Rymy i Bity: Nowy Gang Starr i Kanye West [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-11-05 07:14 | Zmodyfikowano: 2019-11-05 07:15
A|A|A

fot. Gang Starr - One of the best yet

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Zapowiadałem tę płytę w "Rymach i Bitach" od kilku tygodni i w końcu jest! Krążek "One of the best yet" ukazał się 1 listopada i jest pierwszym po 16 latach albumem legendarnej grupy Gang Starr. Wydarzenie to tym większe, że lider tej formacji, raper Guru nie żyje od 2009 roku. Całe zasługi, że projekt ten doszedł do skutku zbiera zatem DJ Premier. To on odkupił od niejakiego DJ Solara 30 niepublikowanych wcześniej nagrań Guru i zamknął się w studiu na 18 miesięcy, żeby stworzyć płytę. Były wątpliwości, rytuał odprawiany nad urną z prochami przyjaciela i w końcu pewność, że taki projekt ma sens. Na płycie znalazło się 16 utworów, choć technicznie odliczając intro i przejścia czy też skity to mamy ich 12. Cztery z nich to solowe piosenki Guru, w ośmiu wsparli go goście, których zwrotki zostały nagranie na przestrzeni ostatnich miesięcy: J. Cole, Talib Kweli, Q-Tip, M.O.P., Group Home, Royce da 5'9", Jeru the Damaja, Ne-Yo, Nitty Scott, Big Shug i Freddie Foxxx. Lista wygląda zacnie, a brzmi jeszcze lepiej. Kto jest fanem klasycznego, nowojorskiego rapu ten z pewnością będzie zadowolony.

W drugiej części audycji natomiast kilka numerów z nowej płyty Kanye'go Westa "Jesus is king". Sam tytuł wyjaśnia tematykę. Komu się spodoba? Zwolennikom chrześcijańskiego rapu i gospelowego śpiewania.

Playlista audycji:

Te-Tris - Stratosfera
Gang Starr - Bless the Mic
Gang Starr feat. Group Home and Royce da 5'9" - What's Real
Gang Starr feat. Jeru the Damaja - From a Distance
Gang Starr - So Many Rappers
Gang Starr feat. J. Cole - Family and Loyalty
Gang Starr feat. Nitty Scott & Ne-Yo - Get Together
Gang Starr feat. Talib Kweli - Business or Art
Kanye West - Follow God
Kanye West feat. Ant Clemons - Water
Kanye West feat. Clipse and Kenny G - Use This Gospel Kenny
Kanye West - Selah

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama