Stadion Śląska Wrocław zamknięty. Co dalej? [KOMENTARZE]

Piotr Pietraszek, jk | Utworzono: 2019-12-12 11:10 | Zmodyfikowano: 2019-12-12 11:15
A|A|A

fot. Kuba Bajor

ZOBACZ KONIECZNIE: Stadion Śląska Wrocław zamknięty na mecz z Lechem Poznań

Zdaniem dziennikarza sportowego Gazety Wyborczej Artura Brzozowskiego, sposób kontrolowania osób wchodzących na obiekt budzi wiele wątpliwości:

Te zarzuty odpiera wiceprezes Śląska Wojciech Bochnak:

- Można zaostrzyć kontrolę przy wejściu na trybuny, ale pomysł ten ma także swoje minusy - twierdzi rzecznik Śląska Tomasz Szozda:

Mariusz Mikołajek, artysta - malarz z Wrocława uważa, że oprawy meczowe to stały element kibicowskiej kultury. - Gdyby race, tak jak kiedyś, nie były zakazane, na stadionach byłoby bezpieczniej - twierdzi z kolei kibic Śląska:

Obecnie, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez, za posiadanie materiałów pirotechnicznych grozi kara ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Na razie kibice nie zobaczą sobotniego meczu z Lechem Poznań. Decyzja o tym, czy kara obejmie także wiosenne spotkania Śląska, ma zapaść po przeprowadzeniu specjalnego audytu w klubie.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~prawnik
2019-12-12 19:54:23
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 4
Za wszystko co się dzieje we Wrocławiu odpowiada $utryk. Ma ludzi na których delegował uprawnienia i których sowicie opłaca. Niech się teraz produkuje na tłiterze jak rozwiąże problem bezpieczeństwa na stadionie.
~deta
2019-12-12 19:15:02
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 7
Premier Margaret Thatcher działała stanowczo, ale mądrze. Karała tylko winnych. Kary za wbiegnięcie na boisko - od 15 tys. do 120 tys. złotych (dla kibola). Kara za bójkę stadionową i niszczenie obiektu - od 22 tys. w górę i dożywotni zakaz stadionowy na wszystkie mecze. Złamanie zakazu stadionowego, niestawienie się na policji - areszt, kara 4000 zł. Kara dla klubu za niezapewnienie bezpieczeństwa - od pół miliona złotych w górę. Sądy bezwzględnie karzą kiboli. Za interwencję policji na stadionie płaci klub.
~Kazimierz57
2019-12-12 18:22:22
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 6
Byłem sportowcem, wiele latek temu, ale nie pamiętam takich prostackich zachowań na stadionach !! To nieprawdopodobne że każda impreza stadionowa, chyba, musi mieć taki finał:: Tu we Wrocławiu meczyk się zaczyna !! Nie ważny wynik, liczy się zadyma !! Bywam na imprezach sportowych ale...omijam imprezy w pi.....pkę pokopane.
~ksiądz pedofil
2019-12-12 17:39:07
z adresu IP: (46.149.xxx.xxx)
Ocena: 10
I dobrze, element kryminogenny nie jest nikomu do niczego potrzebny.
~NIe ja
2019-12-12 15:29:00
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 6
A co to znaczy, że kontrola była zła?? Kontroli W OGÓLE mogło by nie być, a te gnoje i tak powinni wiedzieć, że nie wolno wnosić, i koniec dyskusji. Stadion zaorać, klub rozwiązać, A za rozbiórkę obciążyć tych, co race wnieśli. I po takiej akcji pokażcie mi jakichś kolejnych kiboli, którzy odważą się wnieść petardy na stadion.
~Wks
2019-12-12 14:59:24
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
A może przeniesmy wszystkie mecze do Radomia?
~Piłkarz
2019-12-12 12:49:14
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 2
A jaka kara dla legii za pirotechnike?Pzpn milczy czyzby sa swiete krowy?
~tutejszy
2019-12-12 11:31:49
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 7
nie o to chodzi by było bezpieczniej ale by był pretekst do POPISowego rozwiązywania zgromadzeń i zamykania obiektów
~wrocławianin
2019-12-12 11:28:19
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -15
Wojewody dolnośląski Jarosław Obremski zamknął obiekt piłkarskiego Śląska Wrocław. I bardzo dobrze zrobił. Dla pozostaje niewyjaśniona sprawa jak na stadion przemycono materiały pirotechniczne. Policja powinna na to pytanie odpowiedzieć.
~Jacek S. ma kota
2019-12-12 11:25:50
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 8
Jak to co dalej? Wrocławianie dalej będą harowali i na klub i na Stadion Miejski, gdyż Jacek, co ma cudzego kota, ma taki kaprys. A z kaprysami się nie dyskutuje, szczególnie z kaprysami Jacka. Dlatego kto rozsądny nie płaci podatków (PIT) we Wrocławiu, bo magistrat zmarnuje każde środki! Na remont przedszkola na Sępolnie nie ma środków. Ale na nikomu nie potrzeby klub i stadion, czy na 20-60 tysięczne premie dla wiceprezydentów (Gazeta Wrocławska o tym pisze) i kierowników w magistracie pieniądze są. Za Przemkiem Gałeckim "Marcin Torz @MarcinTorz 4 gru - Zachęcam wszystkich, by w niedzielę przyszli na mecz Śląsk - Legia. Wynik? 2-1 dla nas - mówi @SutrykJacek. Prezydent mocno wierzy, że na @StadionWroclaw będzie nas 30 tys!"