KGHM Dialog: Gawron i Przysiężny odpadli w pierwszej rundzie

| Utworzono: 2009-02-02 22:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Rano z dwóch szans udało się wykorzystać jedną. W finale eliminacji do turnieju głównego zagrali Tomasz Bednarek i Dawid Olejniczak. Więcej szczęścia miał Olejniczak, który w dwóch setach pokonał Litwina Ricardasa Berankisa 7:6, 6:3 i awansował do zasadniczej fazy challengera. Bednarek stoczył zacięty pojedynek z Robinem Vikiem, zwycięzcą turnieju z 2005 roku, ale w trzech setach zwyciężył Czech.

W tym samym czasie w hali Orbita rozpoczęły się zmagania zawodników w pierwszej rundzie turnieju głównego. Jako pierwszy z naszych reprezentantów na kort wyszedł Marcin Gawron. Niestety finalista juniorskiego Wimbledonu z 2006 roku gładko przegrał z Francuzem Eduardem Rogerem - Vasselinem 4:6, 2:6.

Jako ostatni na korcie pierwszego dnia zaprezentował się drugi z Polaków - Michał Przysiężny. Głogowianin stoczył pasjonujący pojedynek z Kolumbijczykiem Alejandro Falą, ale po trzysetowym pojedynku musiał uznać wyższość rywala, przegrywając 4:6, 7:5, 6:7(5:7).

We wtorek, w drugim dniu KGHM Dialog Polish Indoors swoje mecze w pierwszej rundzie rozegrają Artur Romanowski, Dawid Olejniczak i przede wszystkim zawodnik KKT Wrocław Łukasz Kubot. Półfinalista gry podwójnej wielkoszlemowego Australian Open zmierzy się z Robinem Vikiem, a nie jak wcześniej informowaliśmy z Florianem Maserem. Niemiec wycofał się w ostatniej chwili z turnieju. Pojedynek Kubota z Vikiem rozpocznie się około godziny 18.00.

Kibice mieli także okazje obejrzeć dziś najwyżej rozstawionego w turnieju Belga Oliviera Rochusa. Najniższy zawodowy tenisista na świecie, mierzący 167 cm wzrostu, potrzebował zaledwie 57 minut, aby gładko pokonać, wyższego o 20 cm, Francuza Thierry'ego Ascione 6:3, 6:1.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama