CBA zatrzymało wrocławskiego prawnika w śledztwie dot. oszustw na szkodę Skarbu Państwa

Bartosz Tomczak, BT, PAP | Utworzono: 2020-01-09 09:58 | Zmodyfikowano: 2020-01-09 11:27
A|A|A

fot. CBA

Wydział komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że radcę prawnego z Wrocławia zatrzymali funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA w związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Dotyczy ono doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem należącym do szeregu osób i podmiotów, a znajdującym się na rachunkach depozytowych sądów na terenie całego kraju.

- Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, posługiwał się podrobionymi dokumentami, i podejmował działania w trakcie postępowań sądowych i egzekucyjnych, mających na celu wprowadzenie w błąd sądów i w konsekwencji zmierzających do wypłaty pieniędzy – podano w komunikacie.

Jak podaje CBA, wcześniej zarzuty w sprawie usłyszała jedna osoba, a śledztwo ma charakter rozwojowy. Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski poinformował, że zatrzymany trafi do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie usłyszy zarzuty. 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama