KGHM Dialog Polish Indoors 2009

| Utworzono: 2009-02-02 06:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Ostateczną liczbę Polaków w turnieju głównym poznamy dzisiaj, ponieważ do finału eliminacji awansowało dwóch naszych tenisistów. O prawo gry w challengerze ATP powalczy Dawid Olejniczak, który zmierzy się z Litwinem Ricardasem Berankisem.

Szansę na grę w turnieju głównym ma także Tomasz Bednarek, który zagra z Czechem Robinem Vikiem, triumfatorem turnieju z 2005 roku. Początek finałów eliminacji o godz. 11.00 w hali AZS-u na wrocławskim Zaciszu.

Zapewniony udział w KHGM Dialog Polish Indoors ma już pięciu Polaków. Największą atrakcją dla fanów tenisa będzie występ Łukasz Kubota, z KKT Wrocław, który dotarł przed kilkoma dniami do półfinału turnieju deblowego Australian Open. Nasz zawodnik nie miał jednak szczęścia w losowaniu.

W pierwszej rundzie, we wtorek, Kubot zmierzy się z Niemcem Florianem Mayerem, który jeszcze niedawno, znajdował się w pierwszej trzydziestce rankingu ATP. W przypadku zwycięstwa Polaka, jego przeciwnikiem w drugiej rundzie będzie najprawdopodobniej rozstawiony z numerem pierwszym w turnieju Belg Oliver Rochus.

W hali Orbita dzięki dzikim kartom przyznanym przez organizatorów turnieju wystąpią także Jerzy Janowicz, Artur Romanowski, Marcin Gawron i Michał Przysiężny. Dwaj ostatni mecze pierwszej rundy rozegrają już dziś. Jako pierwszy na korcie pojawi się Gawron, który zmierzy się z Francuzem Edourdem Rogerem - Vasselinem. Przysiężny zagra natomiast z Kolumbijczykiem Alejandro Fallem.

KGHM Dialog Polish Indoors 2009 potrwa od 2 do 8 lutego. Radio Wrocław będzie z uwagą śledzić rywalizację na korcie w hali Orbita, a podsumowanie wydarzeń każdego dnia turnieju, codziennie w specjalnych wiadomościach sportowych po godz. 21.00 na naszej antenie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama