Nie Było Grane: najlepsze 'piosenki' 2019 r.

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2020-01-08 13:15 | Zmodyfikowano: 2020-01-08 13:15
A|A|A

Nie obyło się przecież bez spektakularnych powrotów (P.P. Arnold, The Raconteurs) czy głośnych debiutów (Billie Eilish). Ale w Nie Było Grane na minione 12 miesięcy postaramy się spojrzeć pod kątem... piosenek i to niekoniecznie odnotowanych w rankingach odwzorowujących sprzedaż i słuchalność.


Zatem w/w nie posłuchamy. Znajdzie się za to miejsce dla artystów i owszem dostrzeżonych przez krytyków (co wcale nie znaczy, że zauważonych przez szeroką publiczność), ale i tych, których radar pism i portali ominął. Zapraszam więc na międzykontynentalną i międzygatunkową podróż po tym co w 2019 r. było intrygujące i ważne.


Kto konkretnie się pojawi? Odpowiedź w dużej mierze ilustruje grafika. A kto został pominięty z wielogodzinnej selekcji AD 2019 i kogo nie posłuchamy? M.in.: Nory Jones, The Black Keys, Ezry Furmana, Aldous Harding, Amyl And The Sniffers, Better Oblivion Community Center, Billa Callahana, Calexico & Iron & Wine, Cassa McCombsa, Claire Cronin, Craiga Finna, Daniela Norgrena, Gum Takes Tooth, Jamesa Yorkstone'a, Jessiki Pratt, Johna J Presleya, Julii Shapiro, Trupa Trupa, Black Pumas, Final Body, Mikala Cronina, Purple Mountains, The Berries, Kristin Hersh, Kyle'a Crafta, Lanterns On The Lake, Lielii Moss, Lomy, Mercury Rev, Orville'a Pecka, Paula Wellera, PicaPica, Priests, Shany Cleveland, Shannon Lay, Sharon Van Etten, Steve'a Gunna, Strand Of Oaks, The National, Theona Crossa, TFS, Vagabon, Laury Marling, Wand, Weyes Blood, White Denim...


Nie Było Grane - alternatywa, eksperymenty i proste choć nieoczywiste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w środy od 19.00 do 21.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama