Derby dla Ślęzy. Zasłużone zwycięstwo wrocławianek

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-12-11 22:45
A|A|A

Chociaż Ślęza grała u siebie, to faworytem spotkania był zespół z Polkowic. Początek meczu był jednak bardzo wyrównany i wrocławianki wcale nie ustępowały mistrzyniom Polski. Trener CCC Maros Kovacik szalał przy linii bocznej pokrzykując na swoje podopieczne i zwracając uwagę na grę przede wszystkim w defensywie. Po jednej z akcji Ślęzy zakończonej punktami, zrezygnowany usiadł na ławce i kręcił z niedowierzaniem głową.

W drugiej kwarcie wrocławianki prowadziły już 37:24. Chwilę wcześniej z boiska zeszła Monika Naczk i dostała ostrą burę od wściekłego trenera CCC. Jego zespół nie tylko nadal słabo bronił, ale także zawodził w ataku. Pierwsze punkty w tej części spotkania polkowiczanki zdobyły dopiero po blisko sześciu minutach i to z linii rzutów osobistych.

Po dwóch kwartach Ślęza prowadziła 44:35, a kilka chwil po wznowieniu gry zwiększyła przewagę o kolejne dwa oczka. Od tego momentu koszykarki CCC spisywały się znacznie lepiej i spotkanie się wyrównało. Na ławce trenerskiej mistrzyń Polski nadal było nerwowo i w pewnym momencie jeden z trenerów został ukarany przewinieniem technicznym. W tym momencie było 60:51.

W czwartej kwarcie dodatkowe emocje pojawiły się nie tylko na ławkach rezerwowych, ale też na boisku. Zawodniczki obu drużyn popełniały proste błędy i nie trafiały nawet spod samego kosza z czystych pozycji. Po blisko pięciu minutach gry było 4:2 dla Ślęzy w tej części spotkania (66:56). CCC zdołało doprowadzić do stanu 69:66, ale za chwilę świetną akcję przeprowadziła Cierra Burdick i było 72:66. Do końca pozostawała minuta. Kilka chwil później trener Kovacik ponownie w geście bezradności rozłożył ręce, kiedy jego podopieczne popełniły błąd 24 sekund. Ślęza natomiast zaczęła świętowanie derbowego zwycięstwa.

Ślęza Wrocław - CCC Polkowice 76:70 (26:24, 18:11, 18:19, 14:16)

Ślęza Wrocław: Ana Pocek 19, Nevena Jovanovic 18, Cierra Burdick 14, Abigail Glomazic 8, Agata Dobrowolska 7, Dominika Owczarzak 6, Magdalena Szajtauer 4, Daria Marciniak 0.

CCC Polkowice: Ana-Maria Filip 14, Danielle Robinson 14, Denesha Stallworth 12, Artemis Spanou 10, Weronika Gajda 10, Miljana Bojovic 7, Monika Naczk 3, Julia Tyszkiewicz 0.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama