Sztuka w RWK: o wystawach w Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, mia ART GALLERY, MD_Sie i Pawilonie Czterech Kopuł [PODCASTY I WIDEO]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-12-18 20:48 | Zmodyfikowano: 2019-12-18 20:52
A|A|A


Do końca czerwca 2020 roku Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Starym Ratuszu zaprasza na wystawę "Złote czasy lamp naftowych". O historiach stojących za kilkoma z około 150 ciekawych obiektów z przełomu XIX i XX wieku mówiła Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Posłuchaj całej rozmowy:mia ART GALLLERY oglądać ekspozycję prac Anny i Andrzeja Klimczak-Dobrzanieckich. Dzięki "małe i DUŻE" dotrzemy do źródeł inspiracji każdego z artystów i znajdziemy analogie w budowaniu kameralnych sytuacji wynikających z ich wyjątkowej wrażliwości.

Posłuchaj całej rozmowy:W piątek o 18:00 galeria MD_S zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej "Gość Inność". Należąca do ASP galeria będzie biła ciepłem i przytulnością, bo gościnność nie ocenia tak jak my nie oceniamy. Każdy jest gościem i każdy jest inny. Opowiedzieli nam o tym Agnieszka Apoznańska, Nikita Krzyżanowska i Mortimer Hesper.

Posłuchaj całej rozmowy:W niedzielę 22 grudnia w Pawilonie Czterech Kopuł rozpocznie się wystawa monograficzna Michaela Leopolda Willmanna, jednego z najwybitniejszych artystów doby baroku w Europie Środkowej, zwanego śląskim Rembrandtem. O ekspozycji "Willman. Opus magnum" porozmawiałem z kuratorem Piotrem Oszczanowskim.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama