Gryziemy teatr i książki (WIDEO z Radia Wrocław Kultura))

Magda Piekarska | Utworzono: 2019-12-11 23:19 | Zmodyfikowano: 2019-12-11 23:30
A|A|A

Katarzyna Sipko z Ośrodka Działań Twórczych Światowid wraz z Natalią Szostak i Sonią Hornatkiewicz, uczestniczkami tegorocznego Festiwalu Inspiracje-Interpretacje, któremu tym razem patronuje Marek Grechuta.

Marek Rabij, autor reporterskiej książki „Najważniejszy wrzesień świata. Kronika niezauważonego ludobójstwa na Rohingach”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. i opowiada o najbardziej prześladowanej grupie etnicznej świata wg ONZ, zamieszkującej od setek lat tereny Birmy.

Agata Obłąkowska i Dariusz Taraszkiewicz, czyli twórcy związani z wrocławskim Teatr Arka, gdzie już w tym tygodniu, 12 i 13 grudnia, będzie można zobaczyć najnowszą, iście przedświąteczną premierę - spektakl "Próby, czyli karp w galarecie".

Gosia Kulik i Tomek Żarnecki, czyli twórcy wyjątkowego, ilustrowanego przewodnika "Jak ugryźć teatr współczesny", który ukazał się nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza i prowadzi nas przez najważniejsze teatralne rewolucja, nie omijając tych wrocławskich - jest tu o pantomimie, o Jerzym Grotowskim i Krystianie Lupie.

Agnieszka Bresler opowie nam o swoim najnowszym projekcie - pokazywanym w Centrum Sztuki Piekarnia - 'Wiera Gra', zrealizowanym przez aktorkę i reżyserkę w ramach Kolektywu Kobietostan, we współpracy z żeńską grupą teatralną Impro z Zakładu Karnego w Krzywańcu.

Marek Grotowski, fotograf, autor zdjęć dokumentujących pracę Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego z czasu, kiedy spektakle tworzył jej patron, opowie o spotkaniu z mistrzem i o jego efektach, które można oglądać na wystawie "Mina MIMA" w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach smartfonowych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama