Udany dzień Huberta Hurkacza w Szanghaju

BT, PAP | Utworzono: 2019-10-08 19:24 | Zmodyfikowano: 2019-10-08 19:24

Najpierw Hubert Hurkacz pokonał Gaela Monfilsa 6:2, 7:6 (7:1) i awansował do trzeciej rundy singla. Spotkanie trwało 77 minut.

Deblowe starcie było sześć minut krótsze. Polak i Francuz Benoit Paire wygrali z francuskim duetem Jeremy Chardy - Fabrice Martin 6:4, 7:6 (7-3) w pierwszej rundzie gry podwójnej. Wrocławski tenisista przystąpił do meczu praktycznie bezpośrednio po zwycięskim pojedynku w singlu.

Kolejnym przeciwnikiem Huberta Hurkacza w singlu będzie Grek Stefanos Tsitsipas (nr 6) lub Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime. W deblu Hurkacz i Paire zagrają z rozstawionymi z numerem ósmym Chorwatem Mate Pavicem i Brazylijczykiem Bruno Soaresem.

W grze podwójnej zaprezentują się również broniący tytułu Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Rozstawiony z numerem drugim polsko-brazylijski duet zacznie w środę od meczu z Chorwatem Borną Coricem i Chińczykiem Runhao Huą, którzy otrzymali "dziką kartę".