Mojżesz, Wesele, To jest możliwe, k(Raj), #Zapolska (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-11-26 22:00 | Zmodyfikowano: 2019-11-26 22:00
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 9:00

Teatr Polski w Podziemiu wystawia premierowo 'Mojżesza': dramaturgia Magdy Kupryjanowicz, reżyseria Tomasza Węgorzewskiego. Biblijny lider, Zygmunt Freud, współcześni poszukiwacze duchowości - co wyjdzie z takiego połączenia? Zobaczymy w Centrum Sztuki Piekarnia, od 30 listopada. Z udziałem: Agnieszki Kwietniewskiej, Janki Woźnickiej, Michała Opalińskiego, Adama Szczyszczaja, Haliny Rasiakówny.

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu w piątek świętuje jubileusz. 55 lat. Z tej okazji pojawi się premierowo 'Wesele' Wyspiańskiego. Rozmawiamy z reżyserem Wojciechem Klemmem, dramaturgiem Tomaszem Cymermanem:

Oraz dyrektorem artystycznym teatru Sebastianem Majewskim (pierwszy z lewej):Igor Gawlikowski (Karbido) i Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty). O nowym projekcie, w którym współpracują z osobami niesłyszącymi i niewidomymi. #tojestmożliwe. Wizualno-dźwiękowy efekt w tym tygodniu (w piątek) w pracowni Małych Instrumentów przy ulicy Jagiellończyka we Wrocławiu.

Agnieszka Bresler. Tym razem o spektaklu 'k(Raj)', zrealizowanym z piętnastką osób z niesprawnościami. Pierwsze prezentacje w IP Studio 28 i 29 listopada.

O wystawie poświęconej Gabrieli Zapolskiej opowiada kuratorka ekspozycji w Muzeum Pana Tadeusza Anita Soroko.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach smartfonowych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama