Porażka na inaugurację

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-10-17 08:28

Polkowiczanki celowo zrezygnowały z gry w Eurolidze, by ograniczyć koszty występów w europejskich pucharach. Dodatkowo, w Pucharze Europy miało być łatwiej o grę o najwyższe cele, ze względu na niższy poziom innych drużyn. Pierwsze spotkanie nie poszło jednak po myśli dolnośląskiej ekipy.

Lepiej wczorajsze spotkanie rozpoczęły Turczynki, które w pierwszej kwarcie zbudowały sobie pięciopunktową przewagę. CCC natychmiast jednak odpowiedziało i na przerwę to polska drużyna schodziła z prowadzeniem. Druga połowa należała już jednak do rywalek. Najpierw w trzeciej kwarcie Kayseri odrobiło stratę, a w czwartej szybko wyszło na prowadzenie i nie oddało już go do końca.

Najlepiej punktująca zawodniczką CCC została Maria Conde. Hiszpanka rzuciła 13 punktów. Kolejny mecz polkowiczanki zagrają za tydzień. Rywalem będzie inna turecka drużyna - Orman Genclik.

 

CCC Polkowice - Bellona Kayseri Basketbol 59:64 (11:16, 21:12, 12:16, 15:20).

CCC Polkowice: Maria Conde 13, Danielle Robinson 12, Ana Maria Filip 10, Artemis Spanou 9, Miljana Bojovic 9, Monika Naczk 4, Denesha Stallworth 2.

Najwięcej dla Bellona Kayseri Basketbol: Luca Ivankovic 25, Kennedy Valentine Burke 24, Klaudia Perisa 7.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.