zajęły 5. miejsce

WK, PAP | Utworzono: 2019-09-25 08:42
A|A|A

Reprezentacja Polski kobiet zajęła w Bolonii piąte miejsce w strzeleckich mistrzostwach Europy w karabinie na 300 m z postawy leżąc. Zwyciężyły Szwajcarki - 1786 pkt przed Niemkami i Szwedkami - po 1785 pkt.

Polski strzelające w składzie: Karolina Kowalczyk ze Śląska Wrocław, Sylwia Bogacka i Paula Wrońska uzyskały 1763 pkt. Przed nimi znalazły się jeszcze Estonki - 1766.

Triumfatorka rywalizacji indywidualnej Brytyjka Seonaid McIntosh wynikiem 599 pkt wyrównała rekord świata.

Wśród mężczyzn w tej samej konkurencji złoty medal przypadł Szwedom - 1796 pkt (rekord świata), srebrny Węgrom - 1792, a brązowy Szwajcarom - 1791.

Polska (Tomasz Bartnik, Daniel Romańczyk i Andrzej Burda) uplasowała się w stawce 13 drużyn na 9. miejscu.

Indywidualnie zwyciężył Norweg Simon Claussen. W eliminacjach Francuz Flores Remi Moreno i Szwed Karl Olsson wyrównali wynikiem 600 pkt rekord globu.

Polacy zdobyli dotychczas w Bolonii cztery medale, w tym dwa złote w karabinie na 50 m z postawy leżąc w rywalizacji indywidualnej i drużynowej (ich wynik 1878,3 to rekord świata).

Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Majka, a trzeci był Tomasz Bartnik. Obok nich w drużynie wystąpił Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja), sklasyfikowany na 10. miejscu. Wcześniej na podium stanął junior Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn), zajmując trzecie miejsce w karabinie na 50 m z trzech postaw.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama