Na Dworzec Główny PKP we Wrocławiu wróci kaplica

Maciej Sas | Utworzono: 2019-11-20 07:48 | Zmodyfikowano: 2019-11-20 07:54
A|A|A

fot. ks. Jan Kleszcz

Kilka dni temu stanął w niej już ołtarz. Brakuje jeszcze ławek, drogi krzyżowej oraz – przede wszystkim – pięknego ołtarza głównego i monstrancji, którą wykona gdański Artysta Mariusz Drapikowski. Ksiądz Jan Kleszcz, duszpasterz kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej zapewnia, że kaplica będzie służyć potrzebującym przez cały dzień:

Kaplica ma zostać wstępnie uruchomiona 28 grudnia, kiedy we Wrocławiu rozpocznie się Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taize.

Będzie można się tu nie tylko pomodlić, wyspowiadać czy wziąć udział we mszy świętej. Ksiądz Jan Kleszcz, duszpasterz kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej mówi, że to miejsce ma jeszcze jedno zadanie:

Ks. Jan Kleszcz podkreśla, że powrót kaplicy na Dworzec Główny we Wrocławiu był możliwy wyłącznie dzięki wielkiej życzliwości władz PKP. Na dokończenie budowy potrzeba jeszcze ok. 500 tysięcy złotych. Duszpasterz kolejarzy liczy na hojność wszystkich tych, którzy zechcą w przyszłości skorzystać z kaplicy.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~sami ich wychowaliście
2019-12-01 15:38:45
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ale słoma z butów czytelników prw wyleciała. Spadacie na samo dno. Kaplica na która zbierają wierni - kolejarze również jest obiektem kpin i ataków. Żeby się nikt nie dobrał do waszych przekonań.
~hmm
2019-11-30 17:11:12
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
A nie można było zbudować kaplicy nie tylko dla katolików? W sensie miejsca do modlitwy na dworcach i lotniskach są całkiem popularne na zachodzie, ale raczej nie instaluje się w nich dróg krzyżowych i ołtarzy z matką boską. Jakby ktoś chciał poprowadzić drogę krzyżową, to przecież nie potrzebuje do tego obrazów przymocowanych na stałe, może rozstawić kilka trzymanych w zakrystii, a potem zwinąć żeby podróżując grupa hindusów czy żydów też skorzystała.
~CHORE CHORE
2019-11-23 16:32:58
z adresu IP: (85.221.xxx.xxx)
Ocena: 4
Chore.... Ciekawe, czy ta "kaplica" będzie wykorzystywana przez kler do gw***łtu na dzieciach - jak to mają w zwyczaju
~Romo62
2019-11-22 22:05:42
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 4
Was w tym pisie to zdrowo powaliło..
~Gosc
2019-11-22 19:29:09
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Na tym taize będą ćpać i chlać i się kur***.
~Ja wierząca
2019-11-21 17:06:15
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
A kiedy będzie bożnica, synagoga, zbór i meczet??? Brakuje jeszcze 500 tys. Nie lepiej wydać na leki dla chorych? Kościołów mamy we Wrocławiu dość dla wszystkich‼
~////
2019-11-21 14:45:42
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
a kaplica darmowa czy płatna jak poczekalnia ??
~Marek Kramarz
2019-11-21 13:44:04
z adresu IP: (89.163.xxx.xxx)
Ocena: 12
Tylko kury i kaczki będą miały świetny dojazd na targ to Wrocławia na Wsiebodzkim. A co z sudeckimi kurortami Karpaczem, Świeradowem, Lwówkiem, gdzie mieszkańcy potrzebują pociągów???
~Marek Kramarz
2019-11-21 13:42:47
z adresu IP: (89.163.xxx.xxx)
Ocena: 10
Tylko kury i kaczki będą miały świetny dojazd na targ to Wrocławia na Wsiebodzkim. A co z sudeckimi kurortami Karpaczem, Świeradowem, Lwówkiem, gdzie mieszkańcy potrzebują pociągów???
~Marek Kramarz
2019-11-21 13:42:25
z adresu IP: (89.163.xxx.xxx)
Ocena: 11
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie tutaj są zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~Pasa-zżer
2019-11-21 10:20:34
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 6
A od kiedy można będzie podróżować za Bóg zapłać?
~o modlitwę
2019-11-21 02:25:44
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 7
proszę Was , pełczar doofa z religia radio i starszych KOMUNISTÓW
~Jarosław Lizak
2019-11-20 21:39:30
z adresu IP: (89.163.xxx.xxx)
Ocena: 11
Linia z Jeleniej Góry do Lwówka do niedawna była najwolniejszą linią kolejową z pociągami w całej Unii Europejskiej! Pociągi wlekły się tam 10 km/h. Co zrobiły Koleje Dolnośląskie z tym problemem? Całkowicie zlikwidowały pociągi zamiast wyremontować tory! Podejście do kolei gorsze niż w Afryce Równikowej. Cała Polska śmieje się z Dolnego Śląska.
~Jarosław Lizak
2019-11-20 21:39:11
z adresu IP: (89.163.xxx.xxx)
Ocena: 13
Bierzcie przykład z Sobótki. Zburzyć wszystkie dworce kolejowe we Wrocławiu, żeby wrocławianie żyli w spokoju i bez kłótni, czego szczerze wszystkim mieszkańcom Wrocławia życzę.
~Jarosław Lizak
2019-11-20 21:38:53
z adresu IP: (89.163.xxx.xxx)
Ocena: 11
Wsiocław Wsiebodzki - Wsiobudka - Wsidnica. Znacie gdzieś kolej "aglomeracyjną", która łączyłaby trzy wioski? To nadaje się jedynie do Księgi Rekordów Guinessa :DDDD
~egon
2019-11-20 21:37:35
z adresu IP: (94.140.xxx.xxx)
Ocena: 10
Rozebrać wszystkie tory we Wrocławiu, z których i tak nikt nie korzysta. Będzie taka sama atrakcja turystyczna jak w Jerzmanicach. I wtedy nie będzie wypadków!
~egon
2019-11-20 21:37:18
z adresu IP: (94.140.xxx.xxx)
Ocena: 9
Wrocławianie oczekują bazaru, gdzie można kupić tanią marchewkę, używane portki i różne klamoty z szabru, a nie dworca. I tak nikogo tu nie stać na bilety na pociąg.
~Marek Kramarz
2019-11-20 20:34:14
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: -12
Mam inne odczucia. Są kościoły obok Dworca Gł. PKP. Kaplica - NIE.
~Marek Kramarz
2019-11-20 20:31:38
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: -13
warszawiaku - żyjecie jak pasozyty z Śląska i także z Dolnego Śląska - potraficie tylko kraść i zyć na kredyt - ile narabowaliście z bogarego Dolnego Śląska - mazowieckie biedaki i same piaseczki. Odczep sie od bogatego Breslau.
~pasażer
2019-11-20 19:21:06
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 15
Tory się sypią, estakada za wąska, pociągi stoją godzinami w polu - ale my wybudujmy kaplicę. Będzie się przynajmniej gdzie zdrzemnąć w ciszy.
~Pola
2019-11-20 17:02:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -19
Tylko jak wydarzy się coś złego, pytacie gdzie był Bóg?Jak zewsząd GO wyrzucacie.
~Kat
2019-11-20 16:36:28
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 20
Mam nadzieję na tak wysoki czynsz jak u wszystkich a nie Bóg zapłać... Oj ciemnogród.... Będzie ksiądz miał uciechę z małych chłopców i dziewczynek ????
~Opcjon
2019-11-20 16:05:33
z adresu IP: (195.136.xxx.xxx)
Ocena: -1
Będzie oczywiście ekumeniczna.
~Kamila Bielawska
2019-11-20 13:59:07
z adresu IP: (178.128.xxx.xxx)
Ocena: 13
Słynny wsiocławski trolla zaspal czy pobiegł się pomodlić? A może znowu potrącił go pociąg...
~Anka Trzebniczanka
2019-11-20 13:57:45
z adresu IP: (185.86.xxx.xxx)
Ocena: 14
My tez nie chcemy pociągów. Lepiej wyremontować tory do prestiżowych kurortów sudeckich: Karpacza, Świeradowa, Kowar i Lwówka.
~Marcin Miłosz
2019-11-20 13:56:53
z adresu IP: (5.2.xxx.xxx)
Ocena: 11
Tylko kury i kaczki będą miały świetny dojazd na targ to Wrocławia na Wsiebodzkim. A co z sudeckimi kurortami Karpaczem, Świeradowem, Lwówkiem, gdzie mieszkańcy potrzebują pociągów???
~warszawiak
2019-11-20 13:56:02
z adresu IP: (51.77.xxx.xxx)
Ocena: 10
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie tutaj są zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
2019-11-20 13:18:29
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: -14
na każdym przystanku autobusowym krzyżyk powiesić należy, żeby w oczekiwaniu na autobus można byłoby się pomodlić...