Muzyczna Żonglerka w RWK: studio Tranzystor, Ethbaal, The Great White Lights [relacja wideo]

Urszula Andruszko, Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2019-12-20 21:12 | Zmodyfikowano: 2019-12-20 21:20
A|A|A

Tranzystor Studio to miejsce, które ma wpływ na brzmienie zespołów istotnych dla wrocławskiej niezależnej sceny. Doom i metal, neo gotyk, post punk i różne odmiany hard core'a.
O pracy przy nagrywaniu płyt i relacjach z muzykami opowiadali na antenie Radia Wrocław Kultura, Piotr Semiras z Tranzystor Studio oraz jego współpracownik Artur Soszyński, na co dzień muzyk Ukrytych Zalet Systemu.

Ethbaal to nowa formacja doom metalowa, która zadebiutowała wiosną na wrocławskiej scenie muzycznej. Jej członkowie opowiadali na antenie Radia Wrocław Kultura o kulisach pracy nad pierwszą płytą, którą
zaprezentują live w pierwszy weekend nowego roku (4 stycznia) na scenie klubu DK Luksus.

Ponad godzinę dynamicznego i energetycznego rockowego grani przynosi płyta kolejnych debiutantów, którzy zaprezentowali się w poniedziałkowej audycji "Muzyczna żonglerka". - Najważniejsze dla nas było osiągnięcie właściwego brzmienia bębnów - mówili muzycy The Great White Lights - Olek i Adam, dzieląc się wspomnieniami z pracy nad płytą. Trwała ona miesiąc w poznańskim studiu nagrań. W styczniu grupa zaprezentuje się na koncercie we wrocławskiej Czasoprzestrzeni.

W audycji Muzyczna Żonglerka rozmawiamy z muzykami, organizatorami koncertów, reprezentantami świata muzyki niezależnej we Wrocławiu. Audycję prowadzą Urszula Andruszko i Andrzej Jóźwik. Do słuchania w Radio Wrocław Kultura w co drugi poniedziałek od 16:00 do 19:00 i powtórki we wtorki od 9:00 do 12:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama