Sztuka w RWK - Michał Gadek, The Wrong Biennale, wideo, Konkurs Gepperta i fotografia czeska [PODCASTY I WIDEO]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-10-17 10:31 | Zmodyfikowano: 2019-10-17 10:48


Michał Gadek
 zaprosił na wystawę swoich fotografii pod tytułem "Chciałbym polecieć na księżyc, ale boję się zawiązać buty" do Galerii u Agatki. Wernisaż w czwartek 24 października o 19:00.

Chwilę później Agata GrzychDominik Podsiadły i Jakub Jankowiak zapowiedzieli "the wrong biennale" w nowej Circle / triangle modern art gallery, która niebawem ruszy w Recepcji:

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W Centrum Sztuki WRO, w ramach trwającego wciąż WRO Media Art Biennale 2019 CZYNNIK LUDZKI / HUMAN ASPECT, oglądać można 3 programy wideo autorstwa 29 artystek i artystów. Piotr Krajewski opowiedział o wystawie "ASPEKT! ASPEKT!", która koncentruje się na czynnikach, które podważają pewien określony model bycia człowiekiem. Ale zaczęliśmy od wspomnienia zmarłego niedawno Bohdana Butenki:

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Na 30-lecie Konkursu Gepperta przygotowana została wystawa jubileuszowa "Geppert – Sprawdzam / Bez tytułu", która jest prezentacją najnowszych realizacji laureatów nagrody głównej wszystkich poprzednich dwunastu edycji Konkursu Gepperta. O ekspozycji i historii konkursu porozmawiałem z Alicją Klimczak-Dobrzaniecką:

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Galerii FOTO-GEN trwa ekspozycja "Sudek, Finke, Drtikol…Fotografia czeska i słowacka z kolekcji PPF". Manfred Bator wprowadził nas w temat 75 realizacji ważnych przedstawicieli głównych nurtów fotografii artystycznej: piktorializmu, modernizmu, surrealizmu, egzystencjalizmu, konceptualizmu i postmodernizmu. Ale zaczęliśmy od muralu w Batumi.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.