Pewne wygrane koszykarek Ślęzy i CCC

Robert Skrzyński | Utworzono: 2019-10-09 20:50

Bardzo dobrze spisały się dolnośląskie koszykarki w 2. kolejce ekstraklasy.

Ślęza Wrocław, dla które był to pierwszy mecz w sezonie pokonała na wyjeździe Widzew Łódź 70:53.

O losach meczu zadecydowała druga kwarta, którą Ślęza wygrała różnicą 10 punktów. W trzeciej kwarcie zespół Arkadiusza Rusina powiększył przewagę i kontrolował przebieg spotkania aż do samego końca.

Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 53:70 (19:22, 11:21, 8:13, 15:14)

Widzew Łódź: Ewelina Gala 16, Julia Drop 15, Katarina Vuckovic 11, Klaudia Gertchen 5, Monika Jasnowska 4, Jagoda Bandoch 2, Arina Bilotserkivska 0.

Ślęza Wrocław: Ana Pocek 13, Daria Marciniak 12, Nevena Jovanovic 10, Cierra Burdick 10, Dominika Owczarzak 9, Abigail Glomazic 9, Agata Dobrowolska 5, Britney Jones 2, Patrycja Klatt 0.

Żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miały także koszykarki CCC Polkowice. Mistrzynie Polski wysoko pokonały AZS Uniwersytet Gdański 90:50.

Zespół CCC wygrał pierwszą kwartę różnicą 15, a drugą 14 punktów. To spowodowało, że drużyna z Polkowic w drugiej części meczu nie musiała się wysilać by odnieść efektowną wygraną.

CCC Polkowice - AZS Uniwersytet Gdański 90:50 (26:11, 28:14, 17:14, 19:11)

CCC Polkowice: Danielle Robinson 16, Denesha Stallworth 16, Artemis Spanou 16, Weronika Gajda 15, Ana-Maria Filip 13, Monika Naczk 4, Miljana Bojovic 4, Julia Tyszkiewicz 3, Ewelina Jackowska 3, Patrycja Tomaszewicz 0;

AZS Uniwersytet Gdański: Karina Szczurewska 15, Żaneta Szczęśniak 9, Angelika Kuras 8, Karolina Formella 7, Agata Stępień 5, Jastina Kosalewicz 4, Kinga Bączek 2, Anna Górska 0, Agnieszka Ostrowska 0, Natalia Sakaluk 0.