Jelenia Góra: Kurier ostro o problemie z numeracją domów

G. Stefanowicz, el | Utworzono: 2020-01-05 19:38 | Zmodyfikowano: 2020-01-05 19:46
A|A|A

fot. G. Stefanowicz

– Lampeczki, choineczki, mikołajki, reniferki – wszystko pięknie się świeci, tylko zapomnieliście, k***a, o jednej małej rzeczy: żeby przyczepić na budynku numer domu! – tak rozpoczyna się nagranie jeleniogórskiego kuriera. 

Majk Torello, autor filmiku dodaje, że często brakuje także numerów na drzwiach mieszkań.

Brak oznakowania mieszkań, domów to palący problem. Ratownik medyczny Piotr Archacki mówi wprost: to zaniedbanie może zakończyć się tragedią.

- To skrajna nieodpowiedzialność - dodaje mł. kpt Krzysztof Zakrzewski z jeleniogórskiej straży pożarnej:

Należy pamiętać, że niedopełnienie obowiązku umieszczenia numerów nieruchomości, nazw ulic i miejscowości jest wykroczeniem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~hahaha
2020-01-28 19:17:10
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Może nasi ratownicy zamiast narzekać nagle na numerki, niech najpierw się nauczą rozróżniać adresy, bo już nie raz walili w moje czy sąsiadów drzwi przy Powstańców Wielkopolskich i robili wielkie oczy bo wszystko w porządku... po czym jeden z nich stwierdził "to może było P. Śląskich"... Dramat. Również i w tym przypadku ktoś może z idiotycznego powodu stracić życie
~Kazimierz57
2020-01-23 06:20:24
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jest na to ustawa kartograficzna oraz ::Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 października 2004 r. w sprawie numeracji porządkowej nieruchomości Bywam w podobnych sytuacjach i nie ma komu zgłosić tego problemu.
~Basia
2020-01-06 18:27:05
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tak to prawda brzeminna w skutki...a tak naprawdę niedbalstwo następstwo tych którzy rządzili i rządzą.
~Ratownik
2020-01-06 16:00:51
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Najgorsze jest to że jadąc do zagrożenia życia liczy się każda minuta, a czasami szukanie numeru domu też parę minut. A potem pretensje że karetka jedzie godzinę do pacjenta
~swrx
2020-01-06 10:12:16
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: 1
Brawo Janek. Masz 100% racji.
~Dostawca
2020-01-06 07:39:13
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pracuje jako dostawca pizzy pracując czasem do północy i nie narzekam że nie widzę numeracji więc zepnij dupe i bierz się za pracę
~????????????
2020-01-06 04:12:53
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Widelec znowu panikuje, wszystko mu przeszkadza... Czecho-Ludek i jego teorie zaczarowanego ołówka...Siwy nie ćpaj tyle....
~znajomy
2020-01-06 01:14:25
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pracowałem jako kurier i przyznam rację koledze i dodam jeszcze o problemie z kolejnością numerów na domach ich organizacją tak żeby człowiek szukajacy danego numeru nawet w ciemnosci mógł trafic pod wlasciwy numer sugerujac się sasiednimi numerami. Mam na myśli tutaj Dziwiszów, Jezow Sudecki i napewno okolice Milkowa, Rybnica to haos numerologiczny. Powstają nowe nieruchomosci i nowy bałagan. Numery domów wszedzie bo nie tylko na wsiach ale na przyklad na Zabobrzu w Jeleniej Gorze na przyklad brakuje numeru (6,7,8, 10,11,12) powinny dostac nowa kolejnosc i w mojej ocenie dokladanie litery do tego balaganu wyrządza dużą krzywde kurierowi, a później ratownikom medycznym chodzi o: - Ulica 1a, - Ulica 1b.... c, d, e... Pozdrawiam kolege z filmiku, ktory powinien być bardziej popularny :)
~Marek15440
2020-01-05 21:57:34
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 1
Błądzi pogotowie błądzi straż błądzą taksówkarze wszyscy prawie błądzą w całej Jeleniej Górze są braki numeracji budynków . Wille po bańce a brak nr za 5 dych a prezydent Luzniak cieszy się że wygrał wybory i nic nie robi z tym PROBLEMEM!
~MJa
2020-01-05 21:42:04
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na ul.Przyjaźni też często błądzą kurierzy. Pojednej stronie niby elegancko: 2,4,6 itd., a po drugiej w wieżowcach dochodzi do 97! Najbardziej niezawodna jest wtedy mapa targeo.