Podsumowanie I rundy PlusLigi w wykonaniu Cuprum Lubin

Michał Hamburger, materiały prasowe | Utworzono: 2020-01-02 06:48
A|A|A

fot. Cuprum Lubin

Drużyna Cuprum Lubin sezon rozpoczęła meczem domowym 26 października z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Po bardzo ciężkim i emocjonującym boju ostatecznie to przyjezdni zanotowali pierwsze zwycięstwo w nowych rozgrywkach, wygrywając 3:2. W 3. kolejce podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka zmierzyli się z PGE Skrą Bełchatów. Niewątpliwie był to jeden z najlepszych meczów w wykonaniu miedziowych, którzy dzięki determinacji i wysokiej skuteczności wygrali to spotkanie 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Jakub Ziobrowski.

Tie-breaki powoli stały się tradycją lubińskiej drużyny, bowiem kolejny dający zwycięstwo siatkarze Cuprum rozegrali w Katowicach. Niestety w starciach z mocniejszymi zespołami brakowało szczęścia w kluczowych momentach. Mimo dobrych początków i walki punkt za punkt ostatecznie to drużyny z Warszawy, Kędzierzyna-Koźla czy Jastrzębskiego Węgla okazywały się zdecydowanie lepsze. Szczęścia zabrakło również w pojedynku z MKS-em Będzin, w którym wszystkie atuty były po stronie Cuprum Lubin, jednak to rywale cieszyli się z cennego zwycięstwa.

Niewątpliwie najwięcej radości miedziowym kibicom dały zwycięstwa za trzy punkty z BKS-em VISŁA Bydgoszcz i ostatnio z MKS-em Malow Ślepsk Suwałki. Ostatecznie z bilansem 14 rozegranych meczów – w tym 4 wygranych i 10 przegranych zespół Cuprum Lubin plasuje się na 12 miejscu w ligowej tabeli.

Najwyżej w rankingach wśród zawodników Cuprum Lubin plasuje się Jakub Ziobrowski. Nasz atakujący zajmuje 3. miejsce w rankingu atakujących (187 pkt), czwartą lokatę wśród najlepiej punktujących, Kuba znalazł się również na 10. pozycji najlepiej blokujących, a pierwszą rundę zakończył z dwoma statuetkami MVP. Warto odnotować również, że na 9. miejscu wśród najlepiej atakujących plasuje się Bartłomiej Lipiński (172 pkt), a na 7 lokacie w rankingu zagrywających z 17 asami serwisowymi na końcie zapisał się Miguel Rodrigues Tavares.

Nasz zespół pierwszy mecz w 2020 roku rozegra 12 stycznia o godz. 14:45. W hali RCS w Lubinie podejmie MKS Malow Ślepsk Suwałki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama