CCC rozgromiło Energę

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-12-08 07:58 | Zmodyfikowano: 2019-12-08 07:58

Emocje były tylko w pierwszej kwarcie, którą mistrzynie Polski niespodziewanie przegrały 23:24. Rywalki trafiły w tym czasie aż pięciokrotnie za trzy. Do końca meczu zaliczyły już jednak zaledwie trzy takie udane próby.

Ekipa z Polkowic popisała się w obronie. W drugiej kwarcie zatrzymała torunianki na 4(!), a w trzeciej na 8 zdobytych punktach. Po 30 minutach gry było już zatem 61:36 i w ostatniej kwarcie ustalone zostały tylko rozmiary zwycięstwa.

W czasie swojej dominacji na przełomie połów CCC zaliczyło serię 22:0. W najlepszym momencie dolnośląska drużyna prowadziła aż 30 punktami (71:41). Polkowiczanki zdominowały rywalki w pomalowanym gdzie zdobyły 36 punktów (Toruń miał ich 22). Kluczem do sukcesu była jednak gra w szybkim ataku i wykorzystywanie błędów Energi. Goście popełnili aż 21 strat, które CCC zamieniło na 21 punktów. 28 z 82 punktów koszykarki z Polkowic zdobyły w kontrze.

Liderkami "Pomarańczowych" były Artemis Spanou, która do 24 punktów dołożyła 7 asyst, 4 zbiórki i 2 przechwyty. Weronika Gajda zagrała na 18 punktów, 6 asyst, 6 zbiórek i 2 przechwyty, a o double-double otarła się Ana-Maria Filip - 19 punktów i 9 zbiórek.

CCC Polkowice - Energa Toruń 82:58 (23:24, 16:4, 22:8, 21:22)

Punkty dla CCC: Artemis Spanou 24, Ana-Maria Filip 19, Weronika Gajda 18, Monika Naczk 7, Denesha Stallworth 6, Danielle Robinson 5, Miljana Bojovic 3, Julia Tyszkiewicz 0, Patrycja Tomaszewicz 0.

Punkty dla Energi: Maja Scekic 14, Marta Wieczyńska 9, Latoya Williams 8, Emilia Tłumak 7, Naomi Davenport 5, Nina Dedic 5, Karolina Podkańska 4, Tatiana Grigorjewa 4, Marta Dobrowolska 2.(PAP)